Tennisstrijd op Roland Garros Hoe Italiaans is Valerio Zeno, zoon van een Napolitaanse kapper en een Hollandse huisvrouw? Hij zegt dat hij ergens tussen zijn Italiaanse vader en zijn Hollandse moeder in zit. Het opvliegende en ijdele heeft hij in ieder geval van pa. Anneke Wijsman sprak met de BNN-presentator. kijktip A Hij eet negen van de tien keer pasta en ja, hij is een moeders kindje. Bij het bin nenkomen, met de helm nog in de hand, verontschuldigt Valerio Ze no (25) zich al voor een piepklein wondje onder zijn kin. „Bij het scheren gebeurd." En om grappen over zijn jongensachtige uiterlijk voor te zijn. „Ja ik scheer me en heb net de baard in de keel." Vroe ger zou hij hebben geprobeerd het plekje weg te werken. Die ij delheid is iets minder geworden. Maar nog steeds is hij secuur op zijn uiterlijk. „En ook thuis is alles erg netjes." Zittend in het trendy Amsterdam se MOMO verkneukelt hij zich bij de vraag naar zijn vader en moe der. „Ik vind het nu al helemaal leuk. Mijn vader is Salvatore Zeno, uit Napels. Uitbundig, opvliegend, klein, donker en een uitslover. Hij werd op zijn 14e kapper, kwam naar Nederland om meer te verdie nen en heeft inmiddels een eigen zaak op de Ceintuurbaan in Am- zondag, 11.00 uur Valerio Zeno: „Als ik een held zou zijn, heette ik De Materieman." sterdam. Mijn moeder is Marga Zeno, een nuchtere Hollandse huis vrouw, die heel erg goed voor mij en mijn zus heeft gezorgd. Ik heb' het innerlijk van mijn moeder en het uitsloverige van mijn vader." Alle vakanties leidden vroeger naar de familie in Italië, waar een tante als een matrone over de Zeno's waakte. „Eerst naar de familie en dan twee weken naar een hotel aan zee. Dat vond ik het leukste, want daar was een zwembad." Napels was arm en vies. „Pas later ga je de charmes ontdekken. Van de vrouwen daar kan ik erg genie ten. Ze zien eruit alsof ze zo uit een film komen. Stiekem hoop ik op een Italiaanse vriendin, omdat ze tegengas bieden. Je moet bijna opletten dat ze niet over je heen lo pen. Ik vind het leuk als een meis je haar eigen hart volgt, ambitie heeft en haar eigen plan volgt. Meisjes die opkomen voor hun ei gen mening. En mooi zijn, dat ook." Een vaste relatie heeft hij nog nooit gehad. „Mijn vrienden begrij pen niet waarom. Ze zijn bang dat ik heel eenzaam word." Die vrien den horen bij een vaste groep van zes. Voor het uitgaan is het stee vast indrinken bij Valerio, die sinds anderhalfjaar zelfstandig in Amsterdam woont. Hij noemt zich vol overtuiging een moederskind je. „Ja, ze doet de was nog voor me. Dat komt ook omdat de ruim te waar mijn wasmachine hoort, vol staat met schoenen." En ja, die schone was wordt door zijn vader keurig meegenomen van Almere naar Amsterdam. „Dat is toch logis tiek het handigste, ik woon twee straten van de kapsalon vandaan." In zijn jeugd in Almere waren tele visiepresentatoren als Rolf Wou ters, Carlo Boszhard en Ron Brandsteder met zijn Honeymoon- quiz Zeno's grote helden. Of die twee geen suffe mannen waren voor een ventje dat groots en mee slepend wilde leven? „Helemaal niet. Zij hadden de touwtjes in handen. In hun shows kwam in eens meel uit het plafond, bij mij thuis gebeurde dat niet!" foto Manon van der Zwaai Valerio besloot cameraman te wor den, het enige vak dat hij kon be denken dat in de buurt van presen teren kwam. Maar de lange reistijd naar school en de technische kant van de mbo-opleiding stonden hem tegen. „Een Zeno leert wat ie worden wil niet op school. Ik was wel heel gedreven. Ik heb een com pleet huis staan schilderen om van de opbrengst een camera te kun nen kopen. Ik snap de mensen ook niet die niet weten wat ze willen. Mijn hemel. Je kan toch wel min stens drie dingen noemen die je graag wilt doen. Mijn zus wilde op de middelbare school al lasser wor den en ze werd dat ook, terwijl ze toch echt een meisje-meisje is. Mijn droom was presentator te worden." Die kans greep hij bij de brutale tv van Six Pack: hondsbrutaal en schijtbenauwd drong hij zonder kaartje binnen bij concerten. En la ter bij TMF, waar hij twee maan den lang bij wildvreemden sliep. „Ik ging iedere dag met een camera man op pad. We sliepen bij alle rangen en standen. Ook een keer bij Do, wat zéker geen straf was. Ik was wel eens bang dat er een afle vering tussen zou zitten die niet zo leuk zou zijn, maar we kwamen ie dere keer met een pareltje thuis." Inmiddels zit hij bij BNN. Als eni ge jongerenzender is dat voor hem de logische opvolger van TMF. „En later naar Max, als ik tenminste dat geheugenspel mag doen." Bij BNN presenteert hij Je zal het maar hebben, een programma over jonge mensen met ingrijpende ziektes. Het contact met zieke jon geren raakt hem behoorlijk. „Je be seft dat je sommige ziektes plotse ling kunt krijgen. Soms denk je wel: verdomme hoe kan dat nou? Zoals bij dat ontzettend leuke meis je met taaislijmziekte, waar ze bin nen een paar jaar misschien wel dood aan kan gaan." Of hij zich tussen al die ellende een zondagskind voelt? „Bij mij had het ook mis kunnen gaan. Ik ben geboren met een hartafwij king. Op mijn tweede werd ik geo pereerd. Dat was serious business." Het zwaardere programma Over Mijn Lijk, dat over stervende men sen gaat, zou hij ook wel willen doen. „Maar nu nog niet. Niet dat ik er niet klaar voor ben. Maar ik ben bang dat mensen denken: die gast grijpt ineens wel heel erg hoog." Bij Dennis vs Valerio, het andere programma waarin Zeno wekelijks te zien is, is het dikke pret. „We vullen elkaar goed aan en liggen el kaar zo goed, dat ik het vaak jam mer vind dat ik opdrachten tegen hem moet uitvoeren in plaats van samen met hem. Daarom wordt het nieuwe programma Sterretje Ge zocht ook zo leuk, omdat we daar samen in optrekken." Wat hij nog meer zou willen doen? „Een programma over hoe dingen gemaakt worden. Ik vind het vet hoe ze een zebrapad ma ken, hoe dat witte spul gloeiend tussen een soort linialen wordt ge legd. Daar kan ik echt uren naar staan kijken. Als iets niet waar is, boeit het me geen reet. Ik hou van mooie spullen. Als ik een held zou zijn, heette ik De Materieman." Je zal het maar hebben, dinsdag, Nederland 3, 20.55 uur Den nis vs Valerio (slot), morgen (zo), Nederland 3, 22.10 uur Sterretje gezocht, vanaf 29 mei, Nederland 3, 20.25 uur Reageren? redactie.media@wegener.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 119