Theater, acrobatiek, clownerie en muziek www.pzc.nl/uit y alt -mm 2 Woensdag 20 mei 2009 Het Mobiele Naaiatelier is zondag een van de acts op het Straatfestival. door Thijs Imandt Oppassen dat je niet nat wordt! Laat je meeslepen door een bijzondere combinatie van acrobatiek en syn chroon zwemmen door het duo Doublee, zondag tijdens de 22e editie van het Straatfestival in Ovezande. Ander fysiek geweld komt van Betty Brawn uit Austra lië. Ze scheurt met gemak boe ken doormidden, verbuigt stalen pennen en sjouwt met meerdere mannen tegelijk rond. Haar act heet niet voor niets The strongest lady alive. Het Mobiele Naaiate lier zorgt voor wat rustiger ver tier. Twee handige dames geven op hun naaimachines, aangedre ven door brommermotoren, een kledingtransformatiesessie. Lever je kleding in en de dames maken er ter plekke een kunstwerk van. In de etalage van zijn retro-kle- dingwinkel heeft etaleur Marvin zijn handen vol aan zijn nieuwe etalagepop, een bijzonder model, waar meer leven in zit dan je zou denken. Oddlings verzorgt deze combinatie van acrobatiek en theater. Frans Custers houdt ook van theater, maar vooral zijn per sonage Miep uit Limburg. Ge tooid in een groene loden mantel en een tas overladen met groen ten, sjokt ze door het publiek ter wijl ze de mensen met haar volu mineuze schelle stem voorziet van haar mening en die hééft ze, over alles! Naar je zelf kijken kan bij de show van mimespeler Martin For get. Hij houdt zijn publiek een spiegel voor en verandert zonder pardon in een buurman of colle ga. Les Frères Lumières spelen, ook zonder geluid, hun nieuwste stille film af waarin ze je meene men in de nostalgische wereld van de cinema. Eddie Only pro beert in Zigzag zijn nieuwe lied jes ten gehore te brengen maar hij heeft grote moeite om zijn mobiele podium op te bouwen en de apparatuur te bedienen. Het Straatfestival bestaat ook uit muziekoptredens, die te zien zijn in twee tenten op het sportpark. Om 13.30 uur trappen diverse sin ger-songwriters af, onder wie Jay Minor. Anderhalf uur later staat Blaas of Glory op het podium, een akoestische hardrockfanfare. Inmiddels een traditie is het Kids- concert, dit keer door de Zeeuw se band De Jongus. Om 17.00 uur herleven de sixties met The Revolvers. Groover uit Bergen op Zoom is om 18.15 uur aan de beurt met ska, reggae en funkmuziek. Uit Goes komen The Willies, die vanaf 19.10 uur de Blues Brothers doen herleven. Om 20.25 uur speelt de Freeride Band en om 21.45 uur gooien de Memphis Maniacs knallers van toen en nu in de blender. Straatfestival, zondag in Ovezande, 11.00 uur. Complete programma op www.straatfestival-ovezande.nl. Ovezande maakt zich op voor haar jaarlijkse culturele climax, met twee festivals in vier dagen. Zondag staat het dorp, voor de 22e keer, geheel in het teken van het Straatfestival. Morgen (Hemelvaartsdag) is de 29e editie van Klomppop, met grote namen en Zeeuws talent, zoals Diesel Disko. door René de Dreu Marti jn Doolaard stort te zich zo'n zes jaar geleden met twee Goese schoolvrien den serieus op de rock en pop muziek. Met hun band Outsmar ted bouwden ze via het Zeeuw se bandtalentcircuit en het win nen van 2nd InfluenZ aan een korte en hevige carrière die in en buiten Zeeland opzien baar de. Tot de hoogtepunten hoorde een optreden in 2006 tijdens de uitrei king bij de Four Freedom Awards voor koningin en hooggeplaatste gasten met hun geselecteerde song The Major Lift. Met het voltooien van een Zeeuw se cd-klassieker Yellow Era leek de muziek, die dreef op intelligente loops, breaks, soundscapes en zwa re teksten, zich volledig uit te kris talliseren. Een hoogtepunt dus, voor zowel band als Zeeuws pop landschap. „Na die cd wisten we niet welke DONDERDAG 21 MEI Plien en Bianca Geannuleerd. Bergen op Zoom, thea ter De Maagd, 20.00 uur. VRIJDAG 22 MEI Hassan's Angels Met het cabaretprogramma Goed nieuws uit Nederland, over allochtoon