Patiënten mogelijk besmet bij operatie 'Yolanthe kan naar Taakstraf niet voor ernstig misdrijf ABN Amro heeft 'op enig Homoseksuele leraar Emst neemt afstand van inmenging COC 4 Vrijdag 22 mei 2009 Reinigingsmachine zou al vanaf oktober defect zijn. rotterdam - Een groep van 769 patiënten van het Maasstad Zie kenhuis in Rotterdam (locatie Zui derziekenhuis) verkeert in grote onzekerheid. Deze mensen horen binnen twee weken of zij besmet zijn geraakt met het hepatitus B en C (geelzucht) of het aidsvirus hiv. De betrokken patiënten zijn in wendig onderzocht met endosco pen waarvan niet zeker is of ze goed waren ontsmet. De instru menten zijn schoongemaakt met een apparaat, waarvan woensdag bleek dat het defect was. De kans dat de patiënten daadwer kelijk zijn besmet is heel klein, zei algemeen directeur Paul Smits van Maastad Ziekenhuis gisteren. Het ziekenhuis hoopt eind volgende week bij iedereen bloed te hebben afgenomen. Gisteren hadden zich tot het eind van de middag enkele tientallen mensen bij het ziekenhuis gemeld. Alle anderen worden telefonisch benaderd. Endoscopen worden gebruikt voor inwendig onderzoek van maag, darm, lever en longen. De betrok ken patiënten ondergingen een dergelijk onderzoek tussen 16 okto ber 2008 en 20 mei 2009 op de lo catie Zuider van het Maasstad Zie kenhuis. De andere 3.057 patiënten die in de periode endoscopisch zijn on derzocht, worden geïnformeerd. Zij lopen geen risico. Het gaat om patiënten die zijn behandeld in het Clara Ziekenhuis, de andere lo catie van het Maasstad Ziekenhuis, of met endoscopen die wel goed zijn gereinigd. Het ziekenhuis heeft voor deze groep een help desk ingericht. WJ Honderden patiënten van het Maasstad Ziekenhuis in Rotter dam zijn mogelijk besmet met hepatitus of hiv omdat 'vieze' in strumenten zijn gebruikt. Het defect aan het gewraakte appa raat is mogelijk ontstaan tijdens een onderhoudsbeurt op 16 okto ber 2008. Hoewel de leverancier op contractbasis periodiek onder houd pleegt, is het defect pas woensdag aan het licht gekomen. Hoe dat kan, wordt uitgezocht. Voor mogelijke schadeclaims zijn zowel het ziekenhuis als de leve rancier verzekerd. „Maar voor de patiënt is het ziekenhuis het aan spreekpunt. Hij valt niet tussen wal en schip en hoeft niet uit te zoeken wie verantwoordelijk is", aldus Smits. Het ziekenhuis heeft alle huisart sen in de regio geïnformeerd. De Inspectie van de Gezondheidszorg is eveneens op de hoogte gesteld. Het is niet de eerste keer dat moge lijk 'vieze' instrumenten voor pro blemen zorgen. Zo moesten in 2007 500 patiënten van ziekenhuis Bernhoven in Oss en Veghel zich laten onderzoeken omdat slangen die gebruikt waren bij kijkopera ties mogelijk niet goed gereinigd waren. Niemand bleek besmet. emst - De homoseksuele leraar die door de School met de Bijbel in Emst op non-actief is gesteld, neemt afstand van het plan van COC Nederland om bij de Com missie Gelijke Behandeling om een uitspraak te vragen over de zaak. Het COC doet dat na een sug gestie van minister Plasterk (On derwijs). SGP en Christenunie zet ten vraagtekens bij deze suggestie. SGP-leider Bas van der Vlies noemde dat 'een pure vorm van uitlokking'. De leraar wil de zaak oplossen in overleg de school. Het COC zegt dat te respecteren maar zet de zaak toch door: „Een oordeel van de CGB kan' aan de volstrekt onze kere rechtspositie van homosek suelen werknemers in het bijzon der onderwijs een einde maken." PETER F./Gf/vLyf Daders moeten altijd ook voorwaardelijke celstraf krijgen. den haag - Het kabinet heeft woensdag ingestemd met een voorstel waardoor rechters de da ders van ernstige zeden- en ge weldsmisdrijven niet meer kun nen veroordelen tot uitsluitend een taakstraf Daders