Dek schiet VCK langs Dauwendaele Domburg hoopt op herhaling van 2002 Berouw komt na de zonde bij Constancia HVV'24 houdt Moerse Boys in bedwang: 2-2 40 Vrijdag 22 mei 2009 W Gert-Jan van Leiden van FC Dauwendaele (links) duelleert met Dylan Verhage van VCK. foto Ruben Oreel Walcherse vierdeklasser houdt schade beperkt in eerste duel met MOC'17. door Rudy Boogert bergen op zoom - Domburg moet zondag een 2-1-achterstand weg werken om de finale van de na- competitie te bereiken. De .Wal cherse zondag-vierdeklasser ver loor gisteren met 2-1 bij MOC'17 in Bergen op Zoom. Die stand was bij rust al bereikt. Domburg hoopt op een herhaling van het scenario uit 2002. Toen trof het MOC'17 in de eerste ronde van de nacompetitie en verloor het het eerste duel jn Bergen op Zoom met 3-2. De return was een kraker van de bovenste plank. Domburg bouwde een 3-1-voor- sprong op, maar MOC'17 kwam in de tweede helft terug tot 3-3. In een hectische slotfase tikte Jeroen van Wallenburg de 4-3 bin nen voor Domburg. Strafschop pen moesten vervolgens de beslis sing brengen en die viel in het voordeel van Domburg. De ploeg stootte toen via BSC en in de fina le tegen Hulsterloo (opnieuw na strafschoppen) door naar promo tie. Dit jaar is promotie van Domburg met name interessant voor andere clubs. De ploeg speelt volgend sei zoen immers in het zaterdagvoet bal. Dat betekent dat er in het zon dagvoetbal een plek vrijkomt. De vraag is in welke klasse (derde of vierde), want dat zorgt voor een versterkte promotie in de klasse daaronder. Na de 2-1-nederlaag van gisteren is Domburg nog allerminst kansloos. Na 26 minuten opende Esmir Kustura de score voor MOC'17 met een van richting veranderd schot. Vier minuten later maakte Micha Bernard alweer gelijk met een kop bal uit een vrije trap. Vlak voor rust schoot Bram Fikkers uit de draai de rust- en eindstand op het bord. Wordt zondag vervolgd. Domburg verliest in-Bergen op Zoom met 2-1 van MOC'17. Zon dag moet Domburg de return winnen om de finale van de na- competitie in zicht te houden. Overwinning van ploeg uit Koudekerke nauwelijks verdiend. door Koen de Vries KOUDEKERKE - VCK is de morele winnaar van het eerste treffen met FC Dauwendaele in de halve finale van de nacompetitie. Dankzij een zondagsschot van Merijn Dek in de slotfase won zijn ploeg met 1-0. Het was een bijzondere ontkno ping van een bijzonder slechte wedstrijd. Dek volleerde de bal met zijn linker via de binnenkant van de paal achter keeper De Looff op een moment dat ieder een zat te wachten op een treffer aan de andere kant. In de 89e minuut veerde de Dau- wendaele-bank tot twee keer toe op omdat men dacht dat er een doelpunt zou vallen. Maar eerst stuitte Sigrel Burnet op het uitge stoken been van keeper Nonnekes en knalde Jasper Leuvelink de re bound rakelings naast. Nog geen twintig seconden later schoot in valler Peter van Gorsel de bal loei hard op Nonnekes. Eigenlijk was er in die fase niets te zien van het feit dat Dauwendaele al lang met tien man voetbalde. In de 38e minuut kreeg Jeroen de Haas zijn tweede gele kaart en kon hij inrukken. En dat terwijl de eni ge twee spandoeken op sportpark De Stoofwei aan hem waren ge richt: De Haas doet 't van 30 meter, luidde de ene en De haas is de baas was de andere. Een creatieve geest van VCK wilde De haas is het haas je ernaast hangen, maar was laken en vilstift vergeten. Het éerste geel ontving De Haas van scheidsrechter Collé omdat hij de bal op het hoofd van een tegen stander gooide, de tweede omdat hij een tegenstander iets te enthou siast tegen de benen tikte. „Veel te zwaar bestraft", vond Dauwendae- le-trainer Gérard de Nooijer niet ten onrechte. AZW op finalekoers AZW nam gisteren een optie op een finaleplaats in de na competitie door een 4-2-zege op Klundert. Voor de Axelse club scoorden Mustafa Yilmaz, Bert Apperlo, Michiel Standaert en Kana da Rosa Bernardo. Na drie minuten had Ben de Visser namens Klundert de sco re geopend en ver in blessure tijd maakte Peter van Winger den uit een strafschop 4-2. Niels Meesen veroorzaakte die