Met behulp van deze Meer 'Muziek' in nieuw pand Balkenende neemt in Domburg twee ku(n)stwerken in ontvangst Aanhoudingen na vechtpartij in speeltuin 1 8 Maandag 25 mei 2009W Bemanningsleden van de reddingsboot Uly brachten de schilderijen aan land. foto Zandee DOMBURG - Premier Jan Peter Bal kenende nam zaterdag de eerste twee panoramaschilderijen van de Nederlandse kust in ontvangst op het strand van Domburg, samen met burgemeester Rob van der Zwaag van Veere. Bemanningsle den van de reddingsboot Uly brachten die doeken aan land. De panoramaschilderijen zijn de eerste resultaten van het project Ku(n)stwerken van XXL ART. Als gevolg van de stijging van de wa terspiegel loopt Nederland in de toekomst verhoogd risico voor wa tersnoodrampen. Daarom is Rijks waterstaat in samenwerking met kustgemeenten en provincies be zig met verhoging en versterking van de Nederlandse kust. De Stich ting XXLART (Extra Large Art Pro jects) heeft het plan opgevat om in 2009-2010 de gehele Nederlandse GerechtsDeurwaordersKantoor Zeeland Uit een exploot van kandidaat-deurwaarder M. Weertman d.d. 20 mei 2009 blijkt, dat t.v.v. Esther Karelse wonende te Vlissingen. in kort geding is gedagvaard JAMIE ARP zonder beken de woon- of verblijfplaats, ter terechtzitting van de Voorzieningenrechter in de rechtbank Middelburg van 16-06-2009 te 10.00 uur, gehou den wordend aldaar in het Gerechtsgebouw, Kousteensedijk 2. Bij dit exploot, waarvan J. Arp een afschrift kan krijgen op één van onderstaan de adressen, wordt o.m. een straatverbod geeist Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 Rijbewijs kwijt na 89 kilometer te hard RITTHEM - Een 31-jarige snelheids duivel uit de gemeente Borsele heeft vrijdag zijn rijbewijs moeten inleveren. Hij reed op de Sloeweg Noord in Ritthem 89 kilometer te hard: 189 waar 100 is toegestaan. Fietser gewond bij frontale botsing BIGGEKERKE - Bij een frontale bot sing tussen twee fietsers is gistera vond rond zeven uur een yo-jarige Vlissinger gewond geraakt. Op het fietspad langs de Rondweg bij Big- gekerke reden het slachtoffer en een 80-jarige plaatsgenoot, elkaar tegemoet, botsten en kwamen ten val. De 70-jarige man is later op de avond overgebracht naar het zie kenhuis in Antwerpen. kust te documenteren door een groep kunstenaars van verschillen de nationaliteiten. Ze schilderen vanaf een boot de kustdorpen en het strand op panoramische doe ken van 250 bij 50 centimeter. Het project, dat de naam Kunstwer ken kreeg, is vorig jaar september gestart in Cadzand-Bad. Van 11 tot 28 mei wordt de gehele kust van Walcheren vastgelegd. Daarna vol gen de noordelijkere kustregio's. In totaal worden zo'n 140 werken gemaakt. Hiermee ontstaat vol gens de stichting een artistiek tijds beeld van de Nederlandse kust tij dens de uitvoering van de kustver- zwaring. Van 14 juli tot 30 augus tus zijn de Walcherse schilderijen te zien in de Grote Kerk in Veere. ®zie video op www.pzc.ni/walcheren VLISSINGEN - Drie mensen zijn za terdagmiddag aangehouden na een ruzie in een speeltuin in Vlis singen. Het begon tussen twee jon getjes van circa acht jaar. Dit ge schil werd gesust door een ouder meisje. De moeder van één van de jongetjes komt daarna naar haar toe om te praten. Het lijkt uitge praat te zijn, totdat even later twee meisjes van ongeveer 16 jaar de speeltuin binnenlopen en verhaal halen bij het oudere meisje en het groepje waar ze bij hoort. Dit resul teert in een vechtpartij, waarbij een tafel en stoelen in het rond vliegen. Het oudere meisje wordt bij de haren gepakt en krijgt een vuistslag in het gezicht. Kleine kin deren in de speeltuin zijn getuige van deze vechtpartij. De politie heeft een moeder van 36 jaar en twee meisjes van t6 aangehouden. Fractie PSR vergadert over het jeugdbeleid OOST-SOUBURG - De raadsfractie van de Partij Souburg Ritthem houdt vanavond, een openbare vergadering in wijkcentrum de Kwikstaart aan de Nagelenburg in Oost-Souburg. De aanvang is om 19.30. Het thema is 'Jeugdbeleid'. Met de bezoekers wordt gesproken over de bijdrage van de lokale poli tiek in de dorpen aan de preventie ve aspecten van het jeugdbeleid. De Stadsgewestelijke Brandweer krijgt de beschikking over warmtebeeldcamera's om sneller slachtoffers van een brand te kunnen opsporen. door Emile Calon Het apparaat is niet veel groter dan een fors uit gevallen bierpul, maar het zal levens redden. Officier van dienst Tom Duim van de Stadsgewestelijke Brandweer Middelburg/Vlissingen is daarvan overtuigd. Ter demonstratie richt hij de warmtebeeldcamera op een collega-officier. Op het scherm van de camera is het silhouet van die man duidelijk zichtbaar te zien. „Stel, deze ka mer is gevuld met rook, dan kan je met behulp van die camera zo zien of er nog iemand aanwezig is", doceert Duin. De Stadsgewestelijke Brandweer heeft zeven van die camera's aan geschaft. Binnenkort krijgen ze al lemaal een plekje op de brand weerwagens die als eerste uitruk ken uit de verschillende kazernes in Middelburg, Oost-Souburg en Vlissingen. Deze weken krijgen de brandweer mannen en -vrouwen van het door Emile Calon ARNEMUIDEN - Muziek