Zeeland Twirlsters wassen auto's voor de clubkas Grot^Kerk e^Goes^binnénstad VOOr KrUSeVCCr WOrddl Lintje voor korenman Nieuwenhuize <mi 4e Open podium in dorpshuis Kruiningen Muzikaal lentefruit in Oude Stadhuis Tholen 22 Zaterdag 23 mei 2009 GOES - Afrikaanse hoofddeksels en fantasievarianten daarop zijn zater dag 30 mei te zien in de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes. Art of Mook, het hoedenatelier van de Goese Monique Domman- schet, zet de hoedenparade Shere- he da Kofia op touw in het kader van het Aftikajaar. Het publiek krijgt vanaf 14.00 uur kunstzinnige hoeden van nationale en interna tionale ontwerpers te zien. Aanslui tend volgt een optocht door de bin nenstad van Goes, begeleid door Afrikaanse klanken. Dommanschet heeft de ontwer pers speciaal voor dit thema ge vraagd Afrika als bron van inspira tie te nemen. Juist in Afrika is de hoed nog in zwang. Die geeft je sta tus en identiteit weer. Art of Mook was in 2006 ook de drijvende kracht achter de Hoeden parade tijdens het feestjaar Goes 600 jaar. Veel mensen besloten voor deze gelegenheid een hoed te dragen of er eentje te ontwerpen. Iedereen met een hoed is 30 mei welkom. Toegang is gratis. www.pzc.nl/afrikajaar www.goesafrika.nl GOES - In Hotel Goes heeft locoburgemeester Rinus Dieleman A. Nieuwen huize gisteravond benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. En kreeg Nieuwenhuize felicitaties van zijn vrouw (foto). Nieuwenhuize kreeg het lintje vanwege zijn inzet voor verschillende zangverenigingen in de regio. Hij bekleedde diverse bestuursfuncties, onder meer in het landelijke be stuur van de Bond van Zangverenigingen der Gereformeerde Gemeenten en hij was 32 jaar dirigent bij onder meer de Ring Zeeland. Na dit seizoen legt Nieuwenhuize zijn actieve bestuursfuncties neer. foto Willem Mieras Lindy Bliek en Danielle Nieuwenhuijse uit Heinkenszand zitten in hun laatste schooljaar op De Tweern in Goes, een speciale school voor basisonderwijs. De PZC volgt beide leerlingen, tevens toppers in synchroon twirlen, tot hun overstap naar het voortgezet onderwijs. Dat gebeurt met een tweewekelijkse serie in de krant. door Lilian Dominicus GOES - Na de meivakantie hebben Danielle en Lindy het ritme op school terug opgepakt. De Duitse uitwisselingsstudent Hannes, die een weekje op bezoek was in huize Nieuwenhuijse, is alweer uitge zwaaid. „Dat was wel vermoeiend, de hele week Engels praten", zegt Danielle met een zucht. „Maar het ging op het laatst wel beter", ver telt Lindy, die een paar keer op be zoek is geweest. Deze week moesten ze op voor het praktisch verkeersexamen: met de fiets door Goes. Danielle verdwaal de. „De jongen waar ik mee moest fietsen zei dat we de ene kant op moesten, ik dacht de andere. We gingen de kant op die de jongen zei. Maar dat was de verkeerde." Lindy vond vooral het kruispunt Crisis of geen crisis, woningbouwproject Kruseveer in Kruiningen is populair. Vrijdag begint de bouw van de eerste fase. Wat is het geheim? door Luc Oggel Hij wordt er ook wel eens zenuwachtig van, directeur Enrico de Kos ter van Arcus, de pro jectontwikkelaar achter de omvor ming van het voormalige veer- plein in Kruiningen tot de 250 hui zen tellende woonwijk Kruseveer. Bouwend Nederland gaat zwaar gebukt onder de economische ma laise, projecten worden stilgelegd of afgeblazen, bedrijven gaan op de fles. Nu is Arcus (voortgeko-' men uit de Roompot Groep) geen kleintje, maar toch. Een zeker voor Reimerswaalse begrippen groot en ambitieus project als Kruseveer kan een financiële crisis missen als kiespijn. Maar die crisis lijkt voor alsnog geen vat te krijgen op het Kruiningse plan. Van de eerste fa se ('Veerhaven', 35 appartemen ten, 28 woningen) is inmiddels ze ventig procent verkocht. Dus veel meer nog dan zenuwen overheerst vertrouwen bij De Kos ter. „Op dit moment hebben we el ke week een optie en verkopen we elke twee weken een huis. Het is een plan waar mensen op hebben gewacht en nu gaan we dus echt beginnen." Het Kruiningse veerplein is het eerste van de vier pleinen dat een andere bestemming krijgt sinds de opheffing van de Provinciale Stoomboot Diensten (PSD) in 2003. Sinds ruim een jaar wordt er keihard gewerkt. De veerinrich- ting is gesloopt, er is een compleet nieuwe dijk aangelegd (verplicht om het plangebied binnendijks te krijgen) en het gehele gebied is af gegraven om het op gelijke hoogte met het dorp Kruiningen te krij gen. Nu het terrein bouwrijp is, kan volgende week de eerste paal de grond in, voorde bouw van on der meer twee van de vier apparte mentengebouwen die straks uit zicht bieden op de Westerschelde. Om alvast een indruk te bieden van wat je straks vanuit je huiska mer ziet, is op locatie een uitkijkto ren neergezet. Die is, net als het verkooppunt, zes dagen per week open. „Dat is echt een succes, de af metingen komen exact overeen met het echte gebouw", zegt De Koster. Nu is Kruseveer is een pro ject waarbij op elk onder deel kosten noch moeite worden gespaard en dat betaalt zich uit. „We hebben het hele plan in een driedimensionale computer animatie laten uitwerken, zodat je er als het ware al doorheen kunt lopen. Dat hebben we gedaan om dat mensen zich vooraf vaak moei lijk een beeld kunnen vormen hoe het wordt. Je kunt zelfs precies zien welke plantjes er komen te staan." Een ander, zeer belangrijk onder deel van het succes is volgens De van de Buys Ballotstraat richting Kloetinge eng. „Dan moet je over het spoor. Er was een lesauto die ons afsneed." Hoe ze het ervan af hebben gebracht, weten ze nog niet. Op de uitslag moeten ze nog even wachten. Intussen bereiden de meiden zich voor op een prachtige klus op twee de pinksterdag. Op het terrein van de Formido in Heinkenszand gaan ze auto's wassen. Voor 5 euro boe nen de dames tussen tien en' vier uur ieders voertuig blinkend schoon en natuurlijk verwachten ze rijen klandizie. Wie de auto door de twirlsters heeft laten wassen, krijgt ook nog eens korting van de Formido. De opbrengst gaat naar een heel goed doel: het A-team van de twirlster- vereniging. Koster de scherpe prijs-kwaliteit- verhouding. „Een appartement met uitzicht op de Westerschelde in Kruiningen of in Vlissingen, dat scheelt nogal." Ook de woningen in de Voorst raat, die op 6 juni in de verkoop gaan, worden zo'n beetje weggege ven. Vanaf 149.000 euro heb je al een huis met een inhoud van vier honderd kuub. „Dat kan omdat ze in principe casco worden opgele verd, want veel mensen zitten he lemaal niet op een standaardkeu ken of badkamer te wachten en doen het liever zelf Dus waarom zou je het er dan inzetten? Wel be geleiden we de mensen die zelf aan de slag gaan, al naar gelang hoeveel kluservaring ze hebben." De Koster erkent dat aan die hui zen eigenlijk niet wordt verdiend. „Dat offer moet je als ontwikke laar bereid zijn te brengen. Wij kunnen ons dat permitteren, om dat we goedkoop kunnen inkopen via een wereldwijd netwerk. Het scheelt nogal of je een paar stenen koopt of een paar miljoen." Driekwart van de kopers komt uit de regio en dan voornamelijk uit de ge meente Reimerswaal. „We zien dat met name de appartementen in trek zijn bij mensen die een nieuwe levensfase ingaan", zegt de Arcus-directeur. Overigens zal een deel van de-appartementen, twin tig stuks, worden verhuurd. „En ook die hebben allemaal zeezicht." Kruseveer is naar verwachting he lemaal gereed in 2013. Zie www.kruseveer.nl voor meer in formatie en de 3D-presentatie. Kruseveer - De wijk telt straks 250 wonin gen: 180 huizen en 70 apparte menten. Er wordt voor elk wat wils ge bouwd: starterswoningen, twee-onder-één-kap, dijkwonin gen en vrijstaande huizen. De prijzen lopen uiteen van 149.000 tot 850.000 euro. De wijk wordt opgezet volgens een dorpsstructuur met een Voor- en Achterstraat en een plein. De straten krijgen de namen van schepen die onder de vlag van de Verenigde Oostindische Compagnie (VOC) voeren. Het informatiepunt op locatie is elke zaterdag tussen 11.00 en 16.00 uur geopend, andere dagen op afspraak. De BVR-Groep uit Roosendaal is de aannemer die de klus zal klaren. KRUININGEN - In Ons Dorpshuis in Kruiningen is vanavond een open podium, gecombineerd met een jamsessie. Muzikanten, zangers en zangeressen zijn van harte wel kom voor een optreden. Iedere ses sie duurt maximaal 20 minuten. De organisatie raadt aan om eigen gitaren, drumstokken en mondhar monica's mee te nemen. Er is wel een drumset, een elektrische pia no en bas- en gitaarversterkers. Het open podium duurt van 19.30 uur tot 01.00 uur. www.dorpshuiskruiningen.nl THOLEN - Het barokensemble 'La Suave Melodia' brengt vanavond om 20.15 het muziekprogramma 'Musikalische Frühlings-Früchte' in het Oude Stadhuis in Tholen. De groep staat onder leiding van clavecinist Pieter Dirksen en speelt onder andere triosonates van Dietrich Buxtehude. Het ensemble won in 1998 het van. Wassenaer Concours voor Oude Muziek. De vier musici zijn allen internatio naal actief Kaarten kunnen wor den gereserveerd via 0166-603544 of a.keldermans@zeelandnet.nl. Veerplein wordt woonwijk KRUININGEN Het plan Kruseveer omvat in totaal huizen. 2b0 Eerste fase beslaat 28 woningen en 35 appartementen. Woningen N Appartementen Westerschelde Rolant Quist bron Arcus .Tel 0115-686100 Locaties: Axel Hulst Zulddorpe Temeuzen Schoondijke Philippine Vlissingen Zaamslag langs maandag t/m zondag jr www.juuiqe.nl mankt deel uit van Stichting Proklno

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 76