Ponyrijden op de zorgboerderij als een Zakkenrollers in Hulst en Sluis Slaap 'Mensen aan de de rekening en dat Modelbouwers vieren jubileum TERNEUZEN - Op verschillende plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen waren de afgelopen dagen zakken rollers actief. Nadat donderdag op het Walplein een 51-jarige vrouw uit Zedelgem van haar portemon nee was beroofd, overkwam zater dagochtend een 59-jarige vrouw uit Hulst hetzelfde. Ze werd ver moedelijk bestolen in een winkel. ZBEUW&E De man van middelbare leeftijd uit Terneuzen had financiële zor gen en sliep daardoor slecht. Hij deed werkelijk geen oog dicht en dat al nachten achtereen. Ten einde raad belde hij zijn huis arts voor een afspraak. Diezelfde dag nog had hij een indringend ge sprek met de arts, die vol begrip zijn problemen aanhoorde, hem Tip? redactie@pzc.nl zelfs van advies diende en de man uiteindelijk een recept meegaf: slaappillen. Iedere avond één pil en het leed zou voorlopig geleden zijn. En het werkte direct, al de eerste nacht. De man sliep als een roos tot... zijn baas hem wakker schud de. Hij is operator bij een groot be drijf en had nachtdienst. GerechtsDeuwoardersKantoor Zeeland Uit een exploot van kandidaat-deurwaarder M. Weertman d.d. 20 mei 2009 blijkt, dat t.v.v. Esther Karelse wonende te Vlissingen, in kort geding is gedagvaard JAMIE ARP zonder beken de woon- of verblijfplaats, ter terechtzitting van de Voorzieningenrechter in de rechtbank Middelburg van 16-06-2009 te 10.00 uur, gehou den wordend aldaar in het Gerechtsgebouw, Kousteensedijk 2. Bij dit exploot, waarvan J. Arp een afschrift kan krijgen op één van onderstaan de adressen, wordt o.m. een straatverbod geéist Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 BRAAKMAN - Vele tientallen modelbouwers uit Nederland en Vlaanderen vierden zaterdag en zondag het dertigjarig bestaan van de Zeeuwse Model bouwvereniging Zuid-Zuidwest op vakantie-eiland De Braakman. Wethou der Frank van Hulle van Terneuzen opende het jubileumfeest. De modelbou wers toonden trots hun modellen aan collega's. foto Wim Kooyman Vandaag is het weer blokken geblazen Video, tweets, nieuwtjes, links op www.pzc.nl/eindexamen 1 8 I Maandag 25 mei 2009 'Kinderen met adhd of autisme kunnen heel goed met elkaar overweg. Ze leren spelenderwijs sociale vaardigheden.' 'De kinderen trekken appels en peren en oogsten aardappelen en tomaten. Daar maken we dan friet van en tomatenketchup.' Ondanks de donkere wolken boven de zorgboerderijen, was het zaterdag toch een beetje feest op het erf van zorgboerderij Binnenste Buiten bij Terhole. door Wout Bareman Van de cheque van dui zend euro kunnen Jan Kees en Caroline van Gaaien hun monumenta le boerderij aan de Havendijk in Terhole - ooit gebouwd als janna's Hof- niet opknappen. Daarvoor is minstens twee ton nodig. Maar met het geld, zaterdagmiddag ge schonken door vertegenwoordi gers van het Monuta Charity Fund, kan wel een bijzonder bud dy-project worden begonnen. De Van Gaalens zetten de zorg boerderij bijna twee jaar geleden op en kunnen rekenen op hulp van dochter Willemien en zoon Jan Peter. Op de boerderij worden door Wout Bareman De ruim duizend zorgboe- ren in ons land dreigen in grote problemen te ko men nu het kabinet heeft; besloten bijna een miljard te korten op de volksverzekering AWBZ. Patiënten/cliënten, die een vergoe ding ontvingen voor een regelma tig bezoekje aan een zorgboerderij in hun omgeving, blijven daarvan straks deels verstoken en dat kan grote gevolgen hebben. Tiendui zenden gehandicapten, ouderen en mensen met een verstandelijke of lichamelijke beperking moeten afzien van hun wekelijkse thera peutische bezoek aan de pony's, kippen en al die andere levende have op de zorgboerderij en drei gen daardoor meer dan ooit in een isolement terecht te komen. De boer en de boerin zien zich door het wegvallen van de bijdrage ge- foto's Wim Kooyman De negenjarige Martijn steekt de eerste ring met burgemeester Jan Frans Mulder als buddy.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 34