Zeeland Fietspaden zijn in orde, maar Afscheid voorzitter Brusea Begin omstreden bouw van Goese Strand zorginstelling Stichting Zuidwester iwmmasiïsm Antenne van Nicolaaskerk mag verwijderd p ia hm# 22 Zaterdag 23 mei 2009 Ab Verschoor geeft na twaalf jaar hamer over aan Theo Ketting. door Piet «leemans BRUINISSE - Het nieuwe seizoen voor Stichting Brusea - beheerders van het visserijmuseum en de Oudheidkamer - begint met het af scheid van voorzitter Ab Ver schoor. Verschoor draagt na twaalf jaar de voorzittershamer over aan Theo Ketting. Dat gebeurt vrijdag 29 mei tijdens een bijeenkomst ter ere van de seizoenstart. Vanaf dinsdag 2 juni zijn de musea weer open voor het publiek. In bei de musea zijn wisselexposities in gericht. In de filmzaal van het Vis serijmuseum staat het werk van Bruenaar Frans Deurloo centraal. Getoond worden zijn minutieus nagebouwde modellen van scheepsmotoren, stoommachines en andere werktuigen. In de achterkamer van de Oudheidkamer - een oude vissers woning - draait het om de poppen huizen en andere miniaturen van van het eveneens uit Bruinisse af komstige echtpaar Rinus en Nelly van Hekke. Verder worden ook dit seizoen - traditiegetrouw op de woensdag middag - in de .kruidentuin acht.er het museum regelmatig ambachte lijke bolussen gebakken en mosse len gekookt. De Bruse musea zijn te vinden aan de Oudestraat 23 in Bruinisse. KINDEROPVANG OP MAAT Dagopvang 0 tot 4 Jaar Buitenschoolse opvang 4 tot 12 jaar Weekend opvang o tot 12 Jaar Axel Hulst Zuiddorpe Terneuzen SchoondIJke Philippine Vllssingen Zaamslag ^Komtj^gerust vrijblijvend langs gjuultje is geopend van maandag t/m zondag ,,06-30 tot 19.00 uur www.juuttje.nl an Stichting Prokino De kwaliteit van de meeste fietspaden op Schouwen- Duiveland is in orde, blijkt uit een enquête van het waterschap. Er zouden er alleen wel wat méér aangelegd mogen worden. door Martijn de Koning en Annemarie Zevenbergen Fietspaden langs de Delings- dijk, Blooisedijk, Rampweg en het Grevelingenmeer. Dat willen fietsers op Schouwen-Duiveland graag gereali seerd zien. De vier locaties worden veel genoemd in een enquête die waterschap Zeeuwse Eilanden hield onder gebruikers van fietspa den boven de Westerschelde. Daar bij ging het overigens alleen om paden langs waterschapswegen. Die langs, bijvoorbeeld, de provin ciale N-wegen tellen niet mee. De fietspaden op Schouwen-Dui veland scoren gemiddeld: ze krij gen een 6,8 voor veiligheid en een 6,7 voor comfort. Een 7-min is ook het eindoordeel over alle water- schapsfietspade'n. Reden van het onderzoek is toet sen of'het huidige beleid aansluit bij de wensen van de gebruiker'. Wilma Brouwer, lid van het dage lijks bestuur: „We willen weten of we op de goede weg zijn en reke ning houden met 'het veld': de wensen en verlangens van de fiet sers. Bovendien moeten we bekij ken hoe we verder gaan. Willen we voor een 8 gaan in plaats van de 7-min of leggen we de ontbre kende schakels in het fietsnetwerk De fietspaden van water schap Zeeuwse Eilanden zijn dus veilig en comfor tabel. In het onderzoek zaten in to taal 68 paden, waarvan acht op Schouwen-Duiveland. De Walcher- se fietspaden scoort het beste, wat volgens het waterschap goed te ver klaren is. Die regio heeft veel fiets paden, waarvan een groot deel re cent is aangelegd en dus in goede staat verkeert, geeft het schap aan. Aan de onderkant van de 'cijfer lijst' zit Zuid-Beveland. Daar lig gen minder, en vrij veel oudere, fietspaden. Bovendien is een aan tal daarvan erg smal, en dat blijkt een belangrijke factor in de vraag hoe (on)veilig een fietser zich op het fietspad voelt. Op Schou wen-Duiveland zijn alle fietspa den breder dan twee meter. Veel respondenten ervaren de aan wezigheid van bromfietsers op het fietspad als onveilig. Het water schap onderzoekt de mogelijkheid bromfietsers op de rijbaan te laten rijden als daar een maximumsnel heid van 60 kilometer per uur geldt. Gebrekkige verlichting langs de paden is voor veel fietsers ook een negatief punt. Waterschapsbe stuurder Brouwer reageert: „Je kunt echter niet het hele buitenge bied verlichten. We zullen wel kij ken of er verbeteringen nodig zijn op een aantal kruispunten." Of Schouwen-Duiveland in derdaad, zoals