Koene ridders ziJn geen mm CWt, Weót, ih pu&zet het êejt Bordje Erespeld ANBO voor bezige dame Man beroofd op bolwerk in Sas van Gent 22 Vrijdag 22 mei 2009 Z Juridische procedure over milieuvergunning noopt tot nader overleg. door Conny van Gremberghe terneuzen - De Zeeuwse Milieufe deratie (ZMF) is er niet op uit om Dow Benelux dwars te zitten. Dit stelt ZMF-directeur Tjeu van Mierlo naar aanleiding van het be roep dat de federatie bij de Raad van State heeft aangespannen te gen de voorgenomen afgifte van een nieuwe milieuvergunning aan Dow. Volgens de ZMF-directeur wordt in de vergunning, die loopt tot 2015, Dow onvoldoende ver plicht om de nieuwste technieken te hanteren om de uitstoot van broeikasgassen tegen te gaan. „De provincie heeft hier echt ste ken laten vallen. We hopen nu door in gesprek te blijven met de Dow-leiding het bedrijf te bewe gen om toch die noodzakelijke in vesteringen op milieugebied te doen." Van Mierlo sprak gisteren met Dow-directeur Peter Holicki over de kwestie. Dow heeft op milieugebied de voorbije jaren de nodige inspan ningen gedaan. Met name het wa termanagement is bij Dow in goe de handen. Ook nam het aantal milieu-incidenten tussen 2003 en vorig jaar fors af van 82 naar 33. Op het gebied van de uitstoot van broeikasgassen laat Dow echter een veer. De uitstoot nam tussen 2003 en vo rig jaar zelfs toe van 3156 tot 3215 ton. Volgens Dow komt dit door uitbreiding van het aantal krakers en ovens en de productieuitbrei ding. Van Mierlo en de Dow-lei- ding praten volgende maand ver der over het geschil. Taxatiemiddag oude spullen in Sas van Cent sas van cent - De Heemkundige Kring Sas van Gent houdt zaterdag 23 njei van 13.00 tot 16.00 uur een taxtiemiddag in het voormalig ge meentehuis aan de Westkade. De Middelburgse taxateur Ab Verhage en zijn collega's verstrekken nade re informatie over meegebrachte boeken, schilderijen, prenten, klok ken, keramiek en munten. Iedere belangstellende mag drie voorwer pen ter taxatie aanbieden. Voorjaarsweekend in tuin 'Juust Wa'k Wou' schoondijke - In de tuin luust Wa'k Wou van Kees Jacobse is het morgen en overmorgen van 10 tot 17 uur weer open-tuinweekend. Liefhebbers kunnen stekjes kopen, ideeën opdoen en gewoon lekker rondstruinen in de 5200 vierkante meter grote hof in Schoondijke, Tragel Oost 21. Thematuinen, scha- duwborders en een natuurlijke vij ver. Dit weekeind staat de witte tuin van zo'n 600 vierkante meter speciaal in de belangstelling. ,1-iQ www.lekkerpuzzelen.nl Cf 9A. Veel bekijks voor stoet boerenwagens in Hulst hulst - Een stoet van Belgische trekpaarden en Haflingers met au thentieke wagens trok op Hemel vaartsdag door het land van Hulst. De elf enkel en dubbel ingespan nen koetsen en boerenwagens maakten vanaf hoeve Konstance in Vogelwaarde een tocht van ruim 30 kilometer door de Oost- Zeeuws-Vlaamse polders. De stoet trok, vooral in de Hulster binnen stad, veel bekijks. Diekentocht in Axel voor toerfietsers axel - Toerclub Axel, die is aangel- soten bij de Nederlandse Toer Fiets Unie en de Vlaamse bond voor Rijwieltoerisme, houdt zater dag 23 mei de jaarlijkse dieken tocht. Deelnemers kunnen kiezen uit 40,70 of 125 kilometer. Inschrij ven in café Cambrinus op de Markt in Axel. Starttijd voor de 40 en 70 kilometer tussen 7.30 en 12.00 uur, 125 kilometer tot 10.00 uur, sterrit tot 14.00 uur. Voorjaarsconcert OBK Hoofdplaat in gymzaal hoofdplaat - Muziekvereniging Oefening Baart Kunst houdt in thuisdorp Hoofdplaat een voor jaarsconcert in de gymzaal, zater dag 30 mei vanaf 20 uur. Naast de vertrouwde optredens van de fan fare, geleid door Patrick Geerts, en de slagwerkgroep, aangevoerd door Thuur de Smit, kunnen toe hoorders voor de eerste keer de sa- menspelgroep van OBK horen. ZttUWM Opgewekt gingen de trotste bezit ters van een nieuw navigatiesys teem een dagje naar Gent. Leuk om het ding eens uit te proberen. Alles liep op rolletjes. Afgesloten bruggen, een tunnel, omleidings routes, niets was het nieuwe sys teem te veel. Na een uurtje rijden kwam de eindbestemming in zicht: het transferium aan de rand van De geuzenkinderen van Biervliet hadden geen enkele moeite met de dreigende, koene ridders. Tip? redactie@pzc.nl de stad. 'Bestemming bereikt' sprak de dame van het systeem lief tallig. En dat was iets te vroeg, want dergelijke systemen houden geen rekening met de ondoorgron delijke manier van bordjes plaat sen van de Belgen. Zeker twintig minuten heeft het koppel rondgere den om de ingang van het transfe rium te vinden. AXEL - Het Axelse oud-PvdA-raadslid Paula Langendoen-Baetsle werd woensdag door de Anbo-afdeling in het zonnetje gezet. Voor haar verdiensten voor de oude renbond en de Vrouwenadviescommissie werd haar het lidmaatschap van verdien ste toegekend. De Terneuzense wethouder Co van Schaik reikte de bijhorende speld en oorkonde uit. foto Camile Schelstraete SAS VAN GENT - Op Het Bolwerk in Sas van Gent werd in de nacht van dinsdag op woensdag rond kwart over twee een 59-jarige man uit Vlijmen beroofd van zijn porte monnee en zijn gsm. De man werd op dat tijdstip van achteren besprongen door vermoedelijk twee of drie personen. Tijdens de worsteling kwam de man ten val. Hij werd door zijn overvallers niet geslagen of geschopt, maar liep door de val wel enkele kneuzingen op. Zijn portemonnee, met daarin persoonlijke papieren en enkele honderden euro's, en zijn gsm wer den gestolen. De daders gingen er na de overval vandoor. De politie heeft de zaak in onderzoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 50