rustgevende therapie (ED Q3D Rekro onderkant betalen maakt ons boos' Feesten brengen volk op de been Schoolatletiek niet in trek z Maandag 25 mei 2009 1 9 'Voor zorgboerderijen zal het in de toekomst moeilijker zijn zich te handhaven binnen de zorg, tenzij ze verder professionaliseren' 's woensdags en 's zaterdags veer tien kinderen van vijf tot vijfen twintig jaar opgevangen. Caroline: „Dat kunnen onder anderen kinde ren zijn met adhd, maar ook met autisme. We beginnen altijd met spelletjes binnen en trekken dan naar buiten. Dat gebeurt allemaal volgens een vast schema, want de kinderen hebben een vast ritme nodig. We praten veel met elkaar en de kinderen onderling ook. Dat is heel belangrijk voor het vertrou wen. Ze komen hier ook echt tot rust. Buiten hel pen ze de dieren te voeren, ze borstelen ze, trekken appels en peren, halen de aardap pelen binnen en de tomaten. Dan maken we friet van die net geoog ste aardappelen en ketchup van de tomaten. Het geeft de kinderen een enorme voldoening; dat merk je." Jan Kees en Caroline liepen el kaar tegen het lijfin Kapelle, waar hij fruitteler was en later boomchi rurg. Zo'n tien jaar geleden kreeg zij een baan bij de gemeente Hulst en verhuisden ze. Jan Kees is nu confronteerd met een doemscena rio. 'Den Haag' legt de verantwoor delijkheid voor de opvang van een belangrijk deel van de doelgroep van de zorgboederijen voortaan bij de gemeenten. Zeeland telt vijfendertig boerderijen, waarvan vijf (Waterlandkerkje, Nieuwvliet, Hoek, Zaamslag en Terhole) in Zeeuws-Vlaanderen. Zaterdag, tijdens de open dag van zorgboerderij Binnenste Buiten aan de Havendijk in Terhole, hekel de zorgboer [an Kees van Gaaien het kabinetsbeleid: „Een drama tisch verhaal. De foto in de krant van iemand op het boerenerf, dat hij voorgoed zal moeten verlaten, roept boosheid op. Daar waar top mensen van banken en multinatio nals wegkomen met bonussen zon der zich zelfs te verontschuldigen, betalen mensen aan de onderkant de rekening. Dat maakt ons boos." tussen de bedrijven door ook nog godsdienstleraar op het Zelden- rust-Steelantcollege in Terneuzen. Hun missie: „Jongeren tot rust, tot zichzelf laten komen, maar ook jongeren helpen hun draai te (her)vinden in de maatschappij of op school. Dat kan op tal van ma nieren. Wij zoeken dié weg, die aansluit bij de vaardigheden en in teresse van de jongeren. Voor zo ver dat natuurlijk past binnen de Op zorgboerderij Binnenste Buiten bij Terhole krijgt ieder kind voortaan een buddy toegewezen. mogelijkheden van ons bedrijf." De doelgroep: alle jongeren van vijf tot vijfentwintig, die te maken hebben met sociale of medische problemen, gedragsmoeilijkheden of andere beperkingen en door in dicatie in aanmerking komen voor begeleiding. De Van Gaalens von den het na bijna twee jaar tijd voor een open huis. Er kwamen tientallen belangstellenden op af. Tijdens de open dag bood mede werkster Marlies Oosterman van Monuta een cheque aan van dui zend euro. Die wordt benut voor het opzetten van een zogenoemd buddyproject. Jan Kees: „Iedere cliënt krijgt 's zaterdags voortaan een vaste buddy (een vrijwillig ster) en een shetlandpony ter be schikking. Dat gebeurt onder pro fessionele begeleiding. Het bete kent dat de kinderen in groepsver band ook eens een stukje door de polder kunnen rijden. En echt, als er iets is wat rust gevend en thera peutisch werkt bij de meeste kinde ren dan is het juist paard en po ny rijden." Burgemeester Jan Frans Mulder van Hulst en de negenjarig Martijn, één van de zorgkinderen, gaven het officiële startsein met een fraaie demonstratie ringrijden. Daarna zwermden de kinderen en ouderen uit over de boerderij. Er werd geskelterd, natuurlijk pony gereden en in de schuur stond een informatiestand van Monuta. En intussen verorberde boerderij hond Hector in de feesttent in het geniep een schaal cake. Vlietstraat 15, Terneuzen Tel. 0115-614082 Bij ziekenhuis "De Hontc" craauw - De Boomwaifeesten in Graauw en de Hulsterloofeesten in Nieuw - Namen brachten dit wekend veel volk op de been. Bei de voetbalclubs sloten met activi teiten voor jong en oud het sei zoen af Sport, spel en veel muziek