fietsers wensen, veel nieuwe fiets paden krijgt, is maar de vraag. Dui delijk is wel dat er binnen een paar maanden een fietspad komt tussen Noordgouwe en Zonnemai- re en dit of volgend jaar eentje van Den Osse zuidwestwaarts tot aan de Dammenweg, tussen Seroosker- ke en Ellemeet. Van de vier met name genoemde voorkeuren zijn er alleen concrete plannen voor de Blooisedijk, tussen Brouwersha ven en Zonnemaire. Daar wil Zeeuwse Eilanden volgend jaar be ginnen met de aanleg van een fietspad. Voor het ontbrekende ge deelte op de Delingsdijk en voor een binnen- of buitendijks fiets-- pad langs De Grevelingen zijn geen concrete plannen en langs de Rampweg komt zeker géén fiets pad. Daar moeten fietsers én wan delaars het vanaf deze week doen met extra verlichting. Acht fietspaden De acht waterschapsfietspaden op Schouwen-Duiveland heb ben samen een lengte van 16,7 kilometer. De respondenten zijn tevreden over de breedte van die pa den. Die zijn allemaal breder dan twee meter. Ook de kwaliteit van het weg dek op het eiland scoort hoog. Fietsers vinden wel dat er bij gladheid beter gestrooid moet worden. Veiligheid en comfort 7,5 7 6,5 6 5,5 BROUWERSHAVEN - De antenne-in- stallatie aan de Nicolaaskerk in Brouwershaven mag van de ge meente Schouwen-Duiveland ge woon worden weggehaald. Heij- mans Techniek had daar een ver gunning voor aangevraagd, waar na de landelijke Monumenten- dienst een negatief advies uit bracht. Die is bang voor onherstel bare schade aan de kerk. De gemeentelijke monumenten commissie is het daar niet mee eens. Die heeft al afgedwongen dat de schade onzichtbaar hersteld moet worden en dat de gemeente daar nauw toezicht op zal houden. Het gemeentebestuur gaat daar in mee. Elf omwonenden stappen naar bestuursrechter. door Frank Balkenende GOES - Cliënten van Stichting Zuidwester en de Goese wethou der Rinus Dieleman slaan zaterdag 6 juni de eerste paal voor de om streden nieuwbouw van de zorgin stelling. Elf omwonenden stappen naar de bestuursrechter. De gemeente Goes liet de omwo nenden begin april weten dat hun bezwaren tegen de bouw van de woningen, behandelcentrum en re creatieruimte voor verstandelijk ge handicapten aan de Schengestraat en Scheldestraat weliswaar ge grond zijn, maar dat ze niet van plan is het bouwplan aan te pas sen. Daarop oordeelde een onaf hankelijke bezwarencommissie dat het plan ruimtelijk niet goed on derbouwd was. Middels een brief heeft de gemeente dat alsnog ge daan. De omwonenden zeggen dat ze daar niks mee opschieten. Ze zijn op zich niet tegen de komst van de Zuidwester, maar wel tegen de bouwmassa. Het hoogste van de vier gebouwen (11,5 meter) zou bij omwonenden zon- en daglicht kunnen wegnemen. Verder vrezen ze voor aantasting van hun priva cy en een toename van het aantal verkeersbewegingen (taxibusjes). Overigens wilde Stichting Zuid wester aanvankelijk het bewuste gebouw lager maken om te bezui nigen. Kantoorruimte voor perso neel zou dan worden gehuurd in het verbouwde Landbouwcen trum, net om de hoek. De gemeen te hield echter vast aan het eerste, ingediende ontwerp, dat beter zou passen bij het karakter van Goes-West. Ook voorziet ze nau welijks overlast voor de buurt. Ondanks protest van omwonen- den - die het gebouw veel te groot vinden - begint de nieuw bouw van zorginstelling De Zuid wester in Goes binnenkort. Gemeente wil laten zien dat schoonmaken kuststrook anders kan. door Piet Kleemans WESTENSCHOUWEN - Bezoekers be wust maken van de aanwezigheid van afval op het strand en laten zien dat er niet per se machines aan te pas hoeven te komen om het strand schoon te maken. Dat beogen de gemeenten Schou wen-Duiveland, Noord-Beveland, Vlissingen en Sluis met de gisteren gehouden 'lenteprikkel', een strandschoonmaakactie. Wethou der toerisme van de gemeente Schouwen-Duiveland Ad Verseput kwam er op z'n vrije dag voor naar het Westenschouwse strand. "i V -L Cijfers van deelnemers aan het klanttevredenheidsonderzoek van het waterschap Zeeuwse Eilanden over de veiligheid en het comfort van de fietspaden in het buitengebied. Walcheren Zuid- Noord- Schouwen- Tholen Beveland Beveland Duiveland H Veiligheid Hl Comfort

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 62