de kerk van nu' 'DEEL WEEKEND! Lonink wil nieuwe horecabaas Snowbase niet aan lijntje houden S3»- Viooltje Penny Marlies brengt 6.000 euro op MAGAZUNVERKOOP Woensdag 20 mei 2009 27 20% bijtelling BMW 116i en 118i www.zwartepoorte.nl BIJ NADER Loopgroep De Kuitenbijters houdt morgen voor de eerste keer de Stadsloop Biervliet, maar er is geen parcours van negentien kilo meter uitgezet, zoals eerst is ge meld. De deelnemers kunnen kie zen uit drie afstanden: 2,5, 5 en 10 kilometer. Voor de jeugd tot twaalf jaar is een loop uitgezet langs serviceflat An- nelot ter Walle van 500 meter. www.fmcwoonwinkels.nl In juni duidelijkheid over vergunning onder voorwaarden. door Conny van Gremberghe terneuzen - De nieuwe exploitant van Snowbase, Dennis de Bruijne, moet bij de gemeente Terneuzen een nieuwe aanvraag indienen voor een horecavergunning. Burgemeester Jan Lonink van Ter- neuzen zal die nieuwe aanvraag vervolgens ter toetsing voorleggen aan het landelijke Bureau Bibop. Voor Lonink is nog niet duidelijk of er een volledig nieuwe Bibop- procedure doorlopen moet wor den of dat volstaan kan worden met een aanvullend onderzoek, waarbij alleen de handel en wan del van De Bruijne wordt bekeken. Lonink: „We willen als gemeente bestuur voorkomen dat de exploi tatie van de skivoorziening in pro blemen komt. Daar is in dit sta dium niemand mee gediend. In principe zijn we - als Bureau Bi bop over betrokkene positief advi seert - bereid een horecavergun ning af te geven. We moeten nog even bezien of dat zonder of met specifieke voorwaarden kan. Ik ver wacht dat we daarover binnen een maand uitsluitsel kunnen geven." Lonink is ook van plan om de ge meenteraad nog eens te informe ren over alle verwikkelingen rond om het Terneuzense skihalcom- plex. Die toezegging deed hij vori ge week al tijdens een commissie vergadering. Exploitant De Bruijne kan wel le ven met de geboden oplossing. „Ik heb contact gehad met de gemeen te en zal zo spoedig mogelijk de ad ministratieve zaken afhandelen. Voor Snowbase en zeker voor het personeel is het een goede zaak dat we nu ook klanten een zekere mate van continuïteit kunnen aan bieden." appartement aan de rand van de binnenstad van Hulst. foto Camile Schelstraete Als ik mensen hoor zeggen dat ze op vakantie moeten, denk ik wel eens, je moet helemaal niets." De zondagse kerkgang vindt hij niettemin belangrijk. „Ik vind het jammer dat met name de jongeren dat te gemakkelijk laten schieten. Het geloof moet gevoed worden en daarom is het van belang om re gelmatig samen te komen." Emeritus-pastoor Jo van der Hey- den gaat zondag 24 mei vanaf 10.30 uur zelf voor tijdens zijn de gouden jubileumviering in de Hulster basiliek. De levensloop van emeritus-pastoor Jo van der Heyden 23 mei 1959 priesterwijding te Breda, samen met zestien anderen. Ne gen van hen overleden, onder wie ook enkele van de acht in de loop der jaren uitgetreden priesters. Drie studenten bleven het priesterambt trouw 5 augustus 1959 benoeming tot kapelaan in Sint Jansteen 1 april 1962 benoeming tot kapelaan in Rijsbergen 1 februari 1966 benoeming tot kapelaan in Gilze 15 november 1969 benoeming tot kapelaan in Hulst 1 november 1974 benoeming tot pastoor in Clinge 1 januari 1994 benoeming tot pastoor in Clinge, Heikant en Sint Jansteen 1 januari 1998 benoeming tot pastoor in Clinge, Graauw, Heikant, Hulst, Koewacht en Sint Jansteen 1 juli 1999 emeritaat AAN DE SCOTTWEG 14 IN GOES TIJDENS HET EN VOLOP