Bouwplan voor Noordstraat vooSi"65 Mosquito hangt nu bij Walk Inn 'Z-Vlaanderen heeft niets te klagen' W/V w Vrijdag 22 mei 2009 2 7 Appartementen op plek afgebrand horecapand centrum Arnemuiden. door Selma Osman ARNEMUIDEN - Op de plek van het afgebrande Chinese restaurant in Arnemuiden komen zes apparte menten. Projectontwikkelaar Cen trum Vastgoed uit Breda wil gaan bouwen als de helft daarvan is ver kocht. Dan pas begint ook de sloop van de bouwval. Het gestutte pand aan de Noord straat 30 herinnert al bijna ander half jaar lang aan het drama op kerstavond 2007. Het echtpaar Lin verloor vier dochters bij een brand in de woning boven hun restau rant. Aandringen op sloop, wil nie mand. Toch rezen er in het dorp TERNEUZEN - Zeeuws-Vlaanderen wordt door het College van Gede puteerde Staten niet stiefmoeder lijk behandeld. Goes, Vlissingen en Middelburg krijgen van het provinciebestuur niet makkelijker zaken gedaan dan Terneuzen. Het dagelijks provincie bestuur antwoordt dit op vragen van het statenlid Johan Robesin (Partij voor Zeeland). De vragen volgden nadat GS geen verklaring van geen bezwaar wil den afgeven voor de ontwikkeling van grootschalige detailhandel bij en in het skihalcomplex in de Ter- neuzen Koegorspolder. Naar aan leiding van deze planologische blokkade vond Robesin het te be grijpen dat Zeeuws-Vlamingen zich door Middelburg tekortge daan voelen. Het dagelijks provinciebestuur deelt deze gevoelens niet. „Wij zijn van mening dat wij reeds veel aandacht geven aan Zeeuws-Vlaan deren", schrijven GS. Die aandacht komt tot uiting in onder meer de 9 miljoen euro sub sidie voor de glastuinbouw, de ve le miljoenen voor de aanleg van een tunnel bij Sluiskil en de ver dubbeling van de Tractaatweg, de acht ton voor Vitaal Sas, vijf mil joen voor het rampencentrum van Ricas, 1,6 miljoen voor Biobase Ter- neuzen en 3 miljoen voor de Huls ter Bierkaai. Vlissings jeugdhonk is voor enkele maanden gesloten. door Emile Calon VLISSINGEN - De stichting Palla dium heeft woensdag jeugdhonk Walk Inn aan de Bonedijkestraat in Vlissingen per direct gesloten. Dat gebeurde na overleg met poli tie, gemeente en woningcorpora tie L'Escaut. Directeur Peter Gillissen verwacht dat het jeugdhonk in de loop van het tweede deel van september weer open gaat. Wanneer precies kon hij nog niet aangeven. „Dat na verloop van tijd vragen. „We hoorden diverse geluiden", vertelt voorzitter van de wijkbeheergroep Kees Grootjans. „Er waren zorgen over spelende kinderen bij het uit gebrande pand" Anderzijds circu leerden er geruchten dat de pro jectontwikkelaar niet zou gaan bouwen vanwege de kredietcrisis. Via de gemeente hebben we ge hoord dat de projectontwikkelaar nu van plan is het pand na de bouwvak te slopen." Ook de gemeente Middelburg gaat zorgvuldig om met de gevoelige kwestie. „We houden de zaak in de peiling", zegt ambtenaar Jan Marijs. „Maar we staan niet aan de deur te rammelen dat de bouw moet beginnen." Vorig jaar is door de gemeente een bouw- en sloop vergunning afgegeven. Twee be- zal enkele weken na de zomerva kantie zijn." De sluiting ziet Gillissen als een duidelijk signaal naar de jeugd dat overlast niet getolereerd wordt. Omwonenden klaagden al lang over die overlast. Om te voorkomen dat voor de ge sloten deuren van het jeugdhonk toch jongeren samenscholen, gaat de gemeente daar een zogenoem de mosquito ophangen. Dat appa raat zendt een hinderlijk irritant signaal uit dat alleen hoorbaar is# voor jongeren. De gemeente kocht vorig jaar twee mosquito's. Eén hangt bij het fiets- tunneltje nabij het Scheldemond- zwaarmakers vreesden voor de hoogte van het complex, het ont breken van parkeerruimte en een verlies aan privacy. Uiteindelijk trokken zij hun bezwaar in. Vol gen Marijs was dat om.het proces niet verder te verstoren. De. familie Lin is nog steeds eige naar van het perceel. Ook zij ho pen dat het pand zo snel mogelijk gesloopt kan worden. „De familie is deelgenoot van de-ontwikkeling. Qua opbrengst doen wij dit sa men", verklaart Sjoerd Dillisse van Bricks Investments, onderdeel van Centrum Vastgoed. Het bouwplan is onlangs nog iets aangepast. Volgens Dillisse gaat het om technische aanpassingen. Zodra de gemeente die wijzigin gen goedkeurt, wordt er een aan nemer gezocht en kan de verkoop college. De tweede hing bij jonge rencentrum Aldegonde. Dat cen trum is echter enige tijd terug ge sloopt