Feyenoord wordt uit lijden verlost PZCI33 Fans van Excelsior woest over samenwerking 34 Weer 'dubbel' Mathijs Hage Vrijdag 22 mei 2009Tip? sport@pzc.nl Sjachtar Donetsk haalt laatste Uefa Cup naar Oekraïne Denis Mentjov houdt huis in de Ronde van Italië De Feyenoorders Henk Timmer, Giovanni van Bronckhorst, Jon Dahl Tomasson en Leroy Fer (vlnr) druipen af na de ontluisterende 4-0-thuisnederlaag tegen NAC in de strijd om het laatste ticket voor de voorronde van de Europa League, de opvolger van de Uefa Cup. foto Robert Vos/ANP Rotterdammers gaan een onzekere toekomst tegemoet. door Hans Leber ROTTERDAM - Feyenoord is door NAC Breda uit het lijden van het seizoen 2008-2009 verlost. Met een ontluisterende 0-4 verloren de Rotterdammers thuis van de Bre- danaars, voor het eerst sinds de in voering van het betaalde voetbal in 1954. Dat is tekenend voor de zeer slechte jaargang én voor de al gehele malaise waarin de stadion club zich bevindt. Het water staat Feyenoord onder tussen niet alleen sportief tot aan de lippen. Een dag voor de wed strijd maakte de directie bekend dat gesprekken met een groep in vesteerders, vermogende Feye- noord-fans, niets'hebben opgele verd en zijn beëindigd. De groep wilde te veel inspraak, ook op voet- baltechnisch gebied, werd erbij ge zegd. Waar Feyenoord bezuinigt en de begroting van 45 naar 39 mil joen euro terugbrengt, wilden de investeerders dat dit tot 37 miljoen zou gebeuren. Dat zou volgens de Feyenoorddirectie de sportieve am bities te veel in weg staan. De in vesteerders op hun beurt eisten ook een sluitende begroting, die Feyenoord nog niet kon bieden. Dit omdat de spelersmarkt pas in augustus echt in beweging komt en de club dan spelers hoopt te verkopen. Na twee jaar moet alvast worden geconcludeerd dat de club weinig is opgeschoten met de komst van de routiniers Tim de Cler, Kevin Hofland, Roy Makaay en Giovanni van Bronckhorst. Alleen Van Bronckhorst wil de club niet verko pen, een bod op de andere drie zal zeer serieus worden genomen. Het was voor doelman Henk Tim mer gisteren zijn laatste optreden in de Kuip. Alleen Michael Mols, die zijn carrière beëindigt, bleef wat langer rondwandelen en ont ving applaus. Zelfs verzorger Ge rard Meijer verliet, hoewel onder applaus en toegezongen, zonder zwaaien het veld. De deceptie was groot. 'Schaam je dood' klonk het dan ook van de ringen, net als het cynische 'Vakantie ho ho'. Binnen verstopten de spelers zich achter dooddoeners, zoals Jon Dahl To masson: „We hebben vanaf februa ri goed gepresteerd, dat moeten we vasthouden, het einde is alleen slecht." Waarom het elftal gister middag, in de wedstrijd waarin Rob Penders, Martijn Reuser, Kees Kwakman en Joonas Kolkka de doelpunten scoorden, zelfs geen vechtlust toonde, kon hij niet op helderen. De komende maanden staat Feye noord voor grote uitdagingen. Dat dezelfde groep er volgend seizoen staat, valt onder leiding van trai ner Mario Been en technisch advi seur Leo Beenhakker nog te be zien. De spelers van Feyenoord kunnen op een al dan niet verdien de vakantie, de directie en techni sche staf moeten voor de toekomst van de club nog zwaar aan de bak. BREDA - Mathijs Hage heeft Baro nie opnieuw op sleeptouw geno men in de strijd om de amateurti- tel in het zondagvoetbal. Hage, vo rig seizoen nog spelend voor Zie- rikzee, zette de Bredase hoofdklas ser gistermiddag binnen een half uur op een 2-o-voorsprong tegen WKE uit Emmen. Uiteindelijk won Baronie, met ook Axelaar )or- dy van Bremen in de basis, met 3-0. Afgelopen zondag had Hage in het eerste duel met Westlandia ook al twee keer gescoord in het eerste halfuur. Baronie leidt nu in de strijd om de zondagtitel. Achterban spreekt over regelrechte overname door Feyenoord. ROTTERDAM - De hernieuwde en nogal innige samenwerking tussen Feyenoord en Excelsior valt volle dig verkeerd bij de achterban van de eerstedivisieclub. Een woord voerder van de supportersvereni ging van Excelsior sprak gisteren op Radio Rijnmond van een „re gelrechte overname" door Feye noord. „We houden zelf bij de betaalde tak vrijwel niets meer over, zelfs geen Ai-elftal", foeterde hij. „De ziel van onze club is door direc teur Simon Kelder aan Feyenoord verkocht. Een zeer kwalijke en zeer te betreuren zaak waarin wij totaal niet zijn gekend door Kel der. Excelsior houdt in feite als profclub op met bestaan." Feyenoord en Excelsior beginnen een gezamenlijke jeugdopleiding en een gezamenlijk beloftenteam, zo lieten beide clubs gisteren we ten. Ook zal Feyenoord bij de stad genoot spelers en trainers, gaan stallen. Algemeen directeur Eric Gudde sloot daarbij niet uit dat over een jaar of drie een groot deel van de selectie bij Excelsior zal be staan uit spelers van Feyenoord. „ik kan me best voorstellen dat supporters van Excelsior in een pri maire reactie spreken van een over name", liet Gudde weten. „Maar zo is het natuurlijk niet. Ex celsior blijft in eigen shirts en in het eigen stadion spelen. Met bete re spelers van Feyenoord als het goed is. Dat heeft mijn collega Kel- Volgens boze fans van Excelsior verkoopt directeur Simon Kelder de ziel van hun club aan stadge noot Feyenoord. Ze voelen zich overvallen door het besluit. der ook duidelijk zo aangegeven." In ieder geval staat er een nieuw gezicht voor de spelergroep van Ex celsior. Alex Pastoor is volgend sei zoen de trainer. De ex-prof van FC Volendam en SC Heerenveen volgt Ton Lokhoff op. De laatste heeft op Woudenstein een aflo pend contract. Pastoor (42) fungeerde het afgelo pen seizoen als trainer-coach van Jong Feyenoord. Hij is de eerste werknemer die als uitvloeisel van de hernieuwde samenwerking tus sen Feyenoord en Excelsior naar het 'filiaal' van de stadionclub over stapt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35