Na 40 jaar weer springlevend Kats tegen betonbedrijven aan Oosterschelde PvdD mist borden makelaar Multi Media Studio Zeeland WEBSITE LEASE 0113 37 37 29 f Wonen in Bru's huis mag niet Onderzoek wonen in Veere PZC bezorgers.nl M2Makelaars.nl Zaterdag 23 mei 2009 2 5 Business 75.-p/m Pro-business 95.- p/m E-Cammerce Prijs op aanvraag IEDERE 3 JAAR EEN NIEUWE WEBSITE OP MAAT!!! NU BINNEN UW BEREIK! Bel vrijblijvend voor meer informatie Full-service reclamebureau Automatisering u Hl H'BRUINISSE - Het huis aan de Rijks- fstraatweg 10 op het bedrijventer- rein in Bruinisse mag niet langer e gebruikt worden als burgerwo- ning. De gemeentelijke bezwaren- 3 commissie is het daarover eens ,'c met het gemeentebestuur. ^De eigenaar van het huis was naar l'de commissie gestapt nadat de ge- i'meente had besloten om bewo- I F ning in het huis niet langer toe te staan. Hij wees erop dat het pand I al jarenlang als burgerwoning is ge- r bruikt, en de gemeente daar nooit iets tegen gedaan heeft. Het ver- bod op wonen op een bedrijven terrein is er echter niet voor niets, vinden commissie en gemeente. Het huis mag eventueel wel als dienstwoning worden gebruikt. Voorzitter dorpsraad: plannen onhaalbaar en onduidelijk. door Frank Balkenende KATS - In Reimerswaal zaten ze niet te springen om een bedrijven terrein voor watergebonden bedrij ven, in Kats is de weerstand tegen de mogelijke komst van betonbe drijven net zo groot. Volgens voor zitter Rinus Breure van de Vereni ging Dorpsgemeenschap Kats is de overgrote meerderheid van de dor pelingen tegen. Bedrijven in Goes, zoals Haring- man betonwaren, en Pitbeton in Kamperland, moeten op termijn de havenindustrieterreinen verla ten. In Goes verrijst op die plek een nieuwe woonwijk, de Goese Schans. Er moet voor die bedrij ven een alternatieve plek worden gezocht. De provincie had haar kaarten ge zet op de aanleg van Schorebrug, een terrein voor watergebonden bedrijven aan de Reimerswaalse zijde van het Kanaal door Zuid-Be veland. Tegen dat idee kwam ech ter zoveel protest dat de provincie het plan liet varen. Er was te wei nig draagvlak voor. De provincie richt de blik nu op de haven van Kats, waar volgens Breure nauwelijks draagvlak voor het plan bestaat. „Er wordt veel over gepraat in het dorp. De over grote meerderheid is tegen. En la ten we wel zijn. Als ik mijn hoofd boven de Oosterscheldedijk uit steek, loop ik al kans dat ik in strijd handel met de Natura 2000-richlijnen. Moet je daar dan zware industrie willen?" Bovendien is er nog veel onzeker heid, geeft Breure aan. „Kunnen we overlast van stof en geluid ver wachten? Hoe zit met de af- en aanrijdende betonvrachtwagens? Het aantal verkeersbewegingen, hoewel die vrachtwagens niet door het dorp komen, maar wel de weg er naar toe kruisen, zal in elk geval fiks toenemen. En hoe verhoudt dit plan zich met de al 1^ Volgens voorzitter Rinus Breure van de dorpsvereniging in Kats is het gros van de dorpelingen te gen de komst van betonbedrij ven in de haven van Kats. aanwezige jachthaven?", vraagt Breure zich af De dorpsvereniging houdt dinsdag haar jaarvergadering, waarop vol gens Breure het heikele onder werp zeker ter sprake zal komen. Overigens is de gemeente Noord-Beveland bereid mee te werken aan een haalbaarheidson derzoek naar de komst van de be drijven. Daarin komen antwoor den op de vragen die Breure stelt, aan de orde. Dat de Katse gemeenschap soms weerbarstig kan zijn, ervoer de pro vincie drie jaar terug. De bevol king protesteerde met succes tegen de komst van een monument voor de verdronken dorpen in Zee land. Dat komt nu in de buurt van Colijnsplaat. DOMBURG - De gemeente Veere en woningcorporatie Woonburg zijn gisteren begonnen met een onder zoek naar de woonwensen en woonbeleving van Veerenaren. Ze venduizend inwoners krijgen de komende dagen een vragenlijst op de mat. De resultaten van het wo- ningbehoeftenonderzoek worden gebruikt voor nieuw beleid. De ge meente en Woonburg hebben pas weer nieuwe prestatie-afspraken gemaakt. Via de enquête mogen de inwoners hun mening geven. Big S krabbelt overeind en viert jubileum met b spetterend programma. 