kosten noch moeite gespaard Last van onkruid? www.roundup.eu Liever een boefje dan pyromaan Begin omstreden bouw Zuidwester RESTANTEN JÉ,. BADKAMER RADIATOREN B Zaterdag 23 mei 2009 23 MAGAZIJNVERKOOP zaterdag 30 mei Baderie Middelburg Grenadierweg 17 :,,r i,?.' 4^»- *30' r- De appartementencomplexen op de kop van het veerplein, die uitzicht bieden op de Westerschelde. Een impressie van de woningen in de Voorstraat, die 6 juni in de verkoop gaan. Brandweercommandant hoopt niet dat 'zieke geest' achter branden zit. door Emile Calon MIDDELBURG - Brandweercomman dant Ruud Maljaars hoopt dat de coniferenbranden in Middelburg te maken hebben met baldadig ge drag. Als dat zo is, dan houden die branden ook eens op, aldus de commandant van de Stadsgeweste lijke Brandweer. „Op een gegeven moment is de lol eraf en stopt het." Hij hoopt niet dat die branden werden aangestoken door iemand die een pyromaan is, iemand die de ziekelijke neiging heeft om branden te veroorzaken. Want py romanen, zö weet hij, gaan in de regel steeds bruter te werken. „Ze nemen steeds meer risico's." De afgelopen twee maanden wa ren er regelmatig coniferenbran den in Middelburg. Vorige week hield de politie twee 13-jarige Mid delburgse jongens aan en afgelo pen weekeinde ook een 15-jarige. Alle drie die jongens zijn na een verblijf van enkele dagen in een ar restantencel weer thuis, maar blij ven in de ogen van de politie ver dachten. Kennissen van de twee 13-jarige jongens, die in de wijk Klarenbeek wonen, zijn ervan overtuigd dat het duo niet verantwoordelijk is voor alle coniferenbranden van de laatste tijd. Zij hebben het vermoe den dat de twee enkele branden hebben gekopieerd. Woordvoerder Esther Boot van de Zeeuwse politie zegt dat dat onder deel uitmaakt van het onderzoek. Met nadruk zegt ze ook dat niet uitgesloten mag worden dat er nog meer aanhoudingen volgen. MAGAZIJNVERKOOP zaterdag 30 mei Baderie Middelburg Grenadierweg 17 kijk voor meer informatie op door Frank Balkenende GOES - Cliënten van Stichting Zuidwester en de Goese wethou der Rinus Dieleman slaan zaterdag 6 juni de eerste paal voor de om streden nieuwbouw van de zorgin stelling. Elf omwonenden stappen naar de bestuursrechter. De gemeente liet de omwonenden begin april weten dat hun bezwa ren tegen de bouw van de wonin gen, behandelcentrum en recreatie ruimte voor verstandelijk gehandi capten aan de Schengestraat en Scheldestraat weliswaar gegrond zijn, maar dat ze niet van plan is het bouwplan aan te passen. Daar op oordeelde een onafhankelijke bezwarencommissie dat het plan ruimtelijk niet goed onderbouwd was. Middels een brief heeft de ge meente dat alsnog gedaan. De omwonenden zeggen dat ze daar niks mee opschieten. Ze zijn op zich niet tegen de komst van de Zuidwester, maar wel tégen de bouwmassa. Het hoogste van de vier gebouwen (11,5 meter) zou bij omwonenden zon- en daglicht kunnen wegnemen. Verder vrezen ze voor aantasting van hun priva cy en een toename van het aantal verkeersbewegingen (taxibusjes). Overigens wilde Stichting Zuid wester aanvankelijk het bewuste gebouw lager maken om te bezui nigen. Kantoorruimte voor perso neel zou dan worden gehuurd in het verbouwde Landbouwcen trum, net om de hoek. De gemeen te hield echter vast aan het eerste, ingediende ontwerp, dat beter zou passen bij het karakter van de stra ten in Goes-West. Ook" voorziet ze nauwelijks overlast voor de buurt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 77