vormden de rode draad van de pro gramma onderdelen. Nieuw - Na men richtte zijn sportpijlen naast een stukje voetbal ook op volley bal en petanque. Het feestelijke ge deelte werd ingevuld door de Bel gische vedetten Sam Gooris, Syl- ver, Anna Grace en het duo Nicole en Hugo. Graauw pakte uit met een aantal voetbalonderdelen waarbij ook ouders en leiders van jeugdteamS in de wei kwamen. En ook werd het tradtionele futsal- toernooi gehouden. Jongens aangehouden voor diefstal van vlag hulst - De politie hield zaterdag ochtend omstreeks vier uur in het sportpark aan de Zandstraat in Hulst een 18-jarige Terneuzenaar aan, die daar juist een vlag had ge stolen. Hij was daarbij in het gezel schap van een 17-jarige Hulstenaar, die later thuis werd aangehouden, maar niets in z'n bezit bleek te hebben. De vlag is afgepakt. Zestienjarige jongen vernielt winkelruit biervliet - Na beëindiging van de zevendertigste editie van de Geu- zenfeesten is in de nacht van vrij dag op zaterdag een 16-jarige jon gen uit de gemeente Sluis aange houden. Hij werd in de Noordstraat betrapt op het vernielen van een ruit van een winkelpand en werd door door de politie opgepakt. Kamerlid Remi Poppe met SP'ers de wijk in axel - Vandaag trekt SP-Tweede Kamerlid Remi Poppe met leden van de plaatselijke afdeling in Axel de wijk in in het kader van de ac tie Buurten in de Buurt van de par tij. Voor de SP is de buurt de hoek steen van de samenleving. Om 19.00 uur trekken de SP'ers de wijk achter het John F. Kenne- dyplein in. Man uit Assenede gepakt met drank op sas van cent - Een 34-jarigte auto mobilist uit Assenede moest zater dag zijn rijbewijs inleveren. Hij werd door de politie op het rijden onder invloed betrapt toen hij over de Westkade in Sas van Gent reed. Uit een blaastest bleek dat hij meer dan driemaal de toegestane hoeveelheid alcohol had gedron ken. Auto in de greppel, Duitse vrouw gewond ijzendijke - Een 28-jarige Duitse vrouw is gisteren naar het zieken huis in Terneuzen vervoerd, nadat ze licht gewond was geraakt bij een eenzijdig ongeval op de Wil- lemsweg in IJzendijke. Ze beland de met haar auto in de sloot en moest door de brandweer worden bevrijd. Echtgenoot en dochtertje kwamen met de schrik vrij. Joyrider van zestien aangehouden in Axel axel - Een 16-jarige Engelse jon gen is gisteren met ruim 100 kilo meter per uur door Axel gereden in een auto die hij zonder toestem ming van zijn vader geleend. Na een korte achtervolging sprong hij met zijn bijrijder uit de auto en zette het op een lopen. Hij werd rond 3.00 uur bij de Hulsterweg in Axel aangehouden. oostburg - Atletiekvereniging De Wielingen gaat, na de treurige op komst van de laatste uitgave, op zoek naar een nieuwe formule voor de jaarlijkse schoolatletiek- dag. Bestuurslid Lenie l.uteijn van De Wielingen: „We zijn de laatste tien jaar van tweehonderd deelne mers gezakt naar ruim twintig nu. Atletiek leeft duidelijk niet bij de jongeren. Maar een circuit uitzet ten voor tweehonderd of voor twintig deelnemers geeft evenveel werk." Opmerkelijk genoeg kwamen de meeste deelnemers uit kleinere kernen van de gemeente Sluis, uit Nieuwvliet en Schoondijke. De driekamp werd net als de estafette gewonnen door de scholen van Nieuwvliet. Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen t Vind het Rode Schoentje terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 16 letters en ga naar www.efteling.com I versluis willeboer Zorgboeren Jan Kees en Caroline van Gaaien met dochter Willemien en zoon Jan Peter. Rekro heeft weer een superaanbieding voor u! Lekker op vakantie naar Calella met verblijf in een prima 3-sterren hotel op basis van halfpension. 10-daagse busreis elke maandag en vrijdag vertrek: 29/05 t/m 22/06 al vanaf... Exclusief 25,- Royal Class toeslag 8-daagse vliegreis elke dinsdag en zaterdag vertrek: 30/05 t/m 23/06 insdag en zaterdag Voor meer informatie, prijzen per data en andere reisduur, kijk op: www.rekro.nl of bei 010-4142233 Isolerende beglazing Hardglazen deuren Veiligheidsglas Glasreparatie's Spiegels Arnesteinweg 27, Middelburg WWW.versluisenwilleboer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35