camera's redden we levens meldingen voor de brandweer J i J: n K m na 3 Rekro Rijders Gapinge de beste V Q2D Inbraken in Vlissingen wmM l HEERLIJK ZONNEN IN CALELLA! Vandaag is het weer blokken geblazen Video, tweets, nieuwtjes, links op www.pzc.nl/eindexamen Op het scherm van de warmtebeeldcamera is de brandweerman goed te zien. foto Ruben Oreel gen bij, die kwamen allemaal op een en de zelfde dag, donderdag 18 januari, binnen. Uit het jaarverslag van de brand weer over 2008 blijkt ook dat het korps te maken krijgt met steeds zwaardere meldingen. De officier van dienst, die wordt opgeroepen bij ernstigere zaken, kreeg dat jaar ook veel meer meldingen dan de voorgaande jaren. Ook de hoofdofficier van dienst moest vorig jaar vaker ter plekke komen. Hij wordt opgeroepen als er minimaal drie brandweerploe gen worden ingezet. De hoofdoffi cier van dienst van het Stadsge west werd vorig jaar 46 maal opge roepen. In 2004 en 2005 kreeg de ze coördinator 34 keer een mel ding dat hij nodig was, in 2006 was dat 25 maal en twee jaar gele den 39 maal. Als gekeken wordt naar de verschil lende posten van de brandweer van het stadsgewest blijkt dat al leen Arnemuiden en Oost-Sou burg vorig jaar niet te maken had den met stijging van het aantal meldingen. De brandweerlieden van alle andere posten moesten al lemaal vaker uitrukken dan het jaar daarvoor. Bij de uitrukken zelf valt op dat de brandweer de meeste meldingen krijgt op woensdag, zowel overdag als 's avonds. Nachtelijke meldin gen komen het vaakst op dins dagnacht en zondagnacht binnen en het minst gedurende de woens dag- en maandagnacht. Uit het jaarverslag blijkt ook dat controles door de brandweer hard nodig zijn. Zeker bij uitgaansgelegenhe den. Het toegankelijk maken van vluchtwegen en het beschikbaar houden van nooduitgangen blij ken tijdens controles vaak terugke rende onderwerpen, schrijft brand weercommandant Ruud Maljaars in het jaarverslag. „Vanwege de soms grote financiële investerin gen voor het brandveilig kunnen gebruiken van een bouwwerk is veel overtuigingskracht nodig. Vooroverleg en controle blijven dus noodzakelijk." Door een tekort aan personeel komt het korps van de twee groot- VUSSINGEN - Bij een inbraak in een winkel aan de Scheldestraat in Vlissingen werd tussen zaterdag 21.00 uur en zondag 06.30 uur een geldbedrag van enkele tientallen euro's weggenomen. De daders verschaften zich toe gang tot het pand door een ruit te vernielen. In de nacht van vrijdag op zater dag werd ook al ingebroken in een winkelpand in de Scheldestraat, waarbij meer dan honderd euro werd gestolen. Ook hier kwamen de daders het pand binnen door een ruit te vernielen. Bij een bedrijfspand aan de Nieu- wedijk in Vlissingen werd ook ge probeerd in te breken ip de nacht van zaterdag op zondag. Het bleef hier bij een poging. ste gemeentes van Walcheren on voldoende toe aan het in kaart brengen van de risico's voor het ei gen personeel bij een calamiteit bij de grotere bedrijven en instellin gen. Deze zogenoemde object-risi co-analyse is volgens de Arbo-wet- geving verplicht. Het lukte vorig jaar wel om die analyses te maken voor gebouwen als Torentijd, zie kenhuis Walcheren, Eastman, Amels/Schelde, Zalco en nog wat andere instellingen en bedrijven. TW1 De Stadsgewestelijke brandweer moet steeds vaker uitrukken. Vo rig jaar kreeg het korps van de duosteden Middelburg en Vlissin gen 835 meldingen binnen. Maandag 25 mei 2009 1 9 Krijn Coppoolse persoonlijk kampioen ringrijden in Domburg. door Sjaak Janse DOMBURG - Tijdens het ereklas kampioenschap ringrijden in Dom burg wonnen de ringrijders van Gapinge zaterdag alle hoofdprij zen. Het was een spannende wed strijd, waarbij halverwege, na vijf tien beurten vier afdelingen aan kop stonden. Gapinge 1 en 2, Dom burg 2 en Zoutelande 1 hadden 's morgen elk twee ringen gemist, 's Middag waren de missers op de ring van 38 mm zeldzaam. Tussen de 22e en 27e beurt werden er maar liefst 182 ringen achter elkaar gestoken, een bijzondere prestatie. In de 27e beurt vielen er twee kop lopers af in de strijd om het kam pioenschap. Zowel Domburg als Zoutelande miste de derde ring. Na dertig beurten waren het de drietallen van Gapinge 1 en Gapin ge 2 die met 88 van de 90 ringen moesten kampen. Gapinge 2 ver sloeg de (op papier betere) ringrij ders van 1 en werd kampioen van de ereklas. De 88 ringen werden gestoken door Krijn Coppoolse, In- gmar Alewijnse en Dennis Wille- boordse. Reserve kampioen werd Gapinge 1. Hier werden de ringen gestoken door Maarten Spiljard, Bennie Paauwe en Sebastiaan Sturm. De derde plaats was voor het verras send sterk rijdende Zoutelande 1 met 87 ringen en na kamp met Domburg 2. Souburg 1 en Gapinge 3 degradeer den naar de eerste klas omdat zij te weinig ringen staken om ook volgend jaar mee te mogen doen in de ereklas. Naast de titels voor de drietallen waren er ook de prijzen voor de in dividuele rijders. Acht wisten alle ringen te steken en mochten kam pen om de persoonlijke titel in de ereklas. Na een prachtige kamp werd Krijn Coppoolse kampioen. Door deze overwinning mocht hij ook de wisselbeker, die al vanaf 1963 in omloop is, in eigendom houden. Het was namelijk de vijf de keer dat hij die prijs won. Agenda: 30 mei ie Klas in Westka- pelle (markt) 08.00-17.30. ver Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind het Rode Schoentje terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 16 letters en ga naar WAVw.efteling.com versluis. willeboer Isolerende beglazing Hardglazen deuren Veiligheidsglas Glasreparatie's Spiegels Arnesteinweg 27, Middelburg www.versluisenwllleboer.nl Rekro heeft weer een superaanbieding voor u! Lekker op vakantie naar Calella met verblijf in een prima 3-sterren hotel op basis van halfpension. 10-daagse busreis elke maandag en vrijdag vertrek: 29/05 t/m 22/06 al vanaf... Exclusief 25,- Royal Class toeslag 8-daagse vliegreis elke dinsdag en zaterdag vertrek: 30/05 t/m 23/06 al vanaf... insdag en zaterdag Voor meer informatie, prijzen per data en andere reisduur, kijk op: www.rekro.nl of bel 010-4142233 séi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 21