Zeeland PZC 21 Ondernemers willen vers bloed 'Gemeente te laks met maatregelen busstation' Zeeuws-Vlaanderen rijk bedeeld ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 29 Koene ridders zijn geen partij voor Geuzenkinderen Vrijdag 22 mei 2009 Europa moet bijdragen aan nieuwe sluis in Terneuzen Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Zeventig procent van 'politiek Sluis' moet snel plaatsmaken. door Wout Baremmao ijZENDSjKE - Honderdvijftig onder nemers in West-Zeeuws-Vlaande- ren zijn het politieke gekrakeel in bestuurlijk Sluis meer dan zat. Ze willen dat daar snel een einde aan komt en dat kan alleen als zeven tig procent van de huidige raadsle den wordt vervangen door 'vers bloed', menen ze. Dat is de belang rijkste eis aan politiek Sluis. De gezamenlijke ondernemers we zen tijdens een actievergadering in Mauritshof in IJzendijke een dele gatie aan, die gistermiddag nog een brief op poten verzond aan de drie gevestigde politieke partijen: CDA, PvdA en WD. Frans Reij- niers, met Karlie van de Vijver ini tiatiefnemer van de ondernemers actie: „We maken ons al geruime tijd zorgen over de bestuurscul tuur en de kwaliteit van het be stuur in Sluis. Je ziet het gebeuren en krijgt tranen in je ogen. We hebben een half jaar geleden ook al eens de knuppel in het hoender hok gegooid met een brief naar Karla Peijs en toen bleek dat hok te klein. Wij benaderen de poli tiek, maar ook het ambtelijk appa raat, vanuit onze ondernemers geest. Het roer moet echt helemaal om. De gemeente moet, niet al leen financieel, snel weer gezond worden gemaakt; er moet meer ge beuren.. En daar is nieuw elan Wi Honderdvijftig ondernemers in West-Zeeuws-Vlaanderen willen dat het roer om gaat in Sluis. Het is tijd voor frisse politici en klant vriendelijke ambtenaren. voor nodig. Het is tijd voor nieu we, frisse politici met de creativi teit van ons, ondernemers." En ook de ambtenaren moeten een 'omslag' maken; klantvriende lijker, ondernemersvriendelijker. Reijniers: „Begrijp ons goed, wij preken niet alleen voor eigen paro chie, maar vöor alle West-Zeeuws- Vlamingen, want ook veel streek- bewoners schamen zich voor wat er in Sluis gebeurt. Logisch, want het is een complete farce." Het moet gedaan zijn met al die politieke partijtjes, splinterpartij tjes, die meestentijds uit frustratie zijn voortgekomen. Reijniers: „Voor een daadkrachtig bestuur heb je niet meer dan een partij of vier, vijf nodig. Wij richten ons di rect tot de drie grote, landelijke partijen, zodat we niet alleen in Sluis onze invloed kunnen aan wenden, maar zonodig ook in Mid delburg en Den Haag." De ondernemers vinden dat het ei genbelang in de politiek overboord moet worden gezet en dat voortaan alleen nog in het belang van de gemeenschap moet worden gehandeld. De drie partijen krijgen tot zaterdag de tijd te reageren. Raadslid Giel van Boom ziet na jaar weinig verbetering. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen is te laks met het nemen van maatregelen bij het busstation bij de sluizen, vindt raadslid Giel van Boom (TOP Gemeentebelangen). Het raadslid signaleerde een jaar geleden verschillende tekortkomin gen. Hij ging vorige maand nog eens kijken en zag dat er nog wei nig veranderd is. Vernielingen wor den niet meteen hersteld, wat vol gens Van Boom alleen maar meer vandalisme uitlokt. De vorig jaar beloofde verwijsbordjes naar het toilet zijn er nog niet en van de 35 fietsboxen zijn er nog steeds maar een paar gebruikt. Een bordje met informatie over lijn 10 is verdwe nen, wat volgens het raadslid leidt tot veel problemen en vragen daar over. „Praktisch alle openbare fiets- plaatsen zijn bezet. Misschien kan een deel van deze fietsboxen inge ruild worden", stelt Van Boom voor aan B en W in een verslagje over zijn bezoek aan het bussta tion. Het raadslid stelt ook vast dat bijna alle autoparkeerplaatsen be zet zijn. Wethouder [aap Bos heeft het re laas van Van Boom ter beantwoor ding doorgestuurd naar de betref fende gemeentelijke afdeling. Dat is inmiddels drie weken geleden en sindsdien is er niets meer ver nomen. „Dat duurt echt veel te lang", vindt Van Boom, die giste ren nog maar eens een herinne- ringsmailtje heeft gestuurd. Man in bestelbus loopt twee keer tegen lamp terneuzen - De politie heeft in de nacht van woensdag op donder dag een 36-jarige man uit Vlaardin- gen tot twee keer toe aangehou den. Hij reed zonder rijbewijs door Terneuzen. Toen hij de eerste keer een poli tieauto zag, doofde hij z'n lichten. Dat baatte niet. Ondanks het advies niet meer te rijden, werd hij om 03.00 uur op nieuw aangehouden. Honderden bezoekers op Hulsterloofeesten NIEUW-NAMEN - Op de eerste dag van de Hulsterloofeesten in Nieuw-Namen werd de toon gezet voor vier dagen vermaak. Liefheb bers gooiden gisteren eerst pijltjes bij het Kauter open darts-toer nooi. In de namiddag schoven 300 mensen aan voor een barbecue. En 's avonds was het groot feest in de tent met de Vlaamse vedette Sam Gooris. Het hele weekeinde is het nog feest. door Conny van Cremberghe TERNEUZEN - Zeeuws-Vlaanderen wordt door het college van Gede puteerde Staten niet stiefmoeder lijk behandeld. Goes, Vlissingen en Middelburg krijgen van het pro vinciebestuur niet makkelijker za ken gedaan dan Terneuzen. GS ant woordden dit op vragen van het statenlid Johan Robesin (Partij voor Zeeland). De vragen volgden nadat GS geen verklaring van geen bezwaar wilden afgeven voor de ontwikkeling van grootschalige de tailhandel bij en in het skihalcom- plex in de Terneuzen Koegorspol- der. Naar aanleiding van deze pla nologische blokkade vond Robe sin het te begrijpen dat Zeeuws- Vlamingen zich door Middelburg tekortgedaan voelen. Het dagelijks provinciebestuur deelt deze gevoelens niet. „Wij zijn van mening dat wij reeds veel aandacht geven aan Zeeuws-Vlaan deren", schrijven GS. Die aandacht komt tot uiting in onder meer de 9 miljoen euro subsidie voor de glastuinbouw, de vele miljoenen voor de aanleg van een tunnel bij Sluiskil en de verdubbeling van de Tractaatweg, de acht ton voor Vi taal Sas, 5 miljoen voor het ram pencentrum van Ricas, 1,6 miljoen voor Biobase Terneuzen en 3 mil joen voor de Hulster Bierkaai. Vandalen slaan regelmatig toe in en om het busstation bij de sluizen van Terneuzen. foto Camile Schetstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49