1 door Esme Soesman t BURGH-HAAMSTEDE - Ze hebben er hard aan moeten trekken, maar d het is gelukt. Ter gelegenheid van l'het 40-jarig jubileum pakt jonge- j' rencentrum Big S in Burgh- Haam stede op vrijdag 3 en zaterdag 4 -1 juli groots uit met een feestpro gramma voor jong en oud. De - kaartverkoop begint vandaag. '-Vrijdag gaat het feest los met SlamiFM en dj Mental Theo. Zater dagochtend staat er een act voor ^kinderen op het programma. De -iZeeuwse rockband Surrender, die g'in januari het feestjaar van Big S al 1" succesvol opende, speelt die dag tussen 16.00 en 18.00 uur. Aanslui- 'We staan overal open voor. Mensen die binnenlopen, kunnen al hun ideeën kwijt' tend is er een barbecue, die gekop- peld is aan de - eens in de 5 jaar ge houden - reünie. „Maar iedereen is het hele weekend van harte wel- kom", benadrukt bestuurslid Ar- 1 mand van Dongen. Het feestweekend van Big S is juist T bedoeld om iedereen de kans te ge ven eens binnen te lopen in het ge- 1 bouw aan het Sluispad. Vanaf 20.00 uur kan dat met een optre- b den van Peter Strieker en band. °"Tussen 22.00 en 23.00 uur is het 1' feesten geblazen met pretrock- d band Pluis en de Struikrovers b (Peds). O 0800 - 022 27 10 WGGGNGR NieuwsMedia Big S legde deze week jongeren uit Namestovo in de watten met een barbecue. Van Dongen is 'helemaal blij' met het programma. „De keuze lag er al, maar we dachten dat het veel te hoog gegrepen zou zijn." Diverse bedrijven en organisaties bleken echter bereid te sponsoren. „Men sen die ook vinden dat Big S moet blijven bestaan, omdat ze er zelf ooit kwamen of omdat ze kinde ren hebben die hier komen." Na een diep dal heeft een kersvers bestuur eind vorig jaar de schou ders onder het (toen wegkwijnen de) jongerencentrum gezet. Na eerst te zijn getroffen door een brand kampte Big S met een schrij nend tekort aan bestuursleden én bezoekers. Het nieuwe bestuur is een halfjaar later echter nog onver minderd enthousiast. Over het om vangrijke feestprogramma, over het nu groeiende bezoekersaantal én over de verdere activiteiten. Zo legden de medewerkers van Big S kinderen uit de Slowaakse partnerstad Namestovo eerder de ze week met een discoavond in de watten. Gisteravond werd het af scheid van de jonge gasten met een barbecue bij Big S gevierd. „We gaan het hele jaar door met gevarieerde activiteiten. We staan foto Ronald den Dekker ook overal open voor. Mensen die hier binnenlopen, kunnen al hun ideeën kwijt, jonge gasten hebben hier bijvoorbeeld de kans zelf mu ziek te draaien. In Big S, waar 150 man in kunnen. Dat is toch mooi." De voorverkoop voor Slam FM in Big S begint vandaag. Kaarten in de voorver koop kosten 10 euro en zijn te bestel len via big-s@zeelandnet.nl. Aan de deur kosten de kaarten 12,50 euro. Q Meer informatie via hyves: http://jeugdsoosbig-s.hyves.nl/ Verkiezingsborden Partij voor de Dieren opnieuw gestolen. 'S-GRAVENPOLDER - In 's-Graven- polder zijn opnieuw verkiezings borden van de Partij voor de Die ren gestolen. Dat gebeurde in de omgeving van de supermarkt in het dorp. Bij de vorige verkiezingen, de lan delijke in 2006, werden ook al bor den van de partij weggehaald door onbekenden. „Daarom hadden we ze deze keer extra hoog opgehan gen", vertelt Rob Ossewaarde van de werkgroep Zeeland. „Mensen hebben echt een trap nodig om er bij te kunnen. Kennelijk hebben we hardnekkige tegenstanders in 's-Gravenpolder." Ossewaarde heeft aangifte gedaan bij de politie. Zijn partij baalt er overigens van dat de gemeente Borsele geen borden plaatst waar alle partijen hun pamfletten op kunnen plakken. De landelijke PvdD pleit ervoor om dat ver plicht te stellen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65