Laatste bewoners flatwoningen Onderscheidingen voor hulp aan Roemenië Flat in Stromenwijk moet wijken voor appartementen Wegsleep - prijzen CWt, Weót, ik pivz/zel het êeót 22 I Vrijdag 22 mei 2009 I Vismarkt Veerel Kabeljauwfilet 2,"/200 gr Pangasiusfilet 1,9s/200 gr Zeeuwse Zeekraal 2,"/200 gr Vers van de vismijn! Nergens goedkoper! Op de Vismarkt - Veere Morgen (zaterdag) van 10.00 - 16.00 uur. I Vismarkt Veere I Open dag op kaasboerderij MIDDELBURG - Kaasboerderij Schel lach, gelegen tussen Middelburg en Veere, houdt morgen open dag. Om 10.00 uur wordt het nieuwe binnenterras met expositieruimte geopend. Bezoekers kunnen ver der de hele dag het bedrijf bekij ken (in de stallen, bij het kaasberei- den). Voor de kinderen zijn er di verse extra faciliteiten. De open dag duurt tot 17.00 uur. Inbraak in twee panden in centrum Middelburg MIDDELBURG - In het centrum van Middelburg is in de nacht van woensdag op donderdag ingebro ken. Aan de Lange Noordstraat in een horecabedrijf Hier verdween volgens de politie wat kleingeld. Bij een winkelpand aan Achter de Houttuinen werd eten weggeno men. Op het Oranjeplein (Oost- Souburg) werd geprobeerd in te breken in een horecapand. Balkenende neemt schilderij in ontvangst DOMBURG - Premier. Jan Peter Bal kenende neemt morgen de eerste twee panoramaschilderijen van de Nederlandse kust in ontvangst. Dat doet hij rond 17.30 uur op het strand te Domburg, samen met burgemeester Van der Zwaag van Veere. De feestelijke gebeurtenis om kleedt de officiële opening van de Schildersweek Domburg. Last onder dwangsom voor Scheepswerf HANSWEERT - De provincie heeft Scheepswerf Reimerswaal in Hans- weert een last onder dwangsom opgelegd. Het bedrijf heeft vorig jaar 640 kilo asbesthoudend mate riaal laten verwijderen door een in stantie die daar niet toe is be voegd, een overtreding van de Wet Milieubeheer. Scheepswerf Reimerswaal moet nu herhaling voorkomen, op straffe van een dwangsom van 2500 euro per keer. www.lekkerpuzzelen.nl De geplande nieuwbouw tussen de Oosterscheldestraat (onder) en de Westerscheldestraat in de Middelburgse Stromenwijk. Het nieuwe winkelcentrum in de Stromenwijk komt op de plaats van de flat aan de Sloestraat. Het is na de oplevering van de bre de school het volgende grote pro ject in de wijk. Het gebouw krijgt een U-vorm, met een poot langs de Oosterschel destraat en een poot aan de Wes terscheldestraat. De twee 'poten' worden deTtelft lager dan het blok aan de kant van de Maasstraat, dat zes bouwlagen krijgt. In die poten komen woningen, het centrum komt aan de kant van de Maas straat. Tussen het winkelcentrum en Maasstraat komt een lager gebouw te staan. Volgens de website van Woon- goed komen er ifi totaal 65 'appar tementen van tussen de 75 en 120 vierkante meter. Verder worden acht zogeheten maisonettes van elk 72 vierkante meter gebouwd. Op de begane grond is het winkel centrum, een jeugdhonk en bergin gen gepland. Niet alleen de flat aan de Sloestraat moet wijken voor het winkelcentrum. Er moeten wonin gen worden gesloopt aan de Zand- kreekstraat. Het pleintje daar verdwijnt onder het gebouw en ook in de Ooster- W. de Bruijn-Clement en M. Kwekkeboom van de vereniging Vrienden van Tinca zijn benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau, foto's Ruben Oreel VROUWENPOLDER - Mevrouw W. de Bruijn-Clement uit Vrouwen polder en de heer M. Kwekke boom uit Nieuw-en Sint Joosland hebben woensdagavond een ko ninklijke onderscheiding gekregen vanwege hun werk voor de vereni ging Vrienden van Tinca. Deze or ganisatie zet zich sinds 1990 in voor hulp aan armen in Roeme nië. De Bruijn en Kwekkeboom wer den beiden benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Ze kre gen lintjes opgespeld door respec tievelijk hun burgemeesters Van der Zwaag en Schouwenaar. Dat gebeurde in gebouw De Ontmoe ting, naast de dorpskerk in Vrou wenpolder. Daar werd woensdaga vond stilgestaan bij het feit dat dit jaar voor de twintigste keer een transport met hulpgoederen en voedselpakketten naar Roemenië is gegaan. W. de Bruijn is medeoprichter en oud-voorzitter van Vrienden van Tinca en zet zich nog steeds in voor de vereniging. Ze coördineert de inzameling van goederen en de bemanning van een kraam die op markten staat. Ze onderhoudt ook contacten met de autoriteiten in Roemenië, zodat de hulp terecht komt bij de mensen die hem het hardst nodig hebben. M. Kwekkeboom zet zich sinds zes tien jaar in voor hulp aan Roeme nië. Daarnaast was hij actief in de besturen van de christelijke basis school in Arnemuiden, Oranjevere niging Oranje Bovenal en de be heerscommissie van de gerefor meerde kerk in Arnemuiden. SIP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 24