Zeeland PZCI Zoeken naar verhalen over Kering KRANEN SCHOUWEN-DUiVELAND 29 21 22 en 23 Vogelwacht op wacht voor dwergstern Echtpaar uit Gouda gewond bij aanrijding op N59 bij Oosterland Vrouwen met kanker MAGAZIJNVERKOOP zaterdag 30 mei Baderie Middelburg Hemelvaartsdag hbhhhhh WCT duivels dilemma voor gedeputeerde Harry van Waveren Zaterdag 23 mei 2009 De fietspaden zijn goed, maar er zijn er te weinig Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Stichting werkt aan boek over werknemers Oosterscheldekering. door Melita Lanting BURGH-haamstede - „Er is een boe kenkast volgeschreven over de techniek maar nog nooit over de mensen die gewerkt hebben aan de Oosterscheldekering", zegt Koos Mouw uit Burgh-Haamstede. Hij is voorzitter van de stichting Oosterscheldeboek die daar veran dering in wil brengen. De stichting werkt aan een boek dat vooral de verhalen van de men sen moet vertellen. Wie hebben daar gewerkt en wat gebeurde daar allemaal. „We zoeken daarvoor nog mensen om hun verhaal te ho ren, Niet zozeer de leidinggeven den, want die weten we wel te vin den, maar de mannen en vrouwen die met hun voeten in de grond stonden. De betonvlechters en be- tongieters maar ook de toeleveran ciers. In Scharendijke was bijvoor beeld een kruidenier die van alles leverde. Veel van deze mensen zijn weer verdwenen. Soms gewoon weggegaan, soms een ander be roep gekozen." Oude personeelslasten zijn er niet meer. Mouw heeft zelf ook meege werkt aan de bouw van de Ooster scheldekering. „Vijftien jaar. Ik werkte toen bij Rijkswaterstaat, bij de ontwikkeling van nieuwe werk methoden. Ik heb nog ergens het allereerste stuk dat is geschreven over de funderingsmatten. Dat was overigens geen idee van mij zelf maar ik heb het wel verder mee ontwikkeld. Ik heb dat stuk toen zittend aan de keukentafel ge schreven." Mouw hoopt dat met het opspe ld In 2011 verschijnt een boek over mensen die hebben gewerkt aan de Oosterscheldekering. Daar voor worden nog voormalige werknemers opgespoord. ren van de mensen leuke, ontroe rende en bijzondere verhalen naar boven komen. „Er is bijvoorbeeld een jaar lang gesteggeld over de fundering. Den Haag wilde wat an ders dan Burghsluis. Maar waarom dat precies was, dat willen we wel weten. En er zijn ook wel eens spanningen geweest, er gingen wel eens dingen mis. Dat soort infor matie gaan we ook niet uit de weg." Het boek wordt geschreven door Alex van Heezik. Daarvoor wil hij tachtig interviews met oud-werk nemers houden. Het eindresultaat moet volgens Mouw een histo risch verantwoord boek zijn. Alle aangedragen informatie wordt ge checkt. Het boek moet in 2011 ver schijnen, als-de Oosterscheldeke ring 25 jaar bestaat en een grote reünie wordt gehouden. „Het ini tiatief is in 2006 gekomen van Hein Engel, die helaas plotseling is overleden." Daarna is het balletje gaan rollen. Er is een stichting op gericht en er zijn subsidies aange vraagd. Nu zoekt de stichting nog mensen die hun verhaal willen vertellen. Aanmelden kan schrifte lijk, voorzien van een toelichting via jubileumsvko@gmail.com of per post naar K. Mouw, W.G. Boot laan 22, 4328 LS Burgh-Haamste de. NEELTJE JANS - De dwergsterns op Neeltje Jans kunnen gerust zijn. De vogelwacht staat op wacht om de rust van de op het strandje bij het Topshuis broedende trekvogels zoveel mogelijk te garanderen. „De dwergstern zit nu in de 'vestigingsperiode' en dan zijn ze heel kwetsbaar voor verstoring", zegt Ted Sluijter van de Natuur- en Vogelwacht (op de foto in gesprek met de familie Haymakers uit Harmeien). Het strandje in kwestie is voor de mens verboden gebied, maar niet iedereen laat zich iets gelegen liggen aan artikel 461 en de bordjes verboden toegang. „Daarom pos ten we nu tijdens drukke dagen om te voorko men dat de dwergsterns verstoord worden. En ik moet zeggen dat er heel positief op wordt gereageerd. Mensen begrijpen waarom het nodig is", aldus Sluijter. De dwergsternko- lonie op Neeltje Jans telt zo'n veertig paar. foto Ronald den Dekker Alleen materiële schade bij gelijksoortig ongeval in Nieuwerkerk. l oosterland - Bij een aanrijding die donderdagochtend rond half twaalf op de N59 bij Oosterland plaatsvond, is een echtpaar uit Gouda lichtgewond geraakt. De 69-jarige bestuurder had nekklach- ten, zijn 73-jarige vrouw pijn in de heup. Beiden zijn naar het zieken huis gebracht. Het ongeluk gebeurde doordat een 32-jarige man uit Schouwen-Duive- land niet tijdig kon stoppen toen de man uit Gouda afremde. Hij reed achterop zijn voorganger. De N59 werd een poosje afgesloten. Een paar uur later, tegen 14.00 uur, gebeurde iets verderop een soortgelijk ongeluk. Bij Nieuwer kerk reed een 40-jarige man uit Et- ten-Leur achterop de caravan van een 67-jarige Duitser uit Mesche- de. Er vielen geen gewonden; wel was er materiële schade. vrouwenpolder - Vrouwen met- kanker, kunnen zich vrijdag 29 mei laten verwennen met een gra tis schoonheidsbehandeling in sa lon Body Care in Vrouwenpolder. Q www.vivaladonna.nl Grenadierweg 17 Grote zus uias midden in de week zomaar een dag vrij. Twee dagen zelfs, want de vrijdag werd door school dankbaar meegepikt. Daar moest dus wel een bijzondere reden voor zijn, realiseerde Ted uit Kerk- werve zich. Ergens had de 4-jarige ook wel eens iets horen waaien. Kerstmis kon het niet zijn, wist hij zeker, want dan had er wel een ver sierde boom in de huiskamer ge staan. En Sinterklaas was het nog lang niet, voelde hij feilloos aan. Tip? redactie@pzc.nl Bovendien krijg je daar ook geen vrije dag voor en dat is eigenlijk best wel stom! S/let Pasen heeft Ted beduidend minder affectie, maar daar spreken de chocoladehazen en bergen eieren nog enigszins tot de verbeelding. Toen moeder hem vroeg of hij wist wat voor dag het die donderdag was, draaiden zijn raderen op volle toeren. Iets met de lucht, zo veel wist hij zeker. Na tuurlijk, dat was het, kreeg Ted een ingeving: 'Ruimtevaartsdag!'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61