Rentmeester-reünie tart beenspier 'sss=- Muziekschool gaat naar De Mythe Wtt w Bezwaar tegen complex 5? Kapelle ook bij Rabobank Oosterschelde s Vrijdag 22 mei 2009 1 27 Acht Rentmeesters, neven en aangetrouwden, begonnen gisteren hun 25e sportieve reünie. foto Willem Mieras BKoektijde«5den r.mwu"2019'"0. en orijb^j«end tu\nfl^,eS teUen'm9en boMïuo1T ïRt ONTDEK AL ONZE AANBIEDINGEN OP W W W. I NT E RI E U R-PA AU W E .N L Zonrtemaire ligt vlakbij Zierikzee; 50 autominuten van Rotterdam, Roosendaal en Terneuzen. Broers en familie fietsen voor 25e keer een toerdriedaagse. door Frank Balkenende HEINKENSZAND - De Rentmeesters, het zijn stevige fietsers. Zeker 150 kilometer per dag, als het even kan. Elk jaar komen acht broers, enkele neven en aangetrouwde he ren samen voor een driedaagse fietstocht, waarbij onderling stie kem de krachten worden gemeten. Dit jaar gaan ze voor de 25e keer samen op pad. „We wilden iets sa men doen, zodat de familieband le vend zou blijven als vader en moe der uit de tijd zouden zijn. Natuur lijk zie je elkaar op verjaardagen en we houden ook een nieuwjaars receptie, maar drie dagen met el- Omwonenden zien appartementen bij De Schotsman niet zitten. KAMPERLAND - Bewoners van bun galowpark Schotsman bij Kamper land zijn ongelukkig met het plan voor de bouw van een zorgappar- tementencomplex op de hoek van de Ruiterplaatweg en Schotsman- weg. Een aantal heeft aangegeven zich tot het uiterste te verzetten. Het gebouw wordt tien meter hoog. Dat vinden ze te veel. Met name bewoners van de Ahornlaan die naast de bouwlocatie huizen, vrezen aantasting van hun privacy. De opzet van het plan, zoals be dacht door oud-statenlid Hedwig Smits, is volgens hen ook verwa terd. Het zou een zorgcomplex voor met name ouderen uit de Schotsman moeten worden, maar, geeft een bewoner aan, 'er komen geen zorgvoorzieningen meer in'. „Anders was er nog een étage op gekomen", weet wethouder Adri van der Maas. De appartementen zijn wel speciaal bestemd voor 65- plussers. Van der Maas wil apart gaan pra ten met direct omwonenden. „Om voorzover mogelijk aan de priva- cy-wensen tegemoet te komen." Plan Goes' Cultuurhuis behelst ook bouw voor galerie en kunstuitleen. door Frank Balkenende GOES - Goes zet het plan om cultu rele instellingen te bundelen in en rond theater De Mythe door. Het is de bedoeling dat de Zeeuwse Muziekschool verhuist naar het zo geheten Cultuurhuis onder het dak van De Mythe. Voor de zitten de huurders, de Kunstuitleen en Galerie Van den Berge, wordt nieuw gebouwd op het Bleekveld. Het wordt een forse operatie. Voor de muziekschool, die momenteel kaar optrekken, is toch heel iets an ders", zegt de 55-jarige Bert Rent meester uit Heinkenszand, wiens ouders niet meer leven. Dat 'iets' moest natuurlijk een fietstocht worden voor straffe mannen. Geen wonder. Kees Rentmeester was beroepsrenner. Rinus (67); de oudste van de negen broers, is ook een echte sportman volgens Bert. „Eigenlijk zijn we allemaal ferven te toerfietsers. Sommigen trainen speciaal voor Hemelvaartsdag, de dag waarop onze tocht steevast be gint." In het verleden trapten ze zo naar Limburg, waar vervolgens een uitdagend rondje in het heu vellandschap op het programma stond. Maar ja, ook fitte Rentmees ters worden een dagje ouder, waar door de tocht deze keer naar de Rode Berg, vlakbij het Belgische Ie- huist in de monumentale villa aan de Van der Spiegelstraat, moet het Cultuurhuis (formeel Westwal 45) worden verbouwd. Daar krijgt de instelling dan wel weer meer vier kante meters dan in het huidige