Sport PZC Bondscoach vangt vakantievierders op Mario Been ïïëmttei 38 en 39 37 40 en 41 Teleurstellend EK voor De Bruijn Wie wordt Dagbladbezorger van het Jaar 2009? www.worddagbladbezorger.nl Daan en Jaap Esser, de ééneiige tweeling van Kloetinge Zaterdag 23 mei 2009 Belg Jelle Mannaerts in leiderstrui van Juniorendriedaagse Tip? sport@pzc.nl Van Marwijk kan talenten als Amrabat en Elia aan het werk zien. door Leon ten Voorde hoenderloo - Het heeft iets weg van een voetbalschool met als gast docent de bondscoach zelf Maar het kleine klasje van twaalf spelers dat in Hoenderloo wordt onder houden door Bert van Marwijk is wel degelijk bezig met serieuze arbeid. De mini-trainingsstage van Oranje zet de benen van de al vakantievierende internationals weer aan het werk en geeft Van Marwijk tegelijkertijd de kans om een talent als Eljero Elia, die waar schijnlijk naar Hamburger SV gaat, eens van dichtbij te zien. „Zo snijdt het mes aan twee kan ten", aldus Van Marwijk, die de meeste internationals aan het eind van de week ziet aansluiten op weg naar de laatste twee duels van het seizoen, de WK-kwalificatie- wedstrijden tegen IJsland en Noor wegen. De spelers die Van Marwijk de afge lopen twee dagen tot zijn beschik king heeft gehad, zijn allemaal af komstig uit de eredivisie. „Voor de meeste spelers eindigde het sei zoen op to mei en op 6 juni spelen we op IJsland. Daar zit teveel tijd tussen, vandaar dat we deze groep nu al bij elkaar hebben geroepen", zegt Van Marwijk, die daarmee meteen de vervelende bijkomstig heid van interlands aan het eind van een seizoen aangeeft. Neem de spelers van landskam pioen AZ. Die hebben al twee we ken vrij en moeten zich op 12 juni alweer melden voor de eerste trai- Bondscoach Bert van Marwijk heeft in Zeist een klasje van twaalf spelers, die hij tot de vol gende WK-kwalificatieduels aan het werk houdt. ning van het seizoen. En tussen door, midden in hun vakantie, zit ten nog 'even' twee interlands. Waar Stijn Schaars al een weekje Zuid-Spanje achter de rug heeft om bij te tanken, hebben de inter nationals van Real Madrid nog twee competitieduels voor de boeg. In Duitsland en Engeland ein digt het seizoen pas morgen. „De jongens uit de Duitse competi tie melden zich donderdag, al is het alleen de vraag wanneer Mark van Bommel komt, want die moet misschien nog een vriendschappe lijke wedstrijd spelen tegen Fortu- na Sittard. Als dat tenminste nog doorgaat", zegt Van Marwijk. Volgende week staan er nog twee van die minisessies op de rol en afgezien van de Oranje-enclave van Real Madrid is de groep dan com pleet. Dat alle spelers op verschillende tijdstippen binnenkomen, sterkt de bondscoach nog maar eens in zijn gedachte dat het de hoogste tijd wordt voor één Europese voet balkalender. „Daar hebben heel veel geleerden al op gestudeerd en ook bij de KN VB hebben we daar uitgebreid over gesproken, maar het is nog steeds niet gelukt om de competities op el kaar af te stemmen", aldus Van Marwijk. „In Nederland zelf zitten we met de play-offs en het is algemeen be kend dat ik daar geen voorstander van ben." Hoe zal Mario Been zich donderdag heb ben gevoeld in De Kuip? De aankomen de trainer van Feyenoord zag zijn aanko mende ploeg met slechts 22.000 andere toe schouwers een ongenadig pak op de broek krij gen (0-4) van een modaal clubje als NAC. Sommige trainers vinden het niet vervelend als ze aan de slag kunnen bij een ploeg die diep in de put zit. Zij kunnen het alleen maar beter doen. Voor Feyenoord is het te hopen dat Been er niet zo over denkt. Hij zou de situatie daar mee namelijk onderschatten. Het zou zo maar kunnen dat de volksclub zijn dieptepunt nog niet heeft bereikt. Eén signaal is dat de directie van het met schulden (minstens 21 miljoen) overladen Feyenoord het overleg met potentiële investeerders heeft afgebroken. De club wilde minder in de begroting snoeien dan degenen die de helpende hand wilden bieden. Een tweede probleem is dat Been met de huidi ge selectie veel tekortkomt ten opzichte van clubs als FC Twente, Heerenveen, AZ en ook Ajax en PSV en zelfs NAC en Groningen. Een goed scoutingapparaat a la AZ, Heerenveen of FC Twente zou heel veel kunnen helpen, maar Feyenoord blinkt er de afgelopen jaren juist in uit om verkeerde spelers voor veel te veel geld aan te trekken. Ten derde ontbreekt het de club nog steeds aan een heldere visie. Hoe denkt Feyenoord er weer bovenop te komen, welke stappen gaat het daar bij zetten en wie heeft het daarvoor nodig? En het vierde probleem is misschien Mario Been zelf Is hij de aangewezen man om Feyenoord op voetbalgebied uit het moeras te trekken? Wat kan hij beter dan Erwin Koeman, Gert-Jan Ver beek of Bert van Marwijk? Bij NEC heeft hij het een poosje heel goed gedaan, maar of hij de zwaargewicht is om dit megaprobleem te lijf te gaan, is zeer de vraag. Veel topclubs beschikken over de arrogantie om zelf oplossingen te vinden voor de eigen proble men. Bij Feyenoord heeft de wet van de rem mende voorsprong echter zo zwaar huisgehou den dat het de hoogste tijd is het oor te luisteren te leggen in de provincie. Voor Ajax zou dat trou wens ook geen slecht medicijn zijn. Koen de Vries odense - Jean Paul de Bruijn is na drie partijen in de voorronde uitge schakeld voor de eindronde van het EK driebanden. In Odense be gon de Hulster biljarter sterk met een overwinning op Dion Nelin, maar twee verliespartijen tegen Roland Forthomme en de Frans man Jerome Barbeillon maakten een eind aan zijn illusies. De Bruijn kwam geen moment in zijn spel tegen Barbeillon. Met één gewonnen setje en twee verloren sets met slechte moyennes mocht hij zijn keu opbergen en in de au to op weg naar huis stappen. Breng jij de krant altijd op tijd en zonder klachten rond? En sta je altijd klaar om bij te springen? Dan win jij dit jaar misschien wel de eervolle titel van Dagbladbezorger van het Jaar. Plus een reischeque van 2000 euro en een mooie fiets. Een jury selecteert uit elke provincie twee super-dagblad bezorgers: een junior (15-39 jaar) en een senior (40 jaar en ouder). En daaruit worden de twee winnaars gekozen: de Dagbladbezorgers van het Jaar 2009 in de categorieën junior en senior. Hoor jij daarbij? En ben je voor 23 maart 2009 begonnen met je werk? Geef je dan nu op bij je depothouder. ifijggjj Bondscoach Bert van Marwijk volgt de verrichtingen van Eljero Elia, Stijn Schaars en Nordin Amrabat (vlnr). foto Marcel Antonisse/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39