Zeeland PZCI Zoeken naar verhalen over Kering Duitse viert vijftigjarig vakantie-in-Zeeland-jubileum Borden Partij voor de Dieren gestolen KRANEN WALCHEREN 29 21 22 en 23 Hemelvaartsdag WCT duivels dilemma voor gedeputeerde Harry van Waveren Zaterdag 23 mei 2009 Geen olie meer op het strand maar wel veel plastic Tip? walcheren@pzc.nl Stichting werkt aan boek over werknemers Oosterscheldekering. door Melita Lanting BURGH-haamstede - „Er is een boe kenkast volgeschreven over de techniek, maar nog nooit over de mensen die gewerkt hebben aan de Oosterscheldekering", zegt Koos Mouw uit Burgh-Haamstede. Hij is voorzitter van de stichting Oosterscheldeboek, die daar veran dering in wil brengen. De stich ting werkt aan een boek dat vooral de verhalen van de mensen moet vertellen. Wie hebben daar ge werkt en wat gebeurde daar alle maal. „We zoeken daarvoor nog mensen om het verhaal te horen. Niet zozeer de leidinggevenden, want die weten we wel te vinden, maar de mannen en vrouwen die met hun voeten in de grond ston den. De betonvlechters en beton- gieters, maar ook de toeleveran ciers. In Scharendijke was bijvoor beeld een kruidenier die van alles leverde, maar we zoeken nog veel meer. Veel van deze mensen zijn weer verdwenen. Soms gewoon weggegaan, soms een ander be roep gekozen." Oude personeelslas ten zijn er niet meer. Mouw heeft zelf ook meegewerkt aan de bouw van de Oosterscheldekering. „Vijf tien jaar. Ik werkte toen bij Rijks waterstaat, bij de ontwikkeling van nieuwe werkmethoden. Ik heb nog ergens het allereerste stuk dat is geschreven over de funde- ringsmatten. Dat was overigens geen idee van mijzelf, maar ik heb het wel verder mee ontwikkeld. Ik In 2011 verschijnt een boek over de mensen die hebben gewerkt aan de Oosterscheldekering. Daarvoor worden nog mensen ge zocht die daar werkten. heb dat stuk toen zittend aan de keukentafel geschreven." Mouw hoopt dat met het opspo ren van de mensen leuke, ontroe rende en bijzondere verhalen naar boven komen. „Er is bijvoorbeeld een jaar lang gesteggeld over de fundering. Den Haag wilde wat an ders dan Burghsluis. Maar waarom dat precies was, dat willen we wel weten." Het boek wordt geschreven door Alex van Heezik, aan de hand van 8o interviews die hij wil houden met oud-werknemers. Het eindre sultaat moet volgens Mouw een historisch verantwoord boek zijn. Alle informatie die wordt aange dragen wordt gecheckt. Het boek moet in 2011 verschijnen, als de Oosterscheldekering 25 jaar bestaat en een grote reünie wordt georga niseerd. „Het initiatief is in 2006 gekomen van Hein Engel, die he laas plotseling is overleden." Er is een stichting opgericht, er zijn subsidies aangevraagd. Nu zoekt de stichting mensen die hun verhaal willen vertellen. Aanmel den kan schriftelijk, voorzien van een toelichting. Het adres is jubileumsvko@gmail.com of K. Mouw, W.G. Bootlaan 22, 4328 LS Burgh-Haamstede. Dorothee Boeckels is al halve eeuw verknocht aan Walcheren. door Carla van de Merbel koudekerke - Het begon in 1959 met een vakantie bij de familie Phi- lipse in de Eedestraat in Vlissin- gen. Dorothee Boeckels uit het Duitse Viersen, vlak over de grens bij Venlo, was net vier toen ze ken nismaakte met Zeeland. Elk jaar kwam ze terug, eerst met haar ouders, later met haar man Hans. Vanavond viert Boeckels haar vijf tigjarig vakantie-in-Zeeland-jubi- leum in strandpaviljoen Kaapduin bij Dishoek. Alle Duitse en Zeeuw se vrienden en kennissen zijn uit genodigd voor een barbecue. Dor othee Boeckels is nog steeds goed bevriend met de dochter des va kantiehuizes, Thea Philipse. „Tan te Thea is mijn tweede moeder", zegt ze in het Nederlands, dat ze in vijftig jaar goed heeft leren spre ken. Na een paar jaar vakantie aan de Eedestraat volgden vakanties in een woning aan de Leeghwater- straat in Vlissingen. Sinds 35 jaar is Boeckels tussen mei en september ieder weekend en in de zomerva kantie te vinden bij Jobse in Kou- dekerke. Eerst in een huisje, sinds vijftien jaar in een caravan. En voor vakanties in de winter huurt ze met haar man een woning in Middelburg. „We zijn van plan om in Zeeland te gaan wonen. Over tien jaar, als mijn man klaar is met werken." Dorothee en Hans Boeckels op de camping in Koudekerke. "A'i foto Lex de Meester •s-gravenpolder - In 's-Graven- polder zijn opnieuw verkiezings borden van de Partij voor de Die ren gestolen. Dat gebeurde in de omgeving van de supermarkt. Bij de vorige verkiezingen, de lan delijke in 2006, werden ook al bor den van de partij weggehaald. „Daarom hadden we ze deze keer extra hoog opgehangen", vertelt Rob Ossewaarde van de werk groep Zeeland. „Mensen hebben echt een ladder nodig om erbij te kunnen. Kennelijk hebben we hardnekkige tegenstanders in 's-Gravenpolder." Ossewaarde heeft aangifte gedaan bij de politie. Zijn partij baalt er van dat de gemeente Borsele geen borden plaatst waar alle partijen hun pamfletten op kunnen plak ken. De landelijke PvdD pleit ervoor om dat verplicht te stellen. MAGAZIJNVERKOOP zaterdag 30 mei Baderie Middelburg Grenadierweg 17 Echtpaar gewond oosterland - Bij een aanrijding donderdagochtend op de N59 bij Oosterland is een echtpaar uit Gouda gewond geraakt. De be stuurder had nekklachten, zijn vrouw pijn in de heup. Grote zus was midden in de week zomaar een dag vrij. Twee dagen zelfs, want de vrijdag werd door school dankbaar meegepikt. Daar moest dus wel een bijzondere reden voor zijn, realiseerde Ted uit Kerk- werve zich. Ergens had de 4-jarige ook wel eens iets horen waaien. Kerstmis kon het niet zijn, wist hij zeker, want dan had er wel een ver sierde boom in de huiskamer ge staan. En Sinterklaas was het nog lang niet, voelde hij feilloos aan. Tip? redactie@pzc.nlTip? redactie@pzc.nl Bovendien krijg je daar ook geen vrije dag voor en dat is eigenlijk best wel stom! Met Pasen heeft Ted beduidend minder affectie, maar daar spreken de chocoladehazen en bergen eieren nog enigszins tot de verbeelding. Toen moeder hem vroeg of hij wist wat voor dag het die donderdag was, draaiden zijn raderen op volle toeren. Iets met de lucht, zo veel wist hij zeker. Na tuurlijk, dat was het, kreeg Ted een ingeving: 'Ruimtevaartsdag!'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23