klein voor Graafjansfeesten Last van onkruid? www.roundup.eu Verhuizing van hockey in Hulst vertraagd 'Jubileumeditie belooft een grote memorabele happening te worden' Succes voor schoolvoetballertjes BADKAMER RADIATOREN Kunstboerin in De Galerie z Zaterdag 23 mei 2009 123 'De Graaf)ansfeesten gelden als hét culturele evenement van Zeeuws-Vlaanderen.Jan Lonink in 2005 'Gaan we op dezelfde voet door, dan zullen we ons vrijwilligersbestand fors moeten vergroten.' cuus Barhorst Westdorpe viert 5,6 en 7 juni het zilveren jubileum van de Graafjansfeesten. In een kwart eeuw groeide het evenement uit van een rommelmarkt tot een meerdaags festijn van allure. door Ccnny van Gremberghe Bij de sluiting van de 24e editie van de Graafjans feesten, vorig jaar, maakte scheidend voorzitter Paul van Gimst met tevredenheid de kas op. „Het kan altijd beter, maar we mogen echt niet mopperen", zei hij in het provisorische kassa hokje op het festivalterrein. Mopperen deed ook algemeen coördinator Maurice de Vleeschou- wer niet. „Drie dagen feest zonder enige wanklank, prachtig weer en druk, druk, druk. Misschien wel iets te. Eigenlijk is het festijn iets te groot voor het dorp geworden of andersom het dorp te klein. Wellicht doen we er goed aan om eens op zoek te gaan naar een al ternatieve lokatie voor de festival activiteiten." Dat was vorig jaar. „De voorbije maanden hebben we ook gekeken naar mogelijke ande re feestterreinen, maar in een dorp als Westdorpe liggen goede alter natieven niet voor het oprapen. De weilanden bij de Baeckermat kwamen in aan merking, maar die liggen behoorlijk uit de loop. Ook hebben we even gedacht aan een terrein aan de Ka pittelstraat, maar daar zijn we van teruggekomen. Punt was dat voor een van onze grote problemen, ruimte om te parkeren, zich een oplossing aandiende. Een boom gaard vlakbij ons terrein kunnen we dit jaar gebruiken als parkeer terrein en daarmee zijn we echt een heel eind geholpen", zegt Guus Barhorst, de nieuwe voorzit ter van de Westdorpse stichting. De voorbije maanden heeft de vas te bestuurskern van de stichting druk gesleuteld aan de programme ring voor het feestjaar. Volgens Bar horst zijn bestuur en vrijwilligers erin geslaagd een diversiteit aan ac tiviteiten te organiseren. Meer dan ooit tevoren. „Daarmee lopen we overigens wel gelijk tegen onze grenzen aan, want gaan we op de ze voet door, dan zullen we de ko mende jaren ons vrijwilligersbe stand (zo'n honderd) fors moeten vergroten", stelt Barhorst. 'Het festijn is iets te groot voor het dorp geworden of andersom; het dorp te klein'. Maurice de Vleeschouwer Westdorpe leek eind jaren '70 een doods dorp te worden. Het patro- naatswerk en de daaruit voortgeko men jongerensoos Poly Pam, jaren lang goed voor tal van bovenregio nale festiviteiten en concerten, wa ren ter ziele gegaan. De dorpsker mis trok geen volk meer, omdat de dorpelingen kozen voor een zo mervakantie. Verschillende verenigingen bundel den in 1980 de krachten en beslo ten om voor de vakantie - in juni - een grote rommelmarkt te houden op de gewijde grond van voetbalve reniging Rooms In Alles. Het werd een succes. Het jaar erop werd de markt verplaatst naar de dorps kern, in de hoop meer volk te trek ken. Dat lukte. In 1984 bedenkt wijlen Roger Spuesens, de plaatse lijke verenigingsman, op de zolder kamer van café De Gravin de naam Graafjansfeesten. Dat jaar wilde het feestcomité dor pelingen en bezoekers de gelegen heid geven om het dorp vanuit een luchtballon te aan schouwen. De bal lonvaart kwam er niet van. Het slechte weer gooide roet in het eten. Dat zou vaker gebeuren.. De Graaf jansfeesten bleken te vaak in regen pak te moeten worden gevierd. Een teloorgang dreigde, tot kunste naar Rob van Bedafhet festijn in 2002 nieuw leven inblies door kunst