De herinneringen aan de oorlog blijven levend wmam PZC Brandweer hoopt dat baldadigheid oorzaak coniferenhranden is Vakantieplannen? Paul Elstak draait op Bassrulers Kennedymars naar Vlissingen IK HOU VAN DUIDELIJKE INFORMATIE lees vind leef Panna's in de stralende zon s Zaterdag 23 mei 2009 I 27 WEBSHOP: WWW. B 0 VE N E N B E N E D E N N L Gortstraat 28 4331 LC Middelburg 0118 617652 Mimi José Netto vertelt over haar kinderjaren in en vlak na de oorlog. door Carla van de Merbel VLISSINGEN - Het is al ruim tien :aar geleden dat Mimi José Netto daar herinneringen aan haar kin dertijd in de oorlog opschreef! In 2004 werd haar verhaal uitgegeven ander de titel Het Steenbeestje. De herinneringen blijven bestaan •n Netto houdt de wens ze te wil- •en delen met anderen. Afgelopen veek hield ze voor het eerst een le zing, in de bibliotheek in Vlissin- gen. Netto werd geboren in Arn hem, in 1936. Kort daarna verhuis de het gezin naar Nijmegen, daar na naar Haarlem. Toen brak de oorlog uit en vertrok de familie naar Maastricht. Netto was drieën half jaar oud. Netto wil met haar verhaal vertellen wat de oorlog te weegbracht in het dagelijkse leven van 'gewone mensen'. De titel van het boek is ontleend aan een herin nering uit Maastricht in juni 1944. Het is mooi weer, Mimi José dwaalt iets te ver van huis weg en geniet van haar gevoel van blij heid, vrijheid en rust. Dan ziet ze tussen de keien een klein rood beestje. Een steenbeestje, noemt ze het. Ze merkt niet eens dat de si renes weer gaan en dat in de verte haar moeder hysterisch haar naam roept. Ze keert pas terug naar de werkelijkheid als ze het gedreun van bommenwerpers hoort. Als ze terug naar huis rent, slaan de brandbommen al in. Ze weet met haar vader, moeder en twee zusjes op tijd in de schuilkelder te ko men. Als ze er weer uitkomt, ziet ze wat de bombardementen heb ben aangericht: overal doden, ker mende slachtoffers en branden. 'Ik denk dat dit de meest schrille tegenstelling in mijn leven is ge weest. Eerst een vredige atmosfeer, waar ik in weggedoezeld was, en dan zo'n inferno. De stumpers die net de schuilkelder onder de pasto rie niet hadden gehaald, zullen mij altijd bijblijven.' NIEUW-VOSSEMEER - Paul Elstak, Za ny en The Darkraver komen draaien op het outdoor-muziekeve- nement Bassrulers, vandaag aan de Groeneweg in Nieuw-Vosse- meer. Op de derde editie van het feest komen negentien deejays, die in twee tenten stevige dansmu ziek draaien. Er zijn nog kaarten aan de kassa verkrijgbaar. Het festi val duurt van 13.00 uur tot 00.30 uur. De kassa bij het terrein gaat om 12.30 uur open. Voor meer informatie: www.j-e.nl. Commandant Maljaars hoopt niet dat branden werk zijn van pyromaan door Emile Calon MIDDELBURG - Brandweercomman dant Ruud Maljaars hoopt dat de coniferenhranden in Middelburg te maken hebben met baldadig ge drag. Als dat zo is dan houden die branden ook eens op, aldus de commandant van de Stadsgeweste lijke Brandweer. „Op een gegeven moment is de lol eraf en stopt het." dij hoopt niet dat die branden .vorden aangestoken door iemand 1ie een pyromaan is, iemand die ie ziekelijke neiging heeft om iranden te veroorzaken. Want py romanen, zo weet hij, gaan in de egel steeds bruter te werken. „Ze nemen steeds meer risico's." 3e afgelopen twee maanden wa- en er regelmatig coniferenbran- ien in Middelburg. Vorige week ield de politie twee 13-jarige Mid delburgse jongens aan en afgelo- i-pen weekeinde ook een 15-jarige. Alle