Jei§© zal wel zien PZC Familie Rouwhorst maakt er een uitje van Vakantieplannen? Leonhart kaait van spelers die voor appel en een ei vertrekken bij RCS Vermue klimt op steeple-ranglijst lees vind leef J Winst De Frel en De Kesel 40 Zaterdag 23 mei 2009 Z Nieuwe trainer maakt zich zorgen over samenstelling selectie. door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Michel Leonhart pro moveerde zondag met SVE Bazel, maar veel tijd om na te genieten heeft hij afgelopen week niet ge had. De trainer gaat deze zomer bij RCS aan de slag en maakte zich vooral zorgen over de samenstel ling van de selectie van de zondag eersteklasser. „Buiten een kleine onkostenvergoeding betaalt RCS spelers niet individueel", zegt Leonhart. „Toch is het dan jam mer om te zien dat jongens voor een appel en een ei naar een ande re club vertrekken." Hij doelt op Reguillo Vandepitte, de middenvelder die RCS verruilt voor Goes. Leonhart: „Die jongen gaat dus één klasse lager spelen, omdat hij daar wel een vergoeding krijgt. Die is echter zo laag dat hij die al kwijt is aan reiskosten. Waar om ga je dan weg, denk ik dan. Hij heeft het hartstikke goed naar zijn zin en speelt bij RCS met zijn vrienden. Misschien loopt hij straks wel met tegenzin in Goes." Naast Vandepitte gaat ook Menno de Nooijer weg bij RCS. De verde diger keert terug naar De Noor mannen. Hoessein Bouzambou vertrekt vrijwel zeker ook. Leon hart: „Het is nog niet zeker, maar als hij vertrekt zal hij waarschijn lijk naar Baronie gaan. Dat zou dan wel een logische keuze zijn, want Hoessein gaat dan op een ho ger niveau spelen." RCS heeft met Jeremy Hill (Veere), Sigrel Burnet (Dauwendaele) en Kevin Francke (GPC) nu drie nieuwe spelers bin nengehaald. Leonhart zegt zich desondanks zorgen te maken over de huidige ontwikkelingen in het (Zeeuwse) amateurvoetbal. „De afgelopen door Roeland van Vliet NIJMEGEN - Atlete Esther Vermue heeft op het Nederlands studen tenkampioenschap in Nijmegen haar persoonlijk record op de Hooo meter steeple verbeterd. De hardloopster uit Lewedorp kwam donderdag uit op 11.24,03 minu ten. Daarmee klom ze naar de tiende plek op de Nederlandse ranglijst aller tijden. In Vught waren tegelijkertijd diverse Zeeuwen actief op de Har ry Schutting Games. De uit Hulst afkomstige Rik van Laarhoven (RKHAV) werd achtste op de 3000 meter in 8.47,65. Steven Nuytinck (AV'56) won de 400 meter horden, maar de Goese- naar had maar twee tegen standers. Alex Zwolle (AV'56) liep de 800 meter in 1.56,78 en no teerde daarmee een pr. Caesar Zwolle eindigde als negende op de halve afstand. Zijn eindtijd was 53,71- Maak dan gebruik van de vakantieservice! Doe iemand anders een plezier met uw krant Laat uw krant op uw vakantieadres bezorgen Haai de krant af met vakantiewaardebonnen Meld u eenvoudig aan via www.pzc.nl/vakantieservice maanden heb ik met veel spelers gepraat. Ze wilden allemaal graag naar RCS komen, maar kozen ver volgens voor een andere club. Om dat ze daar een paar honderd euro kunnen krijgen. Ik heb zelf ook niet voor niks gevoetbald, maar dan had je het toch over bedragen van een andere orde." Met verbeterde randvoorwaarden voor proberen Leonhart en zijn staf het voor spelers aantrekkelij ker te maken om naar RCS te ko men of bij de club te blijven. „We gaan op donderdag in plaats van vrijdag trainen, omdat veel jon gens op hoog niveau in de zaal spe len. We zijn nu ook met een kle- dingsponsor bezig, zodat iedereen een kledingpakket kan krijgen. Misschien moeten we Kloetinge als voorbeeld nemen. Bij die club gaat het er volgens mij op het ge bied van betalingen ook netjes aan toe. Als spelers dat inzien, komt het denk ik wel goed met RCS." axel - Het fraaie weer was op het concours hippique van de ruiter- club Axel voor de dressuurruiters kennelijk een inspiratiebron. Veel proeven in het Axelse bos werden beloond met een of twee winst punten. In de klasse Zi stuurde Stephanie de Frel Virginia in beide proeven naar de overwinning. Die moest De Frel in de eerste proef wel de len met Sibylle Burm met Sharon onder het zadel. Amper hersteld van een blessure greep Evelien de Kesel in Z2 al weer meteen de macht. De amazo ne uit Watervliet reed de met veel afdruk door de baan gaande mer rie Voulez-Vous in de eerste proef met 67,06 procent naar het-oranje erelint. Zij bleef daarmee Julie de Baerdemaeker uit Moerbeke met de Kroongraaf-zoon Scarouche bijna vier procent voor. In de her kansing stuurde De Kesel de zwar te Ferro-dochter