Zeeland Tuinders beginnen met kassenbouw Regeling schade bij aanleg natuur nodig HT OP GOEDE KEUKENS Vier avonden wandelen Axel ZWoensdag 20 mei 2009 29 Gebroeders Van Duijn bijten de spits af in de Smidsschorrepolder. door Conny van Gremberghe WESTDORPE - Het geronk van de at laskranen in de Koegorspolder overstemt het constante geruis van de grote windturbines. Diverse aannemersbedrijven zijn bezig met de aanleg van een leidin genstelsel dat straks warm water en koolstofdioxidegas van kunst- mestfabrikant Yara naar het kas sencomplex in de Smidsschorre polder moet leiden. Daarna stroomt het afgekoelde water te rug naar Heros om na zuivering weer naar Yara te kunnen. Aan de andere kant van het zijka naal C naar de Axelse Sassing is het naast de opleidingskas voor de glastuinbouw een drukte van be lang. Werknemers van de Feijter- groep verplaatsen met graafmachi nes en bulldozers grond van hier naar ginder. Medewerkers van Vis ser 8c Smit Hanab en Henqs uit Maasdijk duiken op hun beurt de kuilen in om funderingen aan te leggen en leidingen te monteren. Honderd meter westelijk zijn kas- senbouwers van Roozenburg bv uit Delfgauw bezig het eerste kas sencomplex in de nog lege polder op te trekken. Opdrachtgevers zijn de gebroeders Van Duijn, die dit najaar in de polder bij Westdorpe willen beginnen met de teelt van De kassenbouw in de Smitschorrepolder bij Westdorpe is in volle gang. aubergines. Ze hebben in de pol- loods zijn in aanbouw. Later volgt der veertien hectare aangekocht, een tweede kas, ook op ongeveer De eerste kas en een verpakkings- vijf hectare. In de nabijgelegen op foto Camile Schelstraete leidingskas is de eerste lichting in dienst bij de Van Duijntjes kun- leerlingtuinders begonnen aan nen treden. De eerste kassen be- een cursus, zodat ze eind dit jaar zorgen dertig mensen werk. Waterschap wil afspraken met Dienst Landelijk Gebied. door René Hoonhorst SLUIS - Waterschap Zeeuws-Vlaan- deren en de gemeente Sluis probe ren door overleg met Dienst Lan delijk Gebied schade aan wegen bij de aanleg van nieuwe natuur te voorkomen. Eventueel eerder ver oorzaakte schade wordt op de op drachtgevers van natuurprojecten verhaald. Dat hebben gemeente en schap la ten weten aan raadslid en hoofdin geland William Gijsel. Gijsel vroeg, net als enkele waterschaps bestuurders eerder, of waterschap en gemeente schade aan openbare wegen door de aanleg van nieuwe natuur wel vergoed krijgen. Geen probleem, meldt woordvoerster Saskia de Vries van de gemeente Sluis, omdat dat wettelijk is vastge legd. De gemeente heeft ook wei nig te maken met schademeldin- gen door de aanleg van nieuwe na tuur, omdat aan- en afvoer voor die projecten meestal over de (wa- terschaps)wegen in het buitenge bied plaatsvindt. Woordvoerster Monique van de Pas van het waterschap meldt dat eventuele schade aan het wegdek altijd op de veroorzaker - 'aanne mer of opdrachtgever' - wordt ver haald. Ze bevestigt dat het schap binnenkort nog overlegt met DLG over mogelijkheden om eventuele toekomstige schade te voorkomen. Het waterschap heeft al ervaring met het voortvarend inspelen op te verwachten ontwikkelingen. „Voor de versterking van de zeewe ring in Oost-Zeeuws-Vlaanderen onder handen wordt genomen, hebben we al doorgroeistenen langs een aantal polderwegen aan gebracht", verklaart Van de Pas. Ook Sluis overlegt al met de uit voerders van grote projecten over bijvoorbeeld zwaar transport door dorps- en stadskernen. „B en W willen de aan- en afvoer door dorpskernen en eventueel noodza kelijke schadeafhandeling snel offi cieel vastleggen in een gemeentelij ke verordening." AXEL - Van 25 tot en met 29 mei wordt in Axel de avondwandelvier daagse gehouden. De deelnemers kunnen routes lopen van 5, 10 of 15 kilomter. Voor-inschrijven kan vrijdagavond 22 mei tussen 19.00 en 20.00 uur in de Boemerang in de Mozartstraat. Inschrijven kan ook maandag 25 en dinsdag 25 mei aan de start bij de kantine vna AZW in de Sportlaan. De start is iedere avond om 18.30 uur. Drum band Hosanna loopt de laatste avond de laatste kilometers mee. MR. F.J. HAARMANWEG 26 TERNEUZEN TEL: 0115-620851 terneuzenb.v. Wij zijn,pas tevreden, als «- hei beJii! Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Efitelingprijzen Vind de schatkist terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 14 letters en ga naar www.efteling.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 85