en cultuur belangrijke on derdelen van de programmering te maken. Hoewel de stichting bijna financieel ten gronde ging door de editie 2002, bleek de koerswijzi ging later een gouden greep. door Conny van Gremberghe Bestuur en vrijwilligers van de stichting Graaf)ansfees-_ ten in Westdorpe zijn sinds september vorig jaar bezig geweest om de jubileumeditie in de grond verf te zetten. Volgens voorzitter Guus Barhorst wordt de 25 e editie van het dorpsfestijn 'een grote me morabele happening'. Vrijdag 5 juni is de dag van de jon geren met het alternatieve popfesti val Whatever!?Pop en het traditio nele rockfestijn KreekRock met op tredens van Collateral Damage, Grouse, Roll The Dice, According To You en als afsluiter Reason To Kill. Als speciale jubileumact staat zaterdag 6 juni een optreden van luchtacrobaat Zidou op het pro gramma. Zaterdag verandert het dijkdorp in zowat de grootste uit dragerij van Zeeuws-Vlaanderen door de gebruikelijke rommel markt, die begint om 9 uur. In de avonduren biedt de stichting het dorp een verjaarsdagcadeau aan in de vorm van optredens van de Kangaroo Dynasty, The Agree ment en de coverband NevenLate. Zondag 7 juni staat volledig in het teken van kunst en cultuur. In de Graaf Janscirkel zijn vijf exposities te bekijken. In de parochiekerk, een van de vijf lokaties, wordt niet alleen kunst getoond; ook zijn er optredens gepland van No Front iers en Mayn Shtetl Sas. Op het fes tivalterrein aan de Molenstraat is een kunstmarkt met op gezette tij' den straattheater. De straten van Westdorpe worden ook dit jaar op zondag gevuld met vele tientallen 'gepimpte' en getunede auto's. Het volledige programma, met di verse noviteiten, is te vinden op de website van de stichting: www.graafjansfeesten.eu. door Harold de Puysseleijr HULST - Bezwaarprocedures zorgen voor vertraging bij de verhuizing van hockeyclub Rapide in Hulst en de ontwikkeling van een nieu we woonwijk op het terrein waar de hockeyclub nu zit. Bewoners van de Kreekzoom pro beren de verhuizing van de hock eyclub naar de Wittebrugstraat te gen te houden. Ze zijn bang voor overlast door de toename van het verkeer en licht hinder als de hockeyers 's avonds trainen. De omwonenden voerden onlangs een spoedprocedure bij de Raad van State met de bedoeling de ver huizing tegen te houden. De voor zitter van de afdeling bestuurs rechtspraak van de raad zag echter geen aanleiding dit zogenaamde verzoek om een voorlopige voor ziening toe te kennen. Daarmee zou de verhuizing van de hockeyclub in gang kunnen worden gezet, ware het niet dat er ook voor de ontwikkeling van de nieuwe woonwijk op het huidige terrein van Rapide nog procedures lopen. Hier hebben de bezwaren van be langhebbenden te maken met de hoogte van de twee appartements gebouwen die in de nieuwe wijk zijn gepland. Ook die procedure wordt gevoerd bij de Raad van Sta te. MAGAZIJNVERKOOP zaterdag 30 mei Baderie Middelburg Grenadierweg 17 TERNEUZEN - Het meisjeszevental van De Warande in Axel won het schoolvoetbaltoemooi in Kloetin- ge en mag op 6 juni deelnemen aan de districtsfinale in Middel burg. Op Dreef uit Aardenburg werd tweede. In Zierikzee eindig den de jongens van De Stelle uit Philippine als tweede achter Olean derhof uit Arnemuiden. TERNEUZEN - In De Galerie in Ter- neuzen is tot eind juni werk te zien van Christine Moor, alias de Kunstboerin. Zij werkt met ner ven in hout, waarin ze allerlei af beeldingen ziet. Toen ze daarmee naar buiten trad, werd door ken ners vastgesteld dat die techniek nauwelijks wordt toegepast en dus uniek is. Ze begon met wandpane- len, maar bewerkt ook meubels. kijk voor meer informatie op De harde kern van het stichtingsbestuur Graafjansfeesten. foto Camile Schelstraete archieffoto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51