zodat die tweede mosquito werkloos ergens bij de gemeente lag. Woordvoerder Mirjam Jonge- jan verklaarde woensdag dat de Walk Inn een prima plek is voor die tweede mosquito. Minister Guusje ter Horst van Bin nenlandse Zaken liet eind vorig jaar weten dat ze tegen het inzet- Vllissingse burgemeester kent de bezwaren van de minister tegen de mosquito maar vindt dat het apparaat prima werkt. Om die re den zet hij het ook in. van de appartementen beginnen. Makelaardij De Nooijer uit Arne muiden biedt de zes woningen aan. Ze zijn 70 tot 85 vierkante me ter groot en hebben twee slaapka mers. Sander de Nooijer ziet twee doelgroepen: „Jongeren en iets oudere mensen die kleiner willen gaan wonen." Over verkoopprij zen doet hij nog geen mededelin gen. De Nooijer geeft aan dat er geen grote informatie-avond wordt gehouden. „Aan dit project zit een trieste geschiedenis vast. Daarom worden potentiële kopers afzonderlijk benaderd." Tl Een complexje van zes apparte- menten vult in Arnemuiden het gat dat ontstaat als het afgebran de Oriental Palace wordt ge sloopt. ten van mosquito's is. Volgens haar is het inzetten van een mos quito mogelijk zelfs in strijd met de grondrechten. Het apparaat zou de onaantastbaarheid van het lichaam aantasten evenals het recht op bewegingsvrijheid. Volgens Jongejan kent burgemees ter Wim Dijkstra die bezwaren van de minister maar blijft hij van mening dat de mosquito's prima resultaat opleveren. Pas als de mi nister in een helder besluit het ge bruik van de mosquito's verbiedt, zal Vlissingen dat verbod volgen. Tot die tijd zet de gemeente de ap paraten in daar waar de burge meester dat noodzakelijk vindt. VLISSINGEN - 23 Medailles waarvan 13 gouden wonnen de studenten Hogeschool Zeeland tijdens een in ternationaal sportevenement in Istanbul. Op het 29ste Sportsfest, dat van 13 tot en met 19 mei in Istanbul werd gehouden, hebben sporters van de Hogeschool Zeeeland flink wat me dailles gewonnen. Volgens de HZ vormde hun ploeg de kleinste dele gatie maar won toch de meeste medailles. De HZ'ers namen het op tegen sporters uit onder meer Amerika, Canada, Pakistan, Marok ko, Polen en Hongarije. De vier man sterke zwemploeg be stond uit Davy Bisslik, Niek de Ridder, Toby Aarnoutse en Ryan Woei scoorde vooral veel. De zwemmers domineerden nage noeg op elke afstand en behaalden 20 medailles, waarvan 13 gouden. WEEKEND Zaterdag 23 en zondag 24 mei 2009 Huisartsen Walcheren Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (open ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekend of tijdens feestdagen, alleen na telefonische af spraak) De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst en Schin- kelshoek. vrij. 17.30-zon. 22.30 uur: R. v. Tol, Markt 36, Veere, tel. (0118) 501271. zon. 22.30 - ma 8.00 uur: R. Ubels en M. J. J. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. (0118) 591212. Tandartsen D.G.M. Matthijs, Seisweg 1, Middelburg, tel. (0118)641376. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen 0118-471140 of via semafoonnr. 06-65029959 (24-uur bereikbaar). Middelburg 0118-626045 (24-uur bereikbaar). Verloskundigenpraktijk Veere 0118-584101 (24-uur bereikbaar). Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: 24-uursdienst (voor spoedrecepten): Kring-Apotheek Paauwenburg - Dienst- apotheek Vlissingen/Middelburg Dreesstraat 2a, Vlissingen, tel 0118-468707. Thuiszorg Stichting Werkt voor Ouderen (voor zorg thuis), tel. 06-13223446. Zorgstroom (voor gezinsverzorging, wijk verpleging en uitleen verpleegartikelen): tel. 0118-684000. Dierenartsen Kleine huisdieren: A.J. Diender en M.J. v. Gemert, Dr. Staver- manstraat 57, Vlissingen, tel. (0118) 410910. Spreekuur zonder afspraak 11.00-12.00 en 17.00-18.00 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Walcheren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aan melden van 08.00-09.00 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1tel. (0118) 592838. Vogel- en zoogdierenopvang De Mikke Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118 628288. Dierenambulance 0900-7673437 (24 uur bereikbaar). Bezoek tijdens de ::===- buurrttf" a roenuer: VondeVeUe UOOT joofl en 0 enUr'jb*y»cnd tuioado>es ^usneem foto's e"l°l teketiW Xuiduiefl 'Qill 40131- 0 lomemaire ligt uiakbij Zierikzee; 50 autominuten uan Rotter dam, Roosendaal en Terneuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29