5 spectrum Alles voor het goede doel RUDEN RIEMENS FOTOGRAFIE goede herder Zaterdag 23 mei 2009 w: ranneer de schrijver een nieuw boek ten doop houdt, is de hoop geves tigd op aandacht voor zijn nieuwe geesteskind. En wanneer je iets hebt geschreven, waarvan jouw aandeel is be stemd voor een goed doel, in mijn geval het Ko ningin Wilhelmina Fonds voor de bestrijding van kanker, dan ben je blij met iedere vorm van aan dacht. Je kunt schaamteloos reclame maken voor je product, het goede doel legitimeert dat volledig. Boek voor Belle, het portret van mijn aan baarmoe derhalskanker overleden schoondochter, kreeg aandacht, en de publicatie viel wonderlijk genoeg samen met de actie die werd gevoerd voor de pro motie van de inenting van jonge meisjes tegen de ze ziekte, waardoor de actualiteitswaarde steeg. Ik gaf interviews aan een aantal kranten en tijd schriften en mocht optreden bij Het Elfde Uur, Schepper naast God en Kunststof. En nu was het tijd voor een dubbelinterview voor het blad Visie van de EO, samen met mijn oudste zoon Peter, de weduwnaar van Roos. Interviewer Hans van de Beek schrijft deze zomer een aantal dubbelinter- views, waarbij de geïnterviewden bij wijze van il lustratie worden gefotografeerd op een wonderlij ke fiets. Het is een speciaal hiervoor geconstrueerd vehikel, een tandemfiets, waarvan de sturen de te genovergestelde richting uitwijzen. Ik kon mij bij de uimodiging voor deze fotosessie geen voorstelling maken van deze fiets, maar toen ik werd geconfronteerd met de twee aan elkaar ge laste rijwielen, waarvan voor en achterkant twee kanten opwezen, begreep ik dat hier sprake was van de uitvoering van een geraffineerde circusact die normaliter niet door bejaarde grootmoeders wordt uitgevoerd! Bovendien waren het herenfiet sen met een stang in het midden waarover ik mijn oude beentjes heen moest slaan, hetgeen ondanks mijn dagelijkse training bij Nederland in Beweging niet meeviel. De fotograaf moest meehelpen een stram onderdaan van mij over die stang te hijsen en vervolgens moest mijn zoon wegrijden en ik moest wel trappen, maar dat was voor de show. Ik trapte zogezegd lucht. Deze exercitie vond plaats op het kerkhof van de Nederlands Hervormde kerk in Paaslo, waarbij wij tussen de graven door moesten rijden, ik zorge loos in de richting van de fotograaf moest kijken en dit alles de indruk moest wekken van een zor geloos snelle rit tussen de grafstenen. Met ware doodsverachting kweet ik mij van mijn taak, een lang leven in het theater heeft mij ge leerd opdrachten zonder tegenstribbelen uit te voeren. „Ik ben altijd een one-take-actress ge weest!", riep ik quasi-jolig naar de fotograaf, maar inwendig koesterde ik grote angst dat ik met ge broken benen wegens omvallen met gillende sire nes per ambulance zou moeten worden afgevoerd naar een regionaal ziekenhuis. „Op het moment dat je mij in volle vaart passeert, moet je even vrolijk mijn kant uitkijken. En ver der moet je je gewoon concentreren op de trap pers. Het moet er zo natuurlijk mogelijk uitzien!", riep de kunstenaar die met zijn camera plaats nam tussen de grafstenen. Verbeten nam ik mij voor mij niet te laten kisten en het karwei in één keer te klaren. „Klaar afl", riep de fotograaf en daar gingen wij. Lieve lezer, wordt u ooit geconfronteerd met deze luchtige foto, dan weet u nu dat het angstzweet mij tijdens deze exercitie tussen de tenen liep. En dat alles voor het goede doel!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 137