Selectie speelt in Nieuwdorp Skeeleraars naar Strijd om de Geit in Waarde Buitenlandse teams op wachtlijst van Ster Zeeuwsche Eilanden Motorcrosser Scheele sterk in Zwevezele Skiërs strijden om de Benelexcup Al Woensdag 20 mei 2009 cB Niels Steenbakker is zaterdag één van degenen die goede kans maakt om met een geit naar huis te gaan. foto Ruben Oreel Evenement trekt rijders en rijdsters in alle soorten en maten. door René van Stee WAARDE - Niet alleen de hoogste eer staat zaterdag tijdens het skeeler-evenement in Waarde op he! spel, maar ook de eerste 'Strijd om de Geit'. De organisatoren zul len er alles aan doen om de win naar een levende geit cadeau te doen. Als dit onverhoopt niet lukt, wordt de beeltenis van het besikte dier verwerkt in de trofee. „Waarde staat van oudsher bekend als geitendorp. Om een ludieke draai en meer bekendheid aan on ze wedstrijd te geven, kwamen we op dit thema uit. In het parkje waarlangs de skeeleraars rijden staat ook een geit", vertelt organi sator Andries Minderhoud over het iniatief Vanaf 14,00 uur is de AB-wed- strijd. Hierin starten landelijke A-rijders (het hoogste niveau) en de beloften. Onder anderen louke Hoogeveen en Jochem Uithoven, beiden winnaars van een schaats- marathon in het algelopen sei zoen, hebben ingeschreven. Ook de Zeeuwen Niels Steenbakker, or ganisator Andries Minderhoud en de gebroeders Erwin en Niels Me- su zijn van de partij. Kortgeleden meldde ook de Belg Frank Fiers zich aan. Hij is werelduurrecord houder op skeelers. De wedstrijd in Waarde is 52 kilo meter lang en voert over een par koers van vier kilometer door Waarde en de omliggende polders. De finish is aan de Raadhuisstraat. Om 14.01 uur, één minuut na het vertrek van de toppers, worden de CMD-rijders weggeschoten. De C-rijders, Masters en Dames rijden een wedstrijd van 40 kilometer om de Zeeuwse ABN Amrocup. Leider in de tussenstand is Leo Jan- se uit Yerseke. Hij zal rijders als Quinten Meulbroek (Burgh-Haam- stede) en Jaap Nieuwenhuize ('s-Heer Arendskerke) van het lijf moeten zien te houden. Van buiten de provincie zijn Jan Grauss (Brakel) en André van den Burg (Delft) de kapers op de kust. De jeugd start ook om 14.01 voor een wedstrijd over twee rondes. Antwan Tolhoek, vorige week win naar van de eerste wedstrijd op de skeelerbaan in Goes, is de grote fa voriet. Jeugdteam van Standard Luik publiektrekker op Grontmij Voetbal Gala. TERNEUZEN - De Zeeuws-Vlaamse selectie van spelers onder de 23 jaar is morgen (Hemelvaartsdag) een van de deelnemers aan het Grontmij Voetbal Gala in Nieuw dorp. Door de nacompetitie ont breken onder meer spelers van Ter- neuzen, HW'24, Breskens en AZW. Om de selectie op sterke te houden zijn gastspelers gevraagd die niet voor een Zeeuws-Vlaamse club uitkomen. De Zeeuws-Vlaamse selectie speelt in de poulewedstrijden tegen Stan daard Luik onder 19, Cercle Brug- ZWEVEZELE - Motorcrosser Gian Scheele uit Zaamslag is vierde ge worden tijdens een Belgische wed strijd in Zwevezele. Kevin Spruijt uit Meliskerke had een mindere dag en werd achtste. De dagwinst bij de beloften MX 2 was voor de belg Nick Vandenbergh. Het was de vierde wedstrijd die meetelde in het nationaal kam pioenschap bij de Motorcross Lief hebbers Bond, MCLB. In de eerste manche werd Scheele vijfde. Spruijt kwam ten val en finishte als zeventiende. In de tweede man che streed de 17-jarige Scheele heel lang mee voor de overwinning. Hij bereikte als derde de finish- vlag. Spruijt kende een slechte start maar haalde op naar een vijf de plaats. In de stand om het kam pioenschap, die wordt aangevoerd door Vincent Foucart met 144 pun ten, staat Spruijt op de vierde plaats met 98 punten. Gian Schee le liet in de eerste wedstrijd veel punten liggen maar deed nu goe de zaken en klom op naar een vijf de plaats met 79 punten. B|) NADER "CT— In de berichtgeving over het derde Eyke Hogendoorn Outdoor Soccer Toernooi in Spui is gisteren een fout in het speelschema geslopen. Het juiste programma luidt: Don derdag: lagere senioren en bedrijfs- teams (vanaf 9.00 uur, finales rond 16.30 uur, negentien ploegen). Vrij dag: C-junioren en D-pupillen (vanaf 9.00 uur, vijftien ploegen). Zaterdag: standaardelftallen (speel schema nog niet bekend). ge onder 19 en de Walcherse selec tie onder 23 jaar. De wedstrijden beginnen om 12.00 uur. In Nieuwdorp komen morgen ook zullen het Ai team van RBC Roosendaal, de selectie van Borse- le, de jeugd teams van de Belgische clubs Zulte Waregem en Sint Trui den in actie. In de avond maken vier regioteams - het Walchers, Borsels, Reimerswaals en Schouws elftal - uit wie er Zeeuws kam pioen wordt. Vrijdag wordt tenslot te als hoogtepunt van het Gront mij Voetbal Gala de wedstrijd tus sen Jong Zeeland en Standard Luik onder 19 jaar gespeeld. Dat duel be gint om 19.15 uur. Het Gala ontstond vier jaar gele den met als doel de Borsele Sloepoort Cup, die dezelfde organi satie heeft, uit een dipje te trek- ken. „Het bleek vanwege de na- competitie steeds moeilijker rond deze tijd een toernooi te organise- i ren voor clubteams", vertelt Peter H de Vos, lid van de organisatie. Oe Zeeuws-Vlaamse selectie ziet er morgen als volgt uit: Pim de Bakker (Hontenisse), Jelle van Damme (Hulster- loo), Arjan Hamelink (Zaamslag), Ken neth Okorley, Tim Mechelinck (beiden Hoek), Sander de Bart, Niek van Sprun- del (beiden Aardenburg), Eric Diele- man, Tim Bogaart (beiden Biervliet), Rick Klasen (RIA W.), Frank van Kout eren, Tom Jansen (beiden Jong NAC), Gianni Kimvwidi (Beveren onder 19), Bert den Hamer (Eeklo) en Quincy Tjan-Asem (Assenede). Organisatie zit al aan het maximumaantal van 200 wielrensters. door Koen de Vries MIDDELBURG - Het loopt storm voor de Ster Zeeuwsche Eilanden, de driedaagse wielerwedstrijd voor vrouwen die donderdag 18, vrijdag 19 en zaterdag 20 juni ge houden wordt. Wim Polderman, de voorzitter van het organisatiecomité, heeft verschillende sterke buitenlandse ploegen op de wachtlijst moeten zetten. De Ster telt mee voor de na tionale topcompetitie en daarom hebben 19 Nederlandse ploegen met maximaal acht rensters voor rang om mee te doen. Polderman kan nog maar zeven buitenlandse ploegen toelaten, an ders komt hij boven het maxi mum van tweehonderd rensters uit. Voorlopig moeten de Zwitser se, Duitse en Italiaanse selectie in de wachtkamer plaatsnemen. Bij de buitenlandse ploegen die wel welkom zijn, horen onder meer de selectie van Groot-Brittan- nië, het team Nutrixxion (Tanja Hennes), Nürnberg (Suzanne de Goede) en Columbia Highroad (Ina Yoko Teutenberg, Chantal Beltman, Christine Bates). De Ster Zeeuwsche Eilanden opent met een tijdrit op en rond de Vlissingse boulevard, heeft daar na de rit in lijn Middelburg-Vlissin- gen en sluit af met een nieuw tra ject: Westkapelle-Westkapelle. Die etappe gaat net als de afgelopen ja ren over Schouwen-Duiveland, maar heeft geen finish meer in Renesse. PW De Ster Zeeuwsche Eilanden mag zich verheugen op een gro te belangstelling. De driedaagse wielerkoers voor vrouwen heeft diverse teams op een wachtlijst. TERNEUZEN - In de Terneuzense ski hal Snowbase worden komend weekeinde zo'n 250 deelnemers verwacht bij een tweedaagse sla lomwedstrijd. Zaterdag houdt het Wedstrijd Ski team Bergschenhoek een punten- wedstrijd, die meetelt voor het Ne derlands kampioenschap indoors- kiën. Een dag later is de organisatie in handen van het Antwerp Ski Team, bij de finale voor de skicup van Vlaanderen. De skiër die zich over twee dagen de beste toont, gaat met de Beneluxcup naar huis. De prijzenpot bij het evenement is aardig gevuld. Veel van de - vooral Belgische - deelnemers trainen al sinds een paar maanden in Snowbase in Ter- neuzen. Wyatt naar EK en World Games goes - Lindsay Wyatt kan twee aansprekende wedstrijden in haar agenda bijschrijven. De Goese jiujitsuka (combinatie van karate en judo) is geselecteerd voor de Europese kampioenschap pen in Montenegro (eind mei) en voor de World Games, ook wel de alternatieve Olympische Spelen ge noemd. Die worden in juli in de Taiwanese havenstad Koahsiung gehouden. Lindsay Wyatt is voormalig wereld kampioene en veelvoudig Neder lands kampioen. Kesikbas vertrekt naar Lovendegem TERNEUZEN - Ramazan Kesikbas speelt komend seizoen in het shirt van de Belgische club Lovende gem. De middenvelder voetbalde dit seizoen voor Terneuzense Boys, dat zich op de laatste speel dag handhaafde in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. Kesikbas speelde eerder ook voor hoofdklasser Hoek, Jong RBC en Terneuzen. Hij woont en studeert in Gent en kan daardoor dichter bij huis voetballen. Lovendegem degradeerde dit seizoen naar de tweede klasse provinciaal. Arie Vink in achtste finale rankingtoernooi AMMERZODEN - Het is biljarter a Arie Vink uit Groede gelukt de eer- ,0- ste ronde van het C-rankingtoer- .cht. nooi driebanden te overleven. yse dat De inwoner van Groede plaavmillage van zich dankzij twee overwinr.d. Dat is iets voor de achtste finale. In d'bele van de 0,8 partij versloeg hij de Miduximaal is toege- Wim Walraven om -penbaar Ministerie ook een plaatselijke irng krijgt de kapitein zegekar te binden. .ing uitgereikt met de Zaterdag mag de Zrarop hij zich voor de proberen nog waient te verantwoorden, toe te voegen aar>st is hem een vaarverbod king. ren uur opgelegd. middag Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind de schatkist terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 14 letters en ga naar www.efteling.com Workshops taarten decoreren ttt I OOSTWAL1 GOES - 0113 228895 - PASSIEUX.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 92