kunnen straks nog wel een combinatie krij gen van een werkstraf en bijvoor beeld een voorwaardelijke gevan genisstraf Minister Hirsch Ballin van Justitie wil de wet wijzigen om dat te rege len. Vooruitlopend daarop gaf hij het Openbaar Ministerie vorig jaar al de opdracht om niet meer uit sluitend een taakstraf te eisen voor ernstige zeden- en gewelds misdrijven. Hij deed dat na een onderzoek waaruit bleek dat rech ters taakstraffen oplegden voor bij voorbeeld verkrachting of aanran ding. De bewindsman wil nu vastleg gen dat geen taakstraffen meer vol gen op misdrijven waarvoor ver dachten een gevangenisstraf van zes jaar of meer kunnen krijgen. Hetzelfde geldt voor misdrijven die een ernstige inbreuk maken op de integriteit van het slachtof fer. Op deze manier regelt Hirsch Ballin dat een verkrachter niet kan wegkomen met een werk straf, maar dat een gedwongen tongzoen niet automatisch leidt tot een harde sanctie. Het moet ook voorkomen dat een dader die opnieuw de fout ingaat, een taak straf krijgt. Cabau van Kasbergen overweegt alleen stappen tegen provider. hilversum - Als Bekende Neder lander moet je altijd over je schou der kijken. Voor je het weet is iets dat je liever geheim zou houden vastgelegd op camera. Vraag het maar aan actrice Georgi- na Verbaan, die zoenend in een ca fé werd gesnapt. Niet zoenend met toenmalig vriend lort Kelder, maar met een collega. Of vraag het actrice en Tros-pre- sentatrice Yolanthe Cabau van Kas bergen, tot voor kort in een adem genoemd met zanger Jan Smit. Zij werd met voetballer Wesley Sneij- der betrapt door een beveiligings camera in een, volgens geruchten, Amsterdamse parkeergarage. De beelden belandden bij RTL Boule vard. Een woordvoerder van Q;Park in Maastricht, marktleider in Neder land, noemt het 'treurig' dat er par keergarages zijn, die zich niet hou den aan de wettelijke regels om nóóit beelden vrij te geven als het verzoek niet van politie of justitie komt. Het management van Cabau van Kasbergen vindt het ook een kwa lijke zaak dat de beelden openbaar zijn gemaakt. „Ik ben wel heel blij met de maatschappelijke discussie die nu ontstaat", zegt manager Se lena Visser. Volgens advocaat Charissa Koster 'Ik ben wel heel blij met de maatschappelijke discussie die nu ontstaat' van Bousie Advocaten, een advoca tenkantoor dat gespecialiseerd is in mediarecht, kan Cabau van Kas bergen naar de rechter stappen, omdat de parkeergarage een wan prestatie heeft geleverd door de beelden te verkopen aan RTL Bou levard. In de ogen van Koster profi teren RTL, maar ook De Telegraaf, die de beelden woensdag afdrukte Minister Bos woedend over publiek verzoek van topman Zalm. den haag - ABN Amro kan op 'enig moment' financiële steun te- gemoetzien van de Nederlandse staat. Dat heeft minister Wouter Bos van Financiën gezegd. Wan neer dat aan de orde komt en om welk bedrag het gaat, zei de be windsman niet. Woensdag had ABN Amro-top- man Gerrit Zalm publiekelijk in kranten gevraagd om extra geld. Bos was daar bijzonder boos over, omdat Zalm in zijn ogen niet pu bliekelijk hoort te praten over de noodzaak om belastinggeld in ABN Amro te steken. Bos gaf even later wel toe dat nieuwe steun no dig zal zijn, onder meer voor de nieuwe toekomstplannen die Zalm voor ABN Amro aan het uit denken is. „Het was voorbarig van hem om er publiekelijk over te speculeren. Het is belastinggeld en daar gaat hij niet over. Daar ga ik over, in overleg met de Tweede Ka mer", zei Bos, die eraan toevoegde dat hij 'niet blij' was met de uit spraken en er ook 'geen begrip' voor had. Zalm heeft zijn excuses aangebo den, zei de bewindsman. Bos Exterieur van het Maasstad Ziekenhuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4