Vereniging Amemuiden kan weer vooruit. Sinds zaterdag beschikt de vereni ging officieel over een nieuw club gebouw aan de Van Cittersweg. Dat was ook nodig want MVA was echt uit haar jasje gegroeid, aldus secretaris Elise Cornelisse. Nog maar vijf jaar geleden over woog het bestuur de vereniging de finitief op te heffen. Toen heette de organisatie nog Arne's Genoe gen en telde alles bij elkaar zeven tien leden. Een nieuw bestuur wilde echter van geen wijken weten. Na het no dige beraad werd er gekozen voor een geheel nieuwe aanpak. De naam van de vereniging is in middels veranderd, de fanfare uit- korps, die op die wagens zitten, nog les in het bedienen van die warmtebeeldcamera's. Ze moeten vooral beseffen, aldus Duim, dat een dergelijke camera een hulp middel is. „Ze kunnen er niet blind op vertrouwen." Als de brandweer nu arriveert bij een woning vol rook, moeten brandweerlieden op de tast contro leren of er nog mensen aanwezig zijn. Zeker in grote ruimtes, of ka mers die vol staan met meubilair, is dat een lastig en tijdrovend kar wei. Met een hand langs de wand moeten ze al schuifelend die hele ruimte doorzoeken en daarna ook nog eens het middenstuk. Met een warmtebeeldcamera kunnen ze, staand in de deuropening, een eer ste verkenning doen. Dat is niet voldoende om zeker te weten of er in een ruimte wel of niet iemand ligt. Want de camera kan niet door bijvoorbeeld een zitbank 'kij ken'. En ook niet in een kast, ver volgt de officier van dienst. Brand weerlieden moeten dus straks nog steeds die kamer in om vanuit ver schillende hoeken de ruimte met behulp van die camera te verken nen en moeten ook nog steeds in kasten en achter banken kijken. „Maar met behulp van een dergelij ke camera is een kamer wel veel sneller verkend." In de auto van een officier van dienst zit nu al een dergelijke ca mera. Maar hij of zij arriveert al tijd later bij een brand dan het eer- gebreid tot een harmonie zodat er meer muziekinstrumenten be speeld kunnen worden, er kwa men nieuwe uniformen, een nieu we dirigent en meer aans'prekende muziek. De complete 'make-over' van de vereniging is succesvol want sinds die tijd stromen de leden weer toe, zegt Cornelisse. Volgens haar zijn er nu al vijftig leden onder wie 26 leerlingen. „De goede en prettige sfeer is een van de belangrijkste redenen voor de groei", vertelt ze trots. Die sfeer zorgt er volgens haar voor dat le den bij de vereniging blijven, ook als ze verhuizen naar bijvoorbeeld een heel andere provincie. Zo komt wekelijks een studente ge schiedenis vanuit Delft terug naar ste redvoertuig. Daar kan zeker tien minuten tussen zitten. Tien minuten die alles bepalend kun nen zijn als het om een mensenle ven gaat, aldus Duim. Hij geeft ook aan dat bijvoorbeeld bij het verkennen van een parkeergarage zo'n camera echt een uitkomst kan zijn. Want het is nauwelijks doenlijk om zo'n met rook gevul de ruimte goed en compleet af te tasten op zoek naar mogelijke slachtoffers. „Met zo'n camera gaat dat natuurlijk veel en veel sneller." Samen met het Terneuzense is de Stadsgewestelijke brandweer het eerste korps in Zeeland dat die warmtebeeldcamera's aanschaft voor op de eerste blusvoertuigen. Die camera's stonden al lang op de wensenlijst, maar tot niet zo lang geleden waren ze gewoon te duur. Begin deze eeuw moest er nog 35.000 gulden voor betaald worden. Nu is de prijs gezakt naar 8000 euro. Duin vertelt dat de camera ook in gezet kan worden, om na aan komst bij een brand te kijken waar de brandhaard zich bevindt. „Dan kijken we waar de meeste hitte aanwezig is." Bij het verkennen van een woning kan de camera ook gericht worden op deuren, om te zien of er warm te via de kieren ontsnapt. „Als dat het geval is, weten we dat daarach ter een warmtebron is en dat we moeten oppassen." De Stadsgewestelijke brandweer kreeg vorig jaar 835 meldingen. door Emile Calon MIDDELBURG - De Stadsgewestelij ke brandweer moet steeds vaker uitrukken. Vorig jaar kreeg het korps van de duosteden Middel burg en Vlissingen 835 meldingen binnen. Als gekeken wordt naar het gemid delde van de eerdere jaren is dat een flinke stijging. In 2004 waren het er 651, het jaar daarop 707 en in 2006 welgeteld 699. In 2007 kreeg de brandweer van het Stadsgewest 905 meldingen. Daar zaten echter 175 stormmeldin- Arnemuiden om samen met de an deren te kunnen repeteren bij haar oude club. De vereniging zat tot voor kort in een oud en inmiddels veel te klein klaslokaal aan de Van Cittersweg. Zaterdag werd het nieuwe pre fab-clubgebouw, waar nog niet zo lang geleden dat oude klaslokaal stond, officieel geopend door wet houder Frank Streng van de ge meente Middelburg. Cornelisse is trots op het nieuwe gebouw. Met name ook op het akoestisch plafond dat in het nieu we gebouw zit. Dankzij dat pla fond worden de oren van de muzi kanten minder belast en de buren horen nu nauwelijks dat er op de woensdagavond wordt gerepe teerd. Met vier tankautospuiten werd op vrijdag 13 juni 2008 een brand in een schuur in de Middelburgse wijk Mortiere bestreden, archieffoto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 20