Zeeland PZC 17 Wings Wheels voelt de recessie WALCHEREN 18 en 19 21 Met gillende banden door de bocht Cen day niet gepu/zxeld, h een day niet geleefd Man gewond door duikfles Slaap Maandag 25 mei 2009 Tip? walcheren@pzc.nl Brandweer kan levens redden met nieuwe warmtebeeldcamera's FNV ziet niets in PvdA-plan voor vierdaagse werkweek Toeristisch evenement krijgt minder steun van sponsors en deelnemers door Emile Calon ARNEMUIDEN - Het toeristisch eve nement Wings Wheels onder vindt aan den lijve dat de econo mie in een recessie zit. Zo lukte het niet voldoende spon sorgeld bijeen te krijgen voor een grote vliegshow. Ook verschijnen tal van Britse autoliefhebber zon dag 31 mei niet met hun oude voer tuigen aan de start van de 21e Mo lentocht voor oldtimers. Een over tocht is hen te duur, aldus organi sator Gert Kruitbosch. Zondag wordt voor de vijfde maal Wings en Wheels gehouden. Het gecombineerde evenement op Vliegveld Midden-Zeeland, met veel aandacht voor vooral oudere vliegtuigen en klassieke auto's, had een grote publiekstrekker moe ten worden. De organisatoren wil den een evenement waar onge veer 25.000 bezoekers op zouden afkomen. Zo wilden ze een aantal bijzondere vliegtuigen naar Mid den-Zeeland halen voor een spec taculaire vliegshow. Die show gaat echter niet door, al dus voorzitter Peter Geysen van Wings Wheels. Volgens hem lukte het gewoon niet voldoende sponsorgeld bijeen te krijgen. „Ve len sponsors zeiden, dit jaar maar even niet." Hij vindt dat zeer jammer, omdat het nu niet lukt het programma, in vergelijking tot het vQrige jaar, verder uit te bouwen. In 2008 be zochten vijfduizend bezoekers het Toeristisch evenement Wings Wheels heeft te maken met minder steun van sponsors en het afhaken van veel Britse bezitters van klassieke auto's. evenement. Ook dat aantal was een tegenvaller, omdat een jaar eer der nog 14.000 bezoekers naar de derde editie van Wings 8c Wheels kwamen kijken. Het tegenvallende bezoekersaantal van 2008 kwam vooral door het te mooie weer, 'ie dereen zat op het strand' en een ongelukkige combinatie met moe derdag. Ondanks de geringere bijdrage van sponsors gaat het evenement dit jaar toch gewoon door, maar op een wat bescheidenere schaal. 'Het Wheels-gedeelte van het eve nement merkt ook goed dat er een economische recessie gaande is. Er doen zondag 'maar' drie tot vier Engelse autobezitters mee aan de 21e Molentocht voor oldtimers. Vo rig jaar waren dat er nog zo'n ze ventig. Maar de bereidheid om met een oude auto het Kanaal over te steken voor een tocht van af Vliegveld Midden-Zeeland door Zuid-Beveland is zo goed als nihil. Desondanks rekent de organisatie op driehonderd deelnemers aan de tocht voor oldtimers. Maar die autobezitters komen uit eigen land, België en Frankrijk. „Landen die minder te lijden hebben onder de economische teruggaan", aldus Kruitbosch. AAGTEKERKE - De Solexrace in Aagtekerke trok zaterdag nog heel wat publiek. Lang niet zoveel als doorgaans de Solexrace in Biggeker- ke, die volgende maand wordt gehouden. Maar de race in Aagtekerke wordt door deel nemers en publiek toch een beetje gezien als start van het raceseizoen. Er werd gestreden in verschillende categorieën. Het was maar goed dat er geen officiële controleurs rondlie pen, anders waren bij de Damesraces vast en kele deelneemsters gediskwalificeerd wegens een afwijkend hormoongehalte. Joost van de Broeke (Middelburg) won bij de Specials, Ni- colina Benz (Best) bij de Dames. En 'Marianne Thieme' en 'Geert Wilders' waren de best ge klede deelnemers. foto Ruben Oreel www.lekkerpuzzelen.nl CV vC RENESSE - Een 26-jarige man uit Leiden is zaterdag in Renesse ge wond geraakt toen een van zijn duikflessen ontplofte. De man had de flessen net laten vullen en wilde ze in zijn auto leg gen. De koppelstukken vlogen er af en de zuurstofflessen boorden zich in de achterbank. De man is met onbekend letsel per ambulance naar het zieken huis gebracht. DVD SPAARZEGEL X&fS, 'o* V, - 1 'Made of Honour' '1 Jul V www.pzc.nl/dvd ALMANAK De man van middelbare leeftijd uit Temeuzen had financiële zorgen en sliep daardoor slecht. Hij deed werkelijk geen oog dicht en dat al nachten achtereen. Ten einde raad belde hij zijn huis arts voor een afspraak. Diezelfde dag nog had hij een indringend gesprek met de arts, die vol begrip zijn problemen aan hoorde, hem zelfs van advies Hü Tip? redactie@pzc.nl diende en de wanhopige man uit eindelijk een recept meegaf: slaappillen. Iedere avond één pil en het leed zou voorlopig geleden zijn. En het werkte direct, al de eerste nacht. De man sliep als een roos tot... zijn baas hem wakker schud de. Hij is operator bij een groot bedrijf en had nachtdienst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19