plastic is wel een probleem Last van onkruid? www.roundup.eu Walchers toeristenpunt RESTANTEN Onderzoek woonwensen in Veere yyy opeilt tweede Opralmdag Is ook gewoon een leuk spelletje BADKAMER RADIATOREN w Zaterdag 23 mei 2009 23 MAGAZIJNVERKOOP zaterdag 30 mei Baderie Middelburg Grenadierweg 17 De natuurgids geeft aan Roos en Julia uitleg over sepia. foto Ruben Oreel goederen verpakt zijn... Dat kan best een heel stuk minder." Ook Albert Dijkstra, coördinator strandwacht in Vlissingen, zegt dat het water en de stranden steeds schoner worden. „Oliever vuiling komt bijna niet meer voor. Maar plastic is een groot pro bleem. Bij sectie op aangespoelde zeezoogdieren wordt het vaak in de maag gevonden. Ze zien iets en denken dan dat het voedsel is." Toch komt Dijkstra ook nog regel matig grotere partijen 'afval' te gen. „Laatst nog dreven er zeven dode lammetjes in het water. Waarschijnlijk zijn ze overleden tijdéns het transport over water en overboord gegooid. Wat we vroeger ook veel zagen, waren do zen medicijnen met Chinese let ters erop. Gelukkig komen we die nu nooit meer tegen. In havens zijn steeds meer en betere facilitei ten gekomen om afval achter te la ten. Dat is een goeie stap. Maar we zijn er nog lang niet." DOMRURG - De gemeente Veere en woningcorporatie Woonburg zijn gisteren begonnen met een onder zoek naar de woonwensen en woonbeleving van Veerenaren. Zevenduizend inwoners krijgen de komende dagen een vragenlijst op de mat. De resultaten van het woningbehoeftenonderzoek wor den gebruikt voor nieuw beleid. De gemeente en Woonburg heb ben pas weer nieuwe prestatie-af spraken gemaakt. Via de enquête mogen de inwo ners hun mening geven over hun woonsituatie, wensen, de leefbaar heid en de voorzieningen. Ook de provincie Zeeland voert binnenkort een onderzoek uit. Vol gens Veere worden de twee stu dies zoveel mogelijk op elkaar afge stemd. Hotel de Boekanier in Vrouwenpolder wordt klein WV-kantoortje. door Selma Osmnara VROUWENPOLDER - Ook na slui tingstijd van de VW kunnen va kantiegangers in Vrouwenpolder voortaan terecht voor toeristische informatie. De VW Walcheren en Noord-Beveland heeft daar een in formatiepunt (VIP) geopend. Het is ondergebracht in Hotel de Boe kanier aan de Dorpsdijk. Walcheren telt nu twee van deze steunpunten. Er was al een VIP bij het Pannekoekenhuisje in Dis hoek. Tperisten kunnen er terecht om informatie via internet op te zoeken. Daarnaast zijn er onder meer brochures, accommodatiegid- sen, VW-Irischeques en fiets- knooppuntenkaarten te verkrij gen. Hotel de Boekanier is daar- VLISSINGEN - Julia Gussenhoven (9 jaar) uit Bergen op Zoom is samen met haar moeder en vriendinnetje Roos naar Vlissingen gekomen om mee te doen aan de 'Lenteprikkel'. „We doen het voor het milieu", antwoordt Julia op de vraag waar om ze het strand schoonmaakt. Dat haar moeder bij de organisatie betrokken is, speelt ook mee. „'s Zomers gaan we vaak naar het strand in Dishoek. Dan ruimen we ook rommel op dat we vinden. Mooie dingen nemen we mee naar huis, zoals schelpen of ge kleurd glas." Vrijdag vinden ze geen mooie dingen. Alleen maar touw, vislijnen en de fles bleekmid del. Maar voor de meisjes is de op- ruimdag een leuk spelletje. mee 'een klein WV-kantoortje' ge worden, waar mensen van 's mor gens vroeg tot laat in de avond te rechtkunnen. Het baliepersoneel is geïnstrueerd hoe zij de toeristen het best van dienst kunnen zijn. De VW Walcheren en Noord-Be veland heeft nu vijf informatiepun ten. Vrouwenpolder is de enige lo catie waar zowel een vestiging als een informatiepunt is. Daar was volgens Anita Vleugel van de VW behoefte aan. „Bijvoorbeeld omdat wij in de wintermaanden beperkt open zijn. Hotel de Boekanier is dan wel ruim geopend." Vrouwen polder trekt naast verblijfstoeris- ten ook veel dagjesmensen. In de toekomst worden nog meer informatiepunten op Walcheren geopend. Het mes snijdt volgens de VW aan twee kanten: meer service aan de toerist én extra be zoekers voor ondernemers die zo'n informatiepunt in huis halen. Verwendag voor vrouwen met kanker VROUWENPOLDER - Vrouwen die ge troffen zijn door kanker, kunnen zich vrijdag 29 mei laten verwen nen met een gratis schoonheidsbe handeling in salon Body Care in Vrouwenpolder. Body Care is een van de deelnemers aan de nationa le verwendag van de stichting Vi va la Donna. Vrouwen met kanker kunnen zichzelf aanmelden op 0118-552233. www.vivaladonna.nl Oude bank in brand op Pablo Picassoplein VLISSINGEN - Op het Pablo Picas- soplein in Vlissingen werd donder dagavond een oude bank, die daar buiten stond, in brand gestoken. In de Doornluststraat in Oost-Sou burg werd diezelfde avond een brievenbus bij een woning in brand gestoken. De brandweer rukte uit om beide brandjes te blussen. De politie heeft geen idee wie ver antwoordelijk-is voor die branden. MAGAZIJNVERKOOP zaterdag 30 mei Baderie Middelburg Grenadierweg 17 Open schaaktoernooi in Vlissingen VLISSINGEN - Schaakclub Nijntje het Eerste houdt vandaag het eer ste open schaakkampioenschap bij café 2xbellen. Inschrijven kan tot vanmiddag 13.00 uur via 2xbellen@zeeland- net.nl of via telefoonnummer 430333- Het toernooi, waarbij via het Zwit sers systeem wordt gespeeld, duurt van 13.30 tot 17.30 uur. Pianoconcert Pavlova in Ter Reede VLISSINGEN - Pianiste N. Pavlova houdt zaterdag 23 mei met haar leerlingen een concert in Ter Ree- de in Vlissingen. Het concert be gint om 14.30 uur. De leerlingen zullen piano spelen en daarna lied jes zingen uit de tv-serie Ja Zuster, Nee Zuster. In het tweede deel brengt Pavlova werken van Mozart en Chopin ten gehore. Stichting Gemeenschapsbelangen Domburg-Oostkapelle in liquidatie. Bovengenoemde rechtspersoon is ontbonden per 1 januari 2009 door een besluit van het bestuur d.d. 2 juli 2008. De rekening en verantwoording van de vereffening ligt ter inzage voor een ieder tot 23 juli 2009 ten kantore van het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Middelburg en ten kantore van Administratiekantoor Zwemer Co, Brouwerijweg 27a te Domburg. De vereffenaar. kijk voor meer informatie op 'Lenteprikkel' van de Zeeuwse kustgemeenten, de provincie en Promotie Zeeland Delta. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25