Zeeland PZC Plan voor Kop Noordstraat gereed ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 17 21 n Schapen kinderboerderij Terneuzen trekken jas uit Stormloop op kaartjes voor nieuwe seizoen Scheldetheater Jongeren komen weer tot rust op zorgboerderij Terhole Maandag 25 mei 2009 FNV ziet niets in PvdA-plan voor vierdaagse werkweek Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Veerhavenproject en herinrichting Markt vergen veel meer tijd. door Wout Bareman TERNEUZEN - Na ruim tien jaar wordt de Kop van de Noordstraat in Terneuzen eindelijk aangepakt. De gemeente heeft over de invul ling van de zuidelijke toegang tot de binnenstad -overeenstemming bereikt met projectontwikkelaar Leijten Groep, woonstichting Cla- vis en de Rabobank. Die vestigt een nieuw filiaal op de Kop. De Le ijten Groep heeft gekozen voor een combinatie van wonen en be- winkeling. Het gebied moet ook dienen als 'logische overloop' naar de verderop gelegen Kennedylaan. Het plan ligt dinsdag op tafel in de wekelijkse vergadering van burge meester en wethouders en wordt vervolgens gepresenteerd aan de gemeenteraad. Wethouder Frank van Hulle (ruim te) is blij met de invulling van het verpauperende gebied. „Het zal voor heel de binnenstad een enor me oppepper zijn." Andere plan nen daarentegen laten op zich wachten. Van Hulle: „Vooral in de onderhandelingen met de dienst Domeinen over de overname van de voormalige Veerhaven zit abso luut geen vaart. Dat wordt zo goed als zeker over de zomervakantie heen getild. Ik baal daar enorm van, maar we gaan intussen wel door met de planvorming." Ook de herinrichting van de Markt vor- Gemeente bereikt overeenstem ming met Leijten Groep, woon stichting Clavis en Rabobank over invulling snel verpauperen de zuidelijke entree centrum. dert nauwelijks. Van Hulle: „De be lichting van de beeldbepalende panden rond de Markt is een kwes tie van tijd. Maar het verbeteren van de verblijfsfunctie is een ande re zaak. Daar moeten we nogeens goed op studeren. Bezoekers van de stad moeten het gevoel krijgen dat ze op de Markt een gezellig ter rasje kunnen pikken en dat daar al tijd wel iets te doen is. Dat gaan we verder uitwerken." Verplaat sing van de weekmarkt naar bij voorbeeld de achterliggende He rengracht is één van de zaken, die daarbij een rol speelt. „Er zijn zo wel argumenten voor als tegen ver plaatsing, maar we moeten niets uitsluiten. Die terrasfimctie heeft wel de hoogste prioriteit en daar voor moeten mogelijk dingen wij ken." En verder zijn ambtenaren in de slag met de provincie én pro jectontwikkelaar Lafoma over de invulling van de braakliggende ter reinen Kennedylaan-west. Van Hulle: „Aan het oorspronkelijke plan moet nog heel wat worden ge schaafd, zeker ook wat betreft de infrastructuur. Ik weet dat de pro vincie daarvoor een flinke finan ciële bijdrage wil leveren." - g vT?,"' mm TERNEUZEN - De acht schapen op de kinder- zomers aandoende temperatuur niet snel ge- heidsgehalte. Het prachtige weer lokte hon- mandenvlechter en hoefsmid gaven demon boerderij in Terneuzen dartelden zaterdag bij noeg gebeuren. Het schapen scheren was één derden bezoekers naar de kinderboerderij aan straties. De belangstelling voor een ponyritje het zien van de tondeuze vrolijk rond. Het ver- van de vele activiteiten tijdens het jaarlijkse de Otheense Kreek. Ze zagen hoe de wol di- en een tochtje met de huifkar was enorm, lossen van hun winterjasje kon hen bij deze schaapscheerdersfeest met een groot aaibaar- reet werd verwerkt op een spinnewiel. Een foto Wim Kooymami ten day niet gepuzzeld, ió een dag, niet geleefd O www.lekkerpuzzelen.nl Cl Internetstoring treft Zeeuws-Vlaanderen TERNEUZEN - Zowel zaterdag als zondag is Zeeuws-Vlaanderen ge troffen door een internetstoring. Zaterdag was dat het geval in het westelijk deel en toen daar het eu vel verholpen was, viel internet zondag ook in een deel van Oost-Zeeuws-Vlaanderen uit. Daar door was het niet alleen onmoge lijk te internetten, maar veel men sen konden ook niet meer bellen. Delta onderzoekt de oorzaak. TERNEUZEN - De voorverkoop van kaartjes voor het seizoen 2009-2010 in het Scheldetheater in Terneuzen breekt alle records. In enkele dagen tijd werden al ruim 2000 formulieren met reserverin gen bij de kassa van het theater in geleverd. Woordvoerster Ingrid Ne ve: „Vorig jaar waren dat er na en kele dagen 1500 en dat vonden we al veel. Wij denken dat mensen in zien dat een bezoekje aan Tarzan in het Circustheater in Schevenin- gen een smak geld kost, terwijl je hier in het theater tegen een schap pelijke prijs net zo kunt genieten." Het Scheldetheater, dat volgend jaar tien jaar bestaat, heeft voor ko mend seizoen ruim honderd voor stellingen op het programma staan. Jaarlijks trekken die zo'n 50.000 mensen. DVD SPAARZEGEL ..^f; 'Made of Honour' j www.pzc.nl/dvd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33