naar een totaal van 62,94 procent. Een gelijk aan tal als Mireille Cappendijk met de Julio Mariner afstammeling Power. Op de beslissende onderdelen toonde De Kesel zich echter duide lijk de beste. Belgische winnaar koestert zege, maar is geen tijdrijden door Frits Bakker AXEL - De schreeuw galmde over de Westsingel in Axel na de machtige spurt. Voor het eerst dit jaar werd de achttienjarige Jelle Mannaerts uit Lommei eens niet geklopt, maar bleef hij zelf een kopgroep en een jagend peloton de baas. Hij was er zo uitzinnig blij mee, dat het hem na de finish even te machtig werd. „Mijn excuus, ik kan even niet spreken", zei de Belg, vluchtend tussen twee auto's die er stonden gepar keerd. Daarna greep hij een man die zichzelf manager noemde, een blonde madam en alles wat zich rond hem verzamelde even vast om zijn geluk mee te delen. Jelle Mannaerts was tot nu toe name lijk geen echte winnaar geweest in het voorjaar, „ik was altijd tweede of derde in de grote koer sen in het buitenland, maar hier winnen, in de Juniorendriedaag- se, dat telt driedubbel." Waar het verder toe zal leiden? Jel le zal wel zien, zo keek hij na de spurtzege vooruit naar de komen de etappes. Want de Belg, die so ciale en technische wetenschap pen studeert, is allerminst een tijdrijden En in de zondagetappe door de Vlaamse Ardennen zal hij hooguit op het tweede plan mees trijden. De gele trui is mooi voor één dag. Het was hem vooral om die ene ritzege te doen, waar hij al zo lang naar op zoek was. „Tweede, der de, weer tweede", brabbelde hij met zijn Limburgse tongval. „Ik sprint overal goed mee, maar net niet goed genoeg." Daarom was de ontlading zo groot, gisteravond in Axel. En ver telde hij door de telefoon tegen zijn vader: „Ja, pa, eindelijk, ik heb de stress er allemaal uitge gooid." Veel had hij zich niet laten zien in die eerste etappe die het peloton, alleen gestart zonder de Serviërs, van Philippine naar Axel voerde TO Jelle Mannaerts uit Lommei wint in Axel de eerste etappe van de Juniorendriedaagse. Het is zijn eerste zege van dit sei zoen. met als zwaarste obstakel de be ruchte doorkomsten op de Plat- tendijk. Wouter Haan, één van de veelvraten uit het juniorenpelo ton, onderscheidde zich daar het meest met zijn ongenadige tempo versnellingen. Hij was ook de onbetwiste uitblinker van de eerste etappe, onder meer met een vlucht van drie man, met Meivin van Zijl en Rick Ottema. Het drietal reed iets meer dan een minuut voorsprong bij elkaar. „Toen ik voelde dat die door Koen de Vries MIDDELBURG - Het gaat lekker met de PZC Familieloop. Pas over een maand wordt het evenement op en om de Vlissingse boulevard ge houden, maar inmiddels hebben wel al meer dan driehonderd men sen ingeschreven. Dat is mede te danken aan de familie Rouwhorst. Die komt op 20 juni zes man sterk naar Vlissingen: moeder Mian, va der Wouter en de kinderen Bram (10), Hugo (9), Ariët (7) en Morris (6). Mian loopt met haar kinderen de drie kilometer, Wouter gaat voor de halve marathon. Wat ook bijzonder is: de familie Rouwhorst woont in Borculo, zo'n 280 kilometer van Vlissingen. „Mijn man werkt in Apeldoorn bij jUticon, een ingenieursbedrijf dat zijn hoofdvestiging in Yerseke heeft. Uticon wil met veel mensen aan de Familieloop meedoen en dat leek ons wel wat. We komen vrijdag naar Zeeland, huren een huisje en maken er een leuk week endje van", vertelt Mian. Vader Wouter loopt de halve mara thon. Voor hem is de afstand geen probleem. Hij is een echte looplief hebber. In 2006 liep hij al eens de Zeeuwse Kustmarathon en dit jaar doet hij opnieuw mee. Vrouw en kinderen zijn dan supporter. Vorig jaar liep hij een marathon in Rwanda, om geld in te zamelen voor projecten die daar zijn opge zet. Mian en de kinderen doen mee aan de drie kilometer. „Da's nog een heel stuk", beseft Mian, die niet echt warm kan lopen voor PZC Familieloop hardlopen. „We dachten eerst dat het een kilometer was, maar het blijken er drie te zijn. Voor de jong- sten is dat aardig ver. Maar we heb ben de tijd, we komen er wel." y Datum: 20 juni Start en finish: Boulevard Vlis singen, voor hotel Arion y Afstanden: 3,10 en 21,1 kilo meter Start 10 en 21,1 kilometer: 11.00 uur y Start 3 kilometer: 11.15 uur Kosten: 10 en 21,1 kilometer 5 euro; 3 kilometer 3 euro y Inschrijven via www.pzc.nl/familieloop Met z'n zessen doet de familie Rouwhorst mee aan de Familieloop. foto PZC Jelle Mannaerts (rechts) heeft eindelijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 58