penalty door een vermeen de klap. Hij kreeg er rood voor. VCK kon het voordeel niet uitbui ten. „We kregen weinig vat op hun aanvallers", verklaarde VCK- trainer De Nooijer het feit dat zijn ploeg nergens op het veld een meerderheid kon scheppen. „En we dekten op het middenveld niet door. Ik ben heel blij met die 1-0. We hebben twee keer de lat ge raakt, maar toch was het nauwe lijks verdiend." Het gaf desondanks een prettig ge voel voor de return van morgen in Middelburg. „Als je tegen Dauwen daele iets moet afdwingen, wordt het lastig. We voetballen een stuk makkelijker als we wat ruimte krij gen." Gérard de Nooijer treurde al leen omdat hij vond dat zijn spe lers beter verdiend hadden. „Ze hebben weinig weggegeven. We zijn alleen vergeten te scoren. Maar die 1-0 is geen ramp. Ook bij een gelijkspel hadden we zaterdag moeten winnen om een ronde ver der te komen." VCK-FC Dauwendaele 1-0 (0-0). 89. Merijn Dek 1-0. Scheidsrechter R.J. Col lé (Leerdam). Gele kaart: Dylan Verha ge (VCK). Twee keer geel (rood): Jeroen de Haas (FC Dauwendaele). Aan tal toeschouwers 800. ZUNDERT - HW'24 verzekerde zich op vreemde bodem van een goede uitgangspositie op weg naar de fi nale van de nacompetitie. De for matie van Eric Brems bedwong het sterke Moerse Boys in Zun- dert: 2-2. De Zeeuws-Vlamingen hadden een belangrijk deel van het duel een overwicht, maar wer den wel tot twee keer toe tot de achtervolging gedwongen. Dat leid de tot gemengde gevoelens in het Hulster kamp. „Ik kan niet onte vreden zijn", zei trainer Eric Brems. „Maar ik ben ook niet echt tevreden. Ze hebben geen enkele uitgespeelde kans gehad, maar scoorden wel twee keer. We heb ben een overwicht gehad, maar zijn op de counter gepakt." Bovendien weet HVV'24 op voor hand Dennis Buijs in de return zondag ontbreekt. De aanvaller viel na een duel op zijn schouder en moest zich al vroeg in de wed strijd laten vervangen. Buijs ver trok daarna naar een huisartsen post. jaimy de Visser (1-1) en Christoph Praet (2-2) verzorgden de Hulster productie in Zundert. Aanvaller is geschorst als Terneuzen finale van de nacompetitie haalt. door Barry van der Hooft TERNEUZEN - „Stom, stom, stom", verzuchtte Jonathan Constancia meteen na afloop vol zelfkennis. Zoals zo vaak kwam bij de aanval ler van Terneuzen het berouw na de zonde. Constancia was in het duel met EBOH (2-1) weer eens onnavolgbaar geweest met zijn voeten én zijn mond. De laatste ei genschap leverde hem in blessure tijd een domme gele kaart op, die nare consequenties kan hebben. Terneuzen legde dankzij een be nutte strafschop van Maik de Wolf vijf minuten in blessuretijd de ba sis voor het bereiken van de finale van de nacompetitie. Als de ploeg van Ardian Lekaj er zondag in Dor drecht in slaagt EBOH nogmaals te bedwingen, is het verzekerd van een plek in de eindstrijd tegen IFC of PSV. Constancia zal dat laatste duel dan vanaf de zijlijn moeten volgen. Zijn gele prent tegen EBOH levert hem een schorsing op, die volgende week pas ingaat. Het was een onnodige kaart, die vooral het gevolg was van zijn op vliegende karakter. De maker van de openingstreffer werd in blessu retijd op de rand van het straf schopgebied neergelegd en raakte daarbij geblesseerd. Hij moest ge wisseld worden, maar bij het verla ten van het veld stond zijn mond niet stil. Tot ergernis van scheids rechter Ooms, die hem nog snel een kaart gaf „Ik was boos omdat 1 ik langs achteren werd neergelegd en die gast bijna mijn been door midden trapte", legde de spits uit. Constancia bekende dat de actie niet al te slim was geweest. Verras- send was het echter niet dat hij nog tegen een gele kaart aanliep. Waar hij zich de voorgaande duels op het voetbal focuste - en daar door steeds uitgroeide tot de uit blinker - moesten zijn ploeggeno ten het nu vaker dan nodig ver baal ontgelden. „Ik had inderdaad minder moeten praten. Maar als er iets wordt gezegd, nemen veel jon gens het vaak ook niet aan. Ik heb wel spijt van deze kaart. Het is een hele dure." i sv 11 c O

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 42