Familie Rouwhorst maakt er een uitje van Hage onbevreesd voor dertiende editie Jg||g zg| WCl Zi6H Zaterdag 23 mei 2009 B Geersdijkse Kaai weer scherprechter in Ronde van Noord-Beveland. door Wim de Vos WISSENKERKE - Alweer voor de der tiende maal wordt vandaag de Ronde van Noord-Beveland verre den. Het succes staat al bij voor baat vast. Inmiddels zijn er zo'n t40 coureurs aangemeld uit de ran gen van de vrije renners. Dat is v -or organisator Dirk Hage het be wijs dat de wedstrijd nog steeds aanslaat en hij wil er dan ook niet aan dat de 'dertiende' wel eens on geluk zou kunnen brengen. „Dat hebben de voorgaande edi ties uitgewezen. Het is de Ronde van Noord-Beveland, niet meer en niet minder", aldus Hage die in middels zoveel ervaring heeft in het organiseren van deze wed strijd dat er eigenlijk niets mis kan gaan. „Je moet natuurlijk voorzich tig zijn dat je niet op routine gaat organiseren en bijvoorbeeld kleine dingen gaat vergeten. Maar alles ge beurt minutieus", benadrukt Ha ge- Het - uitgebreide - draaiboek ligt al klaar en dat vormde dan ook de basis om de Ronde van Noord-Be veland te organiseren. Het par koers leverde uiteraard geen pro blemen op. Ondanks enkele wijzi gingen is de grote omloop over het eiland er nog steeds één die het de renners lastig kan maken met ui teraard de Hel van Noord-Beve land (de Geersdijkse Kaai) als scherprechter. Twee grote omlo pen van elk ruim 43 kilometer ge volgd door zes lokale ronden van ieder zes kilometer zorgen ervoor dat de wedstrijd 115 kilometer lang is. De winnaar van vorig jaar (de Belg Tom van Lint) is er niet bij. Zeeuw se troeven zijn )acq Schuit en Tjit- te van den Buijs. Voorts mag ook de voormalige Belgische beroeps renner Wim Arras in de rol van fa voriet worden gestopt. Twee we ken geleden eindigde het voormali ge sprintkanon nog als tweede in de Zeeland Classic van Heinkens- zand. Als de renners om 14.00 uur zijn venrokken rijden de regionale ren ners de Peelandkoers op een om loop in en om Wissenkerke. Belgische winnaar koestert zege, maar is geen tijdrijden door Frits Bakker AXEL - De schreeuw galmde over de Westsingel in Axel na de machtige spurt. Voor het eerst dit jaar werd de achttienjarige lelie Mannaerts uit Lommei eens niet geklopt, maar bleef hij zelf een kopgroep en een jagend peloton de baas. Hij was er zo uitzinnig blij mee, dat het hem na de finish even te machtig werd. „Mijn excuus, ik kan even niet spreken", zei de Belg, vluchtend tussen twee auto's die er stonden gepar keerd. Daarna greep hij een man die zichzelf manager noemde, een blonde madam en alles wat zich rond hem verzamelde even vast om zijn geluk mee te delen. lelie Mannaerts was tot nu toe name lijk geen echte winnaar geweest in het voorjaar. „Ik was altijd tweede of derde in de groté koer sen in het buitenland, maar hier winnen, in de Juniorendriedaag- se, dat telt driedubbel." Waar het verder toe zal leiden? lel ie zal wel zien, zo keek hij na de spurtzege vooruit naar de komen de etappes. Want de Belg, die so ciale en technische wetenschap pen studeert, is allerminst een tijdrijden En in de zondagetappe door de Vlaamse Ardennen zal hij hooguit op het tweede plan mees trijden. De gele trui is mooi voor één dag. Het was hem vooral om die ene ritzege te doen, waar hij al zo lang naar op zoek was. „Tweede, der de, weer tweede", brabbelde hij met zijn Limburgse tongval. „Ik sprint overal goed mee, maar net niet goed genoeg." Daarom was de ontlading zo groot, gisteravond in Axel. En ver telde hij door de telefoon tegen zijn vader: „Ia, pa, eindelijk, ik heb de stress er allemaal uitge gooid." Veel had hij zich niet laten zien in die eerste etappe die het peloton, alleen gestart zonder de Serviërs, van Philippine naar Axel voerde Jelle Mannaerts uit Lommei wint in Axel de eerste etappe van de Juniorendriedaagse. Het is zijn eerste zege van dit sei zoen. Jelle Mannaerts (rechts) heeft eindelijk met als zwaarste obstakel de be ruchte doorkomsten op de Plat- tendijk. Wouter Haan, één van de veelvraten uit het juniorenpelo ton, onderscheidde zich daar het meest met zijn ongenadige tempo versnellingen. Hij was ook de onbetwiste uitblinker van de eerste etappe, onder meer met een vlucht van drie man, met Meivin van Zijl en Rick Ottema. Het drietal reed iets meer dan een minuut voorsprong bij elkaar. „Toen ik voelde dat die door Koen de Vries MIDDELBURG - Het gaat lekker met de PZC Familieloop. Pas over een maand wordt het evenement op en om de Vlissingse boulevard ge houden, maar inmiddels hebben wel al meer dan driehonderd men sen ingeschreven. Dat is mede te danken aan de familie Rouwhorst. Die komt op 20 juni zes man sterk naar Vlissingen: moeder Mian, va der Wouter en de kinderen Bram (10), Hugo (9), Ariët (7) en Morris (6). Mian loopt met haar kinderen de drie kilometer, Wouter gaat ^>r de halve marathon. Wat ook bijzonder is: de familie Rouwhorst woont in Borculo, zo'n 280 kilometer van Vlissingen. „Mijn man werkt in Apeldoorn bij Lïicon, een ingenieursbedrijf dat zijn hoofdvestiging in Yerseke heeft. Uticon wil met veel mensen aan de Familieloop meedoen en dat leek ons wel wat. We komen vrijdag naar Zeeland, huren een huisje en maken er een leuk week endje van", vertelt Mian. Vader Wouter loopt de halve mara thon. Voor hem is de afstand geen probleem. Hij is een echte looplief hebber. In 2006 liep hij al eens de Zeeuwse Kustmarathon en dit jaar doet hij opnieuw mee. Vrouw en kinderen zijn dan supporter. Vorig jaar liep hij een marathon in Rwanda, om geld in te zamelen voor projecten die daar zijn opge zet. Mian en de kinderen doen mee aan de drié kilometer. „Da's nog een heel stuk", beseft Mian, die niet echt warm kan lopen voor hardlopen. „We dachten eerst dat het een kilometer was, maar het blijken er drie te zijn. Voor de jong- sten is dat aardig ver. Maar we heb ben de tijd, we komen er wel." PZC Familieloop Datum: 20 juni Start en finish: Boulevard Vlis singen, voor hotel Arion Afstanden: 3, 10 en 21,1 kilo meter Start 10 en 21,1 kilometer: 11.00 uur Start 3 kilometer: 11.15 uur Kosten: 10 en 21,1 kilometer 5 euro; 3 kilometer 3 euro Inschrijven via www.pzc.nl/familieloop Met z'n zessen doet de familie Rouwhorst mee aan de Familieloop. foto PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 86