Westdorpe is bijna te Rechter wijst beroep tegen speelkooi af V VAKKER WORDEN 1 Brugman RESTANTEN Hemelvaartsdag Bijna honderd deelnemers aan wandeltocht 22 I Zaterdag 23 mei 2009 Z Bezwaren bewoners wijk Othene voor de tweede keer verworpen. door Eugène Versfraefen TERNEUZEN - De rechtbank in Mid delburg heeft het beroep van om wonenden tegen een bouwvergun ning voor een speelkooi in de Ter- neuzense wijk Othene afgewezen. Maar of de gemeente nu ook daad werkelijk de speelkooi op de hoek van de Schelpenlaan-Jacobsschelp verwezenlijkt, is nog lang niet ze ker. Wethouder Cees Liefting wil eerst alles nog eens op een rijtje zetten voordat daarover een be sluit wordt genomen. Over de aan leg van een speelkooi bestaat grote verdeeldheid. Een deel van de wijkbewoners vindt dat de speel kooi er snel moet komen. Omwo nenden vrezen voor overlast. Na dat hun bezwaren door de ge meente ongegrond werden ver klaard, zijn ze nu ook door de rechtbank in het ongelijk gesteld. De bezwaarmakers hebben daar volgens woordvoerder Thijs Broer met verbazing kennis van geno men. Ze wezen er bij de rechtbank op dat in de toelichting bij het be stemmingsplan de bewuste locatie is aangewezen als speelplaats voor jongere kinderen. In antwoorden op raadsvragen deelden B en W mee dat de speelkooi geen onder deel vormde van de oorspronkelij ke plannen. Volgens de rechtbank mochten de omwonenden daar echter geen conclusies uit trekken. Het gaat erom of de plaatsing van een speelkooi in strijd is met het bestemmingsplan. Volgens de rechtbank is dat niet het geval. De omwonenden kunnen nu nog in beroep gaan bij de Raad van State. www. bezorgers, n I of bel 0800 - 022 27 10 WGGGNGR NieuwsMedia MAGAZIJNVERKOOP zaterdag 30 mei Baderie Middelburg Grenadierweg 17 •SBH Grote zus was midden in de week zomaar een dag vrij. Twee zelfs want de vrijdag werd door school dankbaar meegepikt. Daar moest dus wel een bijzondere reden voor zijn, realiseerde Ted uit Kerkwerve zich. Ergens had de vierjarige ook wel eens iets horen waaien. Kerst mis kon het niet zijn, wist hij ze ker, want dan had er wel een ver 'Goede alternatieve feestterreinen liggen in een dorp als Westdorpe niet voor het OpïCipCTl. Guus Barhorst Honderden deelnemers aan Baersandefeesten breskens - Het veld van W Bres- kens was vrijdag 22 mei 2009 even gekraakt door tweehonderd jonge Bressiaandertjes. Er was voor de Baersandefeesten een parcours uit gezet met 15 verschillende spelle tjes, waarvan de onderdelen met water het grootste succes oogsten. Vanaf 15 uur was er voor de jong ste deelnemers een miniplayback- show, gevolgd door een volwassen editie voor de oudere jeugd. Informatieavond over pleegzorg in Sluiskil sluiskil - De stichting Agogische Zorgcentra Zeeland (AZZ) houdt maandag 25 mei in 't Meulengat in Sluiskil een informatieavond voor aspirant-pleegouders. Belangstel lenden krijgen een eerste uitleg over de pleegzorg in Zeeland. Ook wordt aangegeven welk traject moet worden afgelegd om pleeg ouder te worden. Er zijn ook erva ren pleegouders aanwezig. De bij eenkomst begint om 20.00 uur. Iron Maiden Tribute Band in Oostburg oostburg - In The Lane in Oost- burg treedt vanavond de vermaar de Iron Maiden Tribune-Band 'Up the Irons' op. De band treedt op in heel Europa en stond vorige week nog op het podium in Mil aan. Up the Irons speelt nummers als Run to the Hills en Axes High. In het voorprogramma staat de for matie Wasted Bullet. Die speelt vanaf 21.00 uur. Touwtrekken op de Graafjansfeesten in 1986 toen cultuur nog geen onderdeel was van de programmering 1 OP DE 4 NEDERLANDERS BEGINT DE DAG AL IN EEN BRUGMAN KEUKEN OF BADKAMER Tip? redactie@pzc.nl sierde boom in de huiskamer ge staan. En Sinterklaas was het nog lang niet, voelde hij feilloos aan. Toen moeder hem vroeg of hij uiist wat voor dag het die donderdag was, draaiden zijn raderen op volle toeren. Iets met de lucht, zo veel wist hij zeker. Natuurlijk, dat was het, kreeg Ted een ingeving: 'Ruim tevaartsdag.1' Hulst (Alleen keukens) Absdaalseweg 19, Tel. 0114-320080 www.brugman.nl KEUKENS BADKAMERS westdorpe - Bijna honderd Lour- desgangers nemen in de nacht van zaterdag op zondag deel aan de voettocht vanuit Westdorpe naar de bedevaartplaats Lourdes Oost akker bij Gent. De tocht werd in 2007 na veertig jaar in ere hersteld. De wandelaars vertrekken om half één 's nachts uit Westdorpe, de fietsers om half vijf Bij aankomst in Oostakker wordt eerst een be zoek aan de grot gebracht en ver volgens wordt om zeven uur een heilige mis bezocht. De wande laars keren zondagmiddag tussen twee en drie uur terug in Westdor pe. Aanmelden kan nog via cdehulsters@zeglandnet.nl of tele fonisch: 0115-452271. KINDEROPVANG OP Dagopvang 0 tot 4 jaar Buitenschoolse opvang 4 tot 12 Weckendopvang 0 tot 12 jaar Axel Hulst Zuiddorpe Temeuzen SchoondIJke Philippine Vllssingen Zaamsiag vrijblijvend langs geopend van maandag t/m zondag 30 tot 19.00 uur www.juultje.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 50