onderkomen. Alle betrokken partijen zijn op de hoogte van het plan. Wethouder Sophie van 't Westeinde (WD, cultuur) zegt dat met de muziek school nog moet onderhandeld over de verhuizing en de kosten die daarmee samenhangen. Voor de muziekschool moet de verhui zing geen enorme kosten met zich meebrengen. Uiteraard moet wel meer huur worden betaald voor per, voert. Daar worden op dag twee de Kemmelberg en de Zwar te Berg bedwongen en uiteraard even over de Franse grens ge neusd. Een gemoedelijk onderons je, waarbij tijdens de klimmetjes toch ook met een competitief oog naar elkaar wordt gekeken. Hoe zit Rinus erbij? Moet de jongste van de broers, Rudie (50), straks los sen of heeft 'ie juist een topdag? „Ja, en dan wordt er vanzelf gede marreerd. Er zit ook een tijdritje in het programma. Natuurlijk krijg je altijd discussie, van 'ja, maar ik ben ouder' of 'ik weeg meer dan jij'." De heren vertrokken gister morgen om acht uur uit Heinkens zand. En dames? Die moesten zich zelf zien te vermaken. Bert: „Ze gaan samen een dagje naar Den Haag." het extra vloeroppervlak dat de muziekschool krijgt. Het muziek- onderwijscentrum kan in 2011 ver kassen. Tegen die tijd zijn de gale rie en Kunstuitleen De Bevelan- den verhuisd naar een twee verdie pingen tellend pand, dat aan de noordwand van het Bleekveld wordt gebouwd. Dat was al voor zien in het Masterplan Binnen stad. Galerie en kunstuitleen zit ten nu te verscholen en buiten Goes zet het plan voor een Cul tuurhuis door. Ze bouwt nieuw voor galerie Van den Berge en de kunstuitleen. De muziekschool verhuist naar theater De Mythe. 'het loopje', waardoor ze bezoe kers mislopen. Aangezien Goes van het Bleekveld een bruisend cultuurplein wil maken, zal de aan loop in de nieuwbouw waarschijn lijk toenemen. Hoeveel miljoenen met de operatie gemoeid zijn, wil wethouder Van 't Westeinde niet kwijt, omdat verbouw van De My the en de nieuwbouw nog moeten worden aanbesteed. Ze wil in elk geval de villa aan de Van der Spie gelstraat verkopen en de op brengst gebruiken voor het plan Cultuurhuis. De tweede fase van het plan behelst een fysieke verbin ding tussen De Mythe en podium 't Beest. KAPELLE - De Rabobank Ooster schelde en -de Rabobank Kapel- le-Wemeldinge fuseren per 1 sep tember. Dat hebben respectievelijk de ledenraad en ledenvergadering unaniem besloten. In feite sluit de Rabobank Kapel- le-Biezelinge zich aan bij de al lan ger bestaande Rabobank Ooster schelde, die straks de gemeenten Goes, Borsele, Reimerswaal, Kapel le, Tholen en Schouwen-Duive- land omvat. Noord-Beveland is aangesloten bij Rabobank Walche ren. Na de fusie telt Rabobank Oosterschelde ruim 19.000 leden en bijna 100.000 klanten. Door de fusie verdwijnen geen arbeidsplaat sen. Ook de kantoren in Kapelle blijven open. WEEKEND Zaterdag 23 en zondag 24 mei 2009 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur. Za, zon- en feestdagen alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Kring-apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111 -412906, za. 10.00-12.30 uur. Via dienstsluis (aanbellen nr. 18): za 17.00-18.00 uur, zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Thuiszorg de Wieken, tel: 0111- 453480. Buurtzorg: Midden Schouwen 0653673432, Zierikzee 0653671600, Westhoek 0653674446. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111 -412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren za 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance 0900-7673437 (24 uur bereikbaar).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67