Festivalkoorts in Ovezande Destine klaar voor het grote werk Zeelandhallen Goes AGENDA Altijd wat te beleven in Delta Tour Zeeland Delta Truckrun Programma Klomppop legendarische songwriter Uriah Heep Vanaf 19.00 uur is de zaal geopend. Prijzen 25,00 staanplaatsen. Voor kaartverkoop www.blueeagleevents.nl, kassa Zeelandhallen Goes en VW Goes. 13 juni Al meer dan 2.100 deelnemers hebben zich ingeschreven! De DELTA Toertocht Zeeland (een regio-evenement van de Ride for the Roses) wordt speciaal voor de KWF Kankerbestrijding georganiseerd. Zeelandhallen Goes is de start- en finishlocatieH Op deze dag worden er naast het fietsevenement ook in en om het evenementencomplex activiteiten georganiseerd. Zowel particulieren, clubs als bedrijventeams kunnen zich tot 10 juni inschrijven voor de fietstochten van 25, 50 en 120 km via de website www.deltatoertocht.nl. Binnenkort in Zeelandhallen Goes: i 6 7 juni Snuffelmarkt i 18 t/m 19 juli Speed Gein i 20 t/m 22 augustus Knotsgekke Kaartendagen i voor meer events, concerten MM Zelf een evenement organiseren? Zeelandhallen 23 mei Een rondrit met circa 200 vrachtwagens door de Zak van Zuid-Beveland voor mensen met een verstandelijke en/of i lichamelijke beperking. Alle vrachtwagens zullen deze dag in een tweetal convooien vanaf Zeelandhallen Goes vertrekken, i Openingstijden 10.30 tot 16.00 uur. Entree: gratis. Woensdag 20 mei 2009 I 3 door René de Dreu Destine heeft de wind mee. Met hun Amerikaans ge oriënteerde catchy rock, ge baseerd op de punkrock uit de ja ren negentig, hebben de bandle den al in en buiten Nederland naam gemaakt in het circuit. Die opmars begon in 2006 met de EP A Dozen Dreams. En ze vielen niet alleen op bij het publiek en de groeiende schare internet-fans, maar al snel bleek ook het grote platenlabel Sony Music wel oren te hebben naar Destine. „En dan gaat er wel ineens een wens in ver vulling", vertelt gitarist Hubrecht Eversdijk, een van de twee Zeeuw en uit de groep. „We konden naar de VS om daar met een favoriete producer te werken aan nieuwe songs en opnamen en bovendien kun je dan volledig en dagelijks met muziek bezig zijn. Dus precies dat waar we alle vijf naar streef den." Het eerste resultaat, In Your Arms, is vorige week verschenen en belandde op de playlist van 3FM en Kinkfm en kwam ook nog eens hoog binnen in de top-ioo. De band is klaar voor meer. De vijf van Destine hebben in die band hun draai gevonden. Hu brecht Eversdijk en Laurens Troost kenden elkaar uit de Zeeuwse bands For The Alliance en It Takes 1\vo waarin ze allebei speelden. Tij dens optredens ontmoetten ze zanger, tekstschrijver en gitarist Robin van Loenen die met zijn band Five Years later in hetzelfde punkrockcircuit draaide. Het klikte en de kiem was gelegd voor een se rieuze en degelijke nieuwe band. Met drummer Robin Faas en bas sist Tom Vorstius Kruijff was de combinatie compleet. „We hou den allemaal van pakkende mu ziek, mooie melodieën en er hele maal voor gaan, zowel in een stu dio, de oefenruimte als bij optre dens", vindt Robin van Loenen. In augustus verschijnt een tweede single en in het najaar de eerste cd van Destine, die ook geheel is op genomen en gemixt in de VS. Het zou Destine zomaar kunnen ma ken tot het Nederlandse antwoord op de Amerikaanse punkpop. Destine treedt morgen om 15.15 uur op tijdens Klomppop in Ovezande. enlïve on stage 7 Ken Hensley Live Fire De 29e editie van het festival Klomp pop wordt morgen gehouden op het sportveld in Ovezande. Verwachte hoogtepunten zijn met name de Ame rikaanse zangeres Dana Fuchs en Miss Montreal. Uit Engeland komt punk rockband Failsafe. Zeeuwse inbreng is er van Diesel Disko, Destine, The Nu clear Brothers, According To You, Sca- rabee, Assassinated, Kids Never Lie (winnaar Hooikoorts) en Infinite Mind (winnaar 2ndlnfluenz en Regioruis). Het tijdschema: 11.00 uur: Scarabee (podium 2) 11.30 uur: Kids Never Lie (podium 1) 12.10 uur: Assassinated (2) 12.50 uur: Infinite Mind (1) 13.30 uur: According To You (2) 14.20 uur: I Kissed Charles (1) .15.15 uur: Destine (2) 16.10 uur: Rigby (1) 17.20 uur: Diesel Disko (2) 18.15 uur: Failsafe (1) 19.20 uur: speedrockblok met The Nuclear Brothers en Rene SG (2) 20.30 uur: Miss Montreal (1) 21.40 uur: Dana Fuchs (2) 22.55 uur: Stereo (1) 00.00 uur: Bazzookas (2) Zie ook: www.klomppop.nl. langrijke rol." Met de uitgekiende electro, de vrolijke en dansbare liedjes en het jarentachtigdansmu- zieksausje, is Diesel Disko ook bij de programmeurs van Klomppop opgevallen. Ze halen de band met Zeeuwse wortels even terug voor een presentatie in de provincie van muziek die zich beweegt op de grensvlakken van echt en kitsch, net en ruig en goed en fout. Daarna kan Diesel Disko met een koffer vol serieuze ambities een aardige lijst optredens op de zo merfestivals afwerken. Diesel Disko treedt morgen om 17.20 uur op tijdens het festival Klomppop in Ovezande. recht, melancholischer en meer dramatiek dus. Diesel Disko gaat meer uit van een melodie en lied jes en het werken met bijpassende organische geluiden. Dat levert dus een mix van dance en pop songs op." Kort na de start van Diesel Disko gaf de band met een EP, waarop vier nummers staan, een visite kaartje af Niet alleen uit de mu ziek, maar ook uit de vormgeving, bleek al dat Diesel Disko werkt als een concept waarin stijl en uitstra ling hand in hand gaan. De grafische achtergrond van Doolaard draagt daaraan bij, maar ook het betrekken van de (Zeeuw se) kunstenaar Rik Wielheesen blijkt, net als bij Outsmarted, ge zichtsbepalend. Voor een nieuw nummer, Robots, werken Wiel heesen en Diesel Disko momen teel aan een animatievideoclip. Muziek, vormgeving en promotie hebben hun uitwerking niet ge mist. Diesel Disko krijgt landelijke media-aandacht en staat onder meer in het voorprogramma van de Britse Infadels. Een band die voor Doolaard in dezelfde catego rie moderne electrorock past als zijn Diesel Disko. „In die muziekstijl moet je je on derscheiden door net dat eigen ge luid te vinden dat bij jouw mu ziek, teksten en arrangementen past. Sander is wat dat betreft on ze techneut en speelt daarin als student muziekwetenschap een be- Zeelandhallen Goes is onderdeel v Libéma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 99