drie die jongens zijn na een verblijf van enkele dagen in een ar- restantencel weer thuis maar blij- fW De drie tieners die werden aange- houden in verband met de conife renhranden in Middelburg, zijn weer vrij. Ze blijven wel verdach ten. ven in de ogen van de politie ver dachten. Kennissen van de twee 13-jarige jongens, die wonen in de wijk Kla- renbeek, zijn ervan overtuigd dat die twee niet verantwoordelijk zijn voor alle coniferenhranden van de laatste tijd. Die kennissen hebben het vermoeden dat de twee enkele branden hebben geko pieerd. Woordvoerder Esther Boot van de Zeeuwse politie zegt dat dat onderdeel uitmaakt van het on derzoek. Met nadruk zegt ze ook dat niet uitgesloten mag worden dat er nog meer aanhoudingen vol gen. Onderzoeker Lex Schruijer van het Nederlands Instituut Fysieke Veiligheid Nibra in Arnhem geeft aan dat kópieergedrag bij branden niet ongewoon is. „Het komt va ker voor dat (jonge) mensen op een idee gebracht worden om brand te stichten." Dat is volgens hem ook de reden dat tijdens dro ge periodes er bijvoorbeeld geen bordjes meer geplaatst wordt om voorzichtig te zijn met open vuur. Volgens hem is aangetoond dat zul ke bordjes sommige mensen ertoe brengen om te kijken of het inder daad gevaarlijk is. Schruijer vindt het om die reden ook verstandig dat de Zeeuwse po litie en Stadsgewestelijke brand weer zeer terughoudend zijn in de berichtgeving over de coniferen- branden. GOES - Op de Grote Markt in Goes liet straatvoetballer Soufian Touzani gistermiddag zijn kunsten zien tijdens het Street Soccer Tournament Goes. Touzani, in 2006 gekroond tot Nederlands beste straatvoetballer, richtte onlangs een voetbalschool op in Rotterdam, Akkademy. Hij liet veel uitdagers gedesillusioneerd achter met zijn panna's. foto Willem Mieras VUSSINGEN - De derde Zeeuwse Kennedymars, van Bergen op Zoom naar Vlissingen, wordt in de nacht van 6 op 7 juni gelopen. De start is om middernacht bij ca fé de Raayberg in Bergen op Zoom. Het parcours van een klei ne 80 kilometer is uitgezet door wandelsportvereniging De Vrolij ke Tippelaars uit Vlissingen. Via Krabbendijke en Kruiningen komen de deelnemers in Hans- weert voor de eerste grote rust. Om 5.30 uur wordt er in Hans- weert weer een startsein gegeven. Daar kunnen deelnemers zich in schrijven voor de laatste 45 km. Van Hansweert gaat het via 's Gra venpolder, Ovezande naar 's Hee- renhoek voor de rust en dan via Nieuwdorp en Souburg, waar een lus van vijf kilometer wordt ge maakt, naar Vlissingen. Inlichtingen: A. Meerman, tel 0118- 464753 of 463845 of per email: wsvdvt@zeelandnet.nl open dagiöp 28, 29 en 30 mei 2008 Van goedkeuring van uw plannen tot aan de oplevering. Van materiaalkeuze tot welstandscommissie. Livingstone bouwt al 25 jaar succesvol voor particulieren. Wij lichten u er graag over in. Vraag gratis de Huizotheek met 50 ideeën en de brochure Twintig Nieuwe Woonideeën aan op www.livingstone.org Showroom Breda, Vossenberg 4 (tegenover de Makro), tel.: (076) 573 57 35 Locaties: Showroom Breda, Vossenberg 4, Breda Openingstijden: 28 mei van 13.00- van 09.00 - van 10.00 - 29 mei 30 mei 21.00 uur 17.00 uur 16.00 uur HEERLIK WONEN PERFECT BOUWEN Meld u eenvoudig aan via www.pzc.nl/vakantieservice Maak dan gebruik van de vakantieservice! Doe iemand anders een plezier met uw krant Laat uw krant op uw vakantieadres bezorgen Haal de krant af met vakantiewaardebonnen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67