zijn en imago's. Middelburg, Stads schouwburg, 20.00 uur. Alwin en den Bergmuzikanten Goes, theater de Mythe, 20.00 uur. Hayo Laurens-Bachcollegium en Boerema Het Laurens-Bachcollegium geeft een concert met koorwerken van Poulenc. Hayo Boerema bespeelt het orgel. Middelburg, Oostkerk, 20.00-21.30 Concerto deU'Arte Optreden in het kader van de schil dersweek met mezzo sopraan Berna- dette ter Heyne en pianist Rien Balken ende. Domburg, NHkerk, 20.00 uur; Improvisatie theater Theatersportgroep AparD speelt im provisatiewedstrijd tegen het team Al lure. Vlissingen, Piek, 20.00 uur. Toneel Annemarie de Bruijn in de tragikomi sche thriller 'Lady M'. Nieuw en St. Joosland, theater De Wegwijzer, 20.30 uur. ZATERDAG 23 MEI Sjoek Optreden van Sjoek en haar band. Middelburg, De Drukkerij, 15.00 uur; Open podium Met optredens van: Raw Entertain ment and Crude Hairdo's, Hyperion, Het Brandweer, Lippy Lappy en VI- eeuws. Tevens is er een jamsessie. Kruiningen, Ons Dorpshuis, 19.30 uur. Amerikaans studentenkoor De groep Dordt College choir, ge sticht door Nederlandse immigranten, zingt Amerikaanse gewijde muziek. Kapelle Hervormde kerk, 20.00 uur; Kamermuziek Het duo Kooiman en De Broekert be spelen de cello en de piano. Noord- gouwe, Driekoningenkerk, 20.00 uur. Comedy Explosion stand-up comedians. Goes, Theater de Mythe, 20.00 uur. Dwazen Jongerengroep van het Middelburgs Theater voert een bewerkig op van het toneelstuk Dwazen van Neil Si mon. Met live band. Middelburg, Mi- nitheater, 20.00 uur. Five Guys named Moe Komische 'all black' show vool met hu mor, dans en muziek. Middelburg, Stadsschouwburg, 20.00 uur. Tribute Up The Irons brengt een tribute aan Iron Maiden. Met voorprogramma. Oostburg, The Lane, 21.00 uur. The Seatsniffers Mix van Rock Roll, Rhythm Blues, Rockabilly, Soul, Blues en Ska, geser veerd met een Punkrock energy en at titude. Vlissingen, De Piek, 21.00 uur. De Jeugd Van Tegenwoordig Goes, 't Beest, 21.00 uur. Pop aan Zee In het kader van Pop aan Zee treden op: According to You (Goes, emo co re), Failsafe (UK, punk) en Truckfigh- ters (Zweden, stonerrock, tevens pre sentatie van hun nieuwe cd). Host: Pa trick Meijer (Comedy Explosion). Terneuzen, De Pit, 21.00 uur ZONDAG 24 MEI CD presentatie Singer/songwriter Winnie presenteert haar debuut cd. Vlissingen, De Piek, 15.00 uur. Orlando di Lasso Het Egidius Kwartet speelt vroeg werk van componist Orlando di Lasso. Veere, Grote Kerk, 15.30 uur. WOENSDAG 27 MEI Art Satirische komedie met Huub Stapel, SjoerdPleijsier en Victor Löw. Middel burg, Stadsschouwburg, 20.00 uur; Diesel Disko met (vlnr) Sander Zwiep, Martijn Doolaard, Dirkjan van Oord en Edwin Zandhuis. kant het nog op kon gaan met Outsmarted. Het leek ons tijd voor iets nieuws en besloten daarin ie der een eigen weg te zoeken." Doolaard is die weg ruim een jaar geleden ingeslagen met zijn nieu we band Diesel Disko. Minder rock en méér electro en dance. Luchtiger ook en moderner, maar wel met zijn uit de Outsmarted-pe- riode herkenbare zwierige zang en melodielijnen. Diesel Disko is inmiddels een Utrechtse band met een grote Zeeuwse inbreng. Naast Martijn als tekstschrijver, zanger en gitarist vervult een andere van oorsprong Zeeuw - Sander Zwiep (voorheen Spine) - met zijn muzikale ideeën een spilfunctie in de groep. Sander speelt toetsen en zorgt voor backing vocals. Dirkjan van Oord (bass, vocals) en Edwin Zandhuis (drums) maken het kwartet rond. „We zijn vooral een live-band, geen dj's en geluidsmixers. In de electropop gaat het echter wel om het maken van dansbare muziek en werken met geluidseffecten. In vergelijking met Outsmarted klinkt het strakker en ligt het ge makkelijker in het gehoor." „Bij Outsmarted tekende Jeroen Audier vooral voor de teksten. Door zijn manier van schrijven en thematiek kwam je vanzelf meer op een emo-achtige muziekstijl te-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 98