mn Sint Baafs domineert PvdA-plan verwondert FNV uit verkoop BOBBE DAMESMODE Botsing op A58 Groene CDA-golf maakt weinig indruk op bezoekers Goese markt Maandag 25 mei 2009 21 De collectie van Hans Lindenbergh lijkt onuitputte lijk. Op deze briefkaart is het vervoer met paard en wagen te zien over onverharde wegen. De dijkweg leidt naar kanaal en haventje. Enkele scheepsmas ten zijn nog net te zien. De vraag is: om welke plaats gaat het? Nadere bijzonderheden over de situatie van heden en verleden zijn van harte welkom. Oplossingen kunnen tot donderdagmiddag wor den gezonden naar: Redactie PZC Raadkaart, post bus 91,4330 AB Middelburg; fax: 0118-434019; email: redactie@pzc.nl Onder de inzenders van een goede oplossingen worden drie waardebonnen verdeeld. door Edith Ramakers Aardenburg verraadt zich zelf van grote afstand door de Sint Baafskerk. Het be dehuis vormt het dominerende element in het silhouet van de stad. lacob Beun uit Middelburg schrijft dat de afbeelding 'ongetwijfeld van Aardenburg is'. De kerk is de Sint Baafskerk. Mijn oma woonde tegenover de St. Baafskerk in de Sint Bavostraat, in de volksmond het Kerkstraatje genoemd. Oma had voor de oorlog een winkeltje aan huis, dat in de WOU is ver dwenen en niet meer is opge bouwd. Opa was Jacob Beun, mijn vader heette zo en ik ook." A. Oomens uit Terneuzen memo reert dat de kerk in 959 door de monniken van de St. Baafsabdij uit Gent is gesticht. „De kerk werd in de 13e en 14e eeuw uitgebreid. In WOU werd de kerk verwoest en de restauratiewerkzaamheden duurden tot halverwege de jaren vijftig." Een aantal inzenders zegt dat de St. Baafskerk met de kerk van Hulst de grootste kerk is van Zeeuws-Vlaanderen. De waardebonnen gaan dit keer naar: Katrien van Haelewijn uit Aardenburg;de Koeijer uit Oost burg en Tiny Plctisier uit Goes. wolstraat vlissingen GIMBRÈRE DAMESMODE lange delft middelburg www.gimbreremode.com Jongerius vraagt zich af wat heil is van vierdaagse werkweek. door Bem Jansen GOES - FNV-voorzitter Agnes Jon gerius snapt niet wat fractievoorzit ter Mariëtte Hamer van de PvdA in de TWeede Kamer voorheeft met het plan voor een vierdaagse werkweek. Op een FNV-promotiedag, zater dag in Goes, toonde ze zich ver baasd over het idee van de PvdA. „We hebben de deeltijd-WW. Die werkt goed. In bedrijven met een fors omzetverlies door de economi sche crisis, kunnen maatregelen worden getroffen. Ik zie niet zo goed wat een vierdaagse werk week kan toevoegen. Maar ik ben benieuwd naar de toelichting van Hamer. Met ons is er in elk geval niet over gesproken." Jongerius schetste een somber beeld van de economische crisis. .Bedrijven vallen als dominostenen om en vooral in Zeeland, Noord- Brabant en Limburg krimpt de economie. Tijden waarin een ster ke vakbond nodig is, vond de FNV-voorzitter. „Want de banken zijn gered en er is een deel tijd-WW. Maar daarmee zijn de problemen van individuele bur gers nog niet uit de wereld. Dat moeten de bonden duidelijkma- ken aan de politiek. We kunnen het ons niet veroorloven alleen de banken er bovenop te helpen en mensen die hun contract of hun uitzendovereenkomst beëindigd zien, in de put te laten zitten." Bij haar aantreden als FNV-voorzit ter, vier jaar geleden, maakte Jonge rius een punt van haar zorgen over de toename van de armoede in Nederland. Die zorgen zijn al leen maar vergroot: „Voor één en een kwart miljoen inwoners van dit land is het bijvoorbeeld niet vanzelfsprekend dat ze elke dag een warme maaltijd hebben." Ze FNV-voorzitter Agnes Jongerius is verbaasd over het voorstel van de PvdA in de Tweede Kamer een vierdaagse werkweek in te sprak haar bewondering uit voor de mensen die desondanks de veerkracht en het incasseringsver mogen hebben te proberen een gunstigere wending aan hun posi tie te geven. De FNV komt binnenkort met een onderzoek naar de verwachtin gen van de kiezers met het oog op de gemeenteraadsverkiezingen van volgend jaar. Het is bedoeld als handreiking voor de verkié- zingsprogramma's. Jongerius licht te alvast een tipje van de sluier op. „We willen laten ziet wat belang rijk is in de locale politiek. Twee speerpunten zijn in elk geval werk en betaalbare zorg. De kiezer ver wacht dat politieke partijen zich daarvoor inzetten." GOES - Twee auto's zijn gisteren rond 18.00 uur beschadigd bij een kop-staartbotsing op de A58 bij Goes. Een 28-jarige man uit Roer mond moest afremmen, omdat het verkeer in file reed. Een 41-jari- ge automobilist uit Broek in Water land achter hem, zag dit te laat en botste tegen hem aan. door Ben Jansen GOES - De CDA-manifestatie voor de Europese verkiezingen in Roosendaal begint pas om elf uur, dus is er mooi gelegenheid even een krap uurtje te canvassen op de zaterdagmarkt in Goes. Lijsttrekker Wim van de Camp en minister Ab Klink zijn ervoor naar Zeeland gekomen. De eerste en thousiast; de tweede een tikje ver legen. Beiden hullen zich, net als een handvol plaatselijke en provin ciale CDA-coryfeeën, in een groen jack en dan kan de ontmoeting met de kiezer beginnen. O wacht, waar zijn de folders? Het duurt even voordat die boven water zijn. Een kleinigheidje heb je altijd. De groene golf wordt met reserves ontvangen op de Grote Markt. Goesenaren laten zich niet zo mak kelijk praatjes verkopen. „Tuurlijk", antwoordt menigeen op de vraag of hij of zij gaat stem men. Dat is dé manier om een ge sprek dat je niet wilt, te voorko men. Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Het Sprookjesbos is in rep en roer! De gemene heks heeft diep in de nacht de volmaakte verdwijning uitgevoerd. In de ketel zien we haar het Rode Schoentje in 't land verstoppen, maar waar? Gebruik de aanwijzing en red het Sprookjesbos op www.efteling.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23