Zeeland PZC Muziekschool gaat naar De Mythe BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 21 29 Conditie vereist voor de pompiorrie Bordje Paarden hebben goede therapeutische kwaliteiten Vrijdag 22 mei 2009 Europa moet bijdragen aan nieuwe sluis in Terneuzen Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Plan Goes' Cultuurhuis behelst ook bouw voor galerie en kunstuitleen. door Frank Balkenende COES - Goes zet het plan om cultu rele instellingen te bundelen in en rond theater De Mythe door. Het is de bedoeling dat de Zeeuwse Muziekschool verhuist naar het zo geheten Cultuurhuis onder het dak van De Mythe. Voor de zitten de huurders, de Kunstuitleen en Galerie Van den Berge, wordt nieuw gebouwd op het Bleekveld. Het wordt een forse operatie. Voor de muziekschool, die momenteel huist in de monumentale villa aan de Van der Spiegelstraat, moet het Cultuurhuis (formeel Westwal 45) worden verbouwd. Daar krijgt de instelling dan wel weer meer vier kante meters dan in het huidige onderkomen. Alle betrokken partijen zijn op de hoogte van het plan. Wethouder Sophie van 't Westeinde (WD, cultuur) zegt dat met de muziek school nog moet onderhandeld over de verhuizing en de kosten die daarmee samenhangen. Voor de muziekschool moet de verhui zing geen enorme kosten met zich meebrengen. Uiteraard moet wel meer huur worden betaald voor het extra vloeroppervlak dat de muziekschool krijgt. Het muziekonderwijscentrum kan in 2011 verkassen. Tegen die tijd zijn de galerie en Kunstuitleen De Bevelanden verhuisd naar een Goes zet het plan voor een Cul- tuurhuis door. Ze bouwt nieuw voor galerie Van den Berge en de kunstuitleen. De muziekschool verhuist naar theater De Mythe. twee verdiepingen tellend pand, dat aan de noordwand van het Bleekveld wordt gebouwd. Dat was al voorzien in het Masterplan Binnenstad. Galerie en kunstuit leen zitten nu te verscholen en bui ten 'het loopje', waardoor ze be zoekers mislopen. Aangezien Goes van het Bleekveld een bruisend cultuurplein wil maken, zal de aan loop in de nieuwbouw waarschijn lijk toenemen. Hoeveel miljoenen met de opera tie gemoeid zijn, wil wethouder Van 't Westeinde niet kwijt, om dat verbouw van De Mythe en de nieuwbouw nog moeten worden aanbesteed. Ze wil in elk geval de villa aan de Van der Spiegelstraat verkopen, en de opbrengst gebrui ken voor het plan Cultuurhuis. De tweede fase van het plan be helst een fysieke verbinding tus sen De Mythe en podium 't Beest. Ze liggen vlak naast elkaar; er zit tien meter tussen. Van 't Westein de verwacht dat met name de mu ziekschool en 't Beest - dat in een fusieproces met De Mythe zit - be ter kunnen samenwerken, temeer omdat de muziekschool meer aan popmuziek wil gaan doen. GOES - Wie spierballen wil kweken, kan tot en met zondag te recht op het terrein van de Stoomtrein Goes-Borsele (SGB) in Goes. Daar wordt sinds gisteren het jaarlijkse evenement 'Spo ren naar het verleden' gehouden. Een attractie is de pompior rie, een voertuigje dat vroeger onder meer werd gebruikt voor inspectie van het spoor. Door middel van een hefboom wordt het karretje voortbewogen en dat vergt een behoorlijke inspanning. Bezoekers kunnen dat zelf ervaren. Behalve de pompiorrie is er de komende dagen nog van alles te doen en te zien op het museumterrein, dat van 10.00 tot 18.00 uur is geopend. Behalve een uitgebreide dienstregeling zijn er allerlei rijtuigen te zien die ook rijden. foto Willem Mieras O zie ook video op www.pzc.nl/bevelanden Balkenende neemt schilderij in ontvangst domburg - Premier Jan-Peter Bal kenende neemt morgen de eerste twee panoramaschilderijen van de Nederlandse kust in ontvangst. Dat doet hij rond 17.30 uur op het strand in Domburg, samen met burgemeester Van der Zwaag van Veere. De feestelijke gebeurtenis omkleedt de officiële opening van Me Schildersweek Domburg, die r jaar voor de zesde keer wordt Aanhanger schiet los en botst tegen auto kamperland - Een 38-jarige auto mobilist uit de gemeente Noord-Beveland heeft woensdag morgen op de Ruiterplaatweg bui ten Kamperland zijn aanhanger op een tegenligger zien botsen. Hij reed over een drempel en daarbij schoot de aanhanger van de trek haak en kwam terecht op de weg helft van het tegemoetkomend ver keer. De aanhanger raakte de auto van een 68-jarige man uit Breda. Last onder dwangsom voor Scheepswerf hansweert - De provincie heeft Scheepswerf Reimerswaal in Hans- weert een last onder dwangsom opgelegd. Het bedrijf heeft vorig jaar 640 kilo asbesthoudend mate riaal laten verwijderen door een in stantie die daar niet toe is be voegd. Dit is een overtreding van de Wet milieubeheer. Scheepswerf Reimerswaal moet nu herhaling voorkomen, op straffe van een dwangsom van 2500 euro per keer. 2EH i«k -EEESECH Opgewekt gingen de trotste bezit ters van een nieuw navigatiesys teem een dagje naar Gent. Leuk om het ding eens uit te proberen. Alles liep op rolletjes. Afgesloten bruggen, een tunnel, omleidings routes, niets was het nieuwe sys teem te veel. Na een uurtje rijden kwam de eindbestemming in zicht: het transferium aan de rand van Tip? redactie@pzc.nl de stad. 'Bestemming bereikt' sprak de dame van het systeem lief tallig. En dat was iets te vroeg, want dergelijke systemen houden geen rekening met de ondoorgron delijke manier van bordjes plaat sen van de Belgen. Zeker twintig minuten heeft het koppel rondgere den om de ingang van het transfe rium te vinden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73