Bajes broeinest van geweld 'Ml MJXJojsi, Bos pleit voor kleinere banken Toch Nederlands record IÉkR fcs. Veiling brengt 'Pim' BEt J** Een nieuwe trekker 8 Gewapend team kwam 1000 keer tussenbeide bij ruzie gedetineerden. DEN HAAG - Gedetineerden zijn el kaar vorig jaar meer dan 1200 keer fysiek te lijf gegaan. Bewaarders zijn bijna achthonderd keer mis handeld. Circa duizend keer kwam een gewapend Intern Bij stands Team tussenbeide. Dit blijkt uit cijfers die het ministerie van Justitie op verzoek van deze krant verstrekte. Justitie doet te weinig om het ge weld de kop in te drukken, stelt de Inspectie voor de Sanctietoepas sing (ISt). Drie jaar geleden conclu deerde de ISt dat ook al. Justitie zegt dat het thema voortdurend aandacht heeft. Bewakers worden getraind in het omgaan met ge weld en het voorkomen ervan. Ver der worden de betrokken gedeti neerden gestraft. Verlof wordt inge trokken, ze krijgen een boete of worden in een isoleercel gezet. Justitie weet niet of het geweld in gevangenissen toe- of afneemt. Zo zijn de cijfers van 2008 niet te ver gelijken met die uit eerdere jaren, omdat toen ook verbaal geweld is meegeteld. Verderzijn in 2006 en 2007 niet de incidenten geteld, maar het aantal gedetineerden dat betrokken was bij een voorval. In beide jaren ging het om circa 3500 gevangenen. Omdat meerdere ge detineerden bij één vechtpartij be trokken kunnen zijn, ligt het aan tal incidenten waarschijnlijk lager. Volgens bewaarders neemt vooral het geweld tegen personeel toe. Ze wijten dat mede aan de gewijzigde populatie. Zo zijn er meer psy chisch gestoorde gedetineerden. pagina 4 en 5: bewaarders vaker dupe van geweid AMSTERDAM - Minister Bos van Fi nanciën pleit ervoor dat de Neder landse banken kleiner worden. Bo vendien wil hij dat pensioenfond sen grootaandeelhouders worden in de banken. Dit zei hij gisteren in het tv-programma Buitenhof. Volgens Bos zouden pensioenfond sen stabielere aandeelhouders zijn dan investeerders die in de beurs genoteerde banken beleggen. Voor wereldwijde banken is volgens hem geen plaats meer. „We zagen dat hoe groter een bank wordt, hoe groter de risico's zijn en we weten dat als het misgaat de belas tingbetaler ervoor opdraait." Daar om wil Bos dat ze kleiner worden en zich specialiseren. Hij verwijst naar de combinatiebank ABN Amro/Fortis, die wil groeien in fi nanciering van de transportsector. De Rabobank zou zich vooral kun nen richten op de landbouw. Langlaufer overleeft val van 500 meter GENEVE - Een 24-jarige Spaanse langlaufer heeft in de Zwitserse Al pen een val van 500 meter over leefd. Hij liep relatief lichte ver wondingen op en ligt in het zie kenhuis. Een ooggetuige zag de man vallen bij Zermatt. Hij waar schuwde de hulpdiensten, die de man redden. en Zeeland: 2, 3, 17 t/m 21; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Weer: 14; Strips: 15; Cultuur: 23; Televisie: 26 en 27; Sport: 29 t/m 44. Zaterdagkrant wordt alsnog bezorgd MIDDELBURG - Een hardnekkige te lefoonstoring heeft de nabezor- ging van deze krant zaterdag ern stig belemmerd. Abonnees die zaterdag geen krant hebben ontvangen, kunnen deze vandaag alsnog thuis bezorgd krijgen, als zij vanochtend bellen naar het telefoonnummer: 088-013- 9910. De directie van uitgeverij BN/De Stem-PZC biedt haar excuses aan voor h ongemak dat deze storing heeft veroorzaakt. Criminelen met psychische stoornis horen niet in de bajes reageer op www.pzc.nl reacties: 426 Mensen nemen het woord discriminatie te snel in de mond 75% oneensj 25% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 8 11688"555530" VROUWENPOLDER - Zij hadden gehoopt op een kleine duizend, op basis van het uiteinde lijke aantal inschrijvingen gerekend op zeker vierhonderd, maar het werden in de praktijk zaterdag niet meer dan 226 duikers aan de Veerse Dam bij Vrouwenpolder. Toch bleek dat achteraf voldoende voor een Nederlands record, hadden de organiserende Stichting De Noordzee en Nederlandse Onder watersport Bond uitgepuzzeld. Het recordaan tal van 408 duikers dat zeven jaar geleden te gelijk (minimaal één minuut) onderging in de Zuidhollandse Klinkenbergerpias, zou nooit formeel geregistreerd zijn geweest. En met ge deputeerde Harry van Waveren zaterdag als officieel getuige bij de poging aan het Veerse Meer, zat dat dus wel goed. Van Waveren prees het initiatief bovendien. In de eerste plaats omdat met de ludieke afsluiting van de landelijke Week van de Zee nog eens werd on derstreept dat Zeeland grootse plannen heeft zichzelf nadrukkelijker als dé duikprovincie in Europa te presenteren. Anderzijds is er met het evenement aandacht gekomen voor de be dreiging van diverse haaiensoorten in de Noordzee. foto Ruben Oreel www.pzc.nl/video MAANDAG 25 mei 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 121 los nummer 1,45, zaterdag 2,10 WALCHEREN o B7r Drukkend warm Hi-- weer even tot leven y zit er even niet in^ Shell voor rechtbank om Saro-Wiwa iBtiizëatoépiSëSSiob^^alme^s^BaettmQk^cIrlgëgëtvecmQsKbsteri.n^kroutenv^tBëhotrQenM Kreta - Chersonissos Egypte - Sharm el Sheikh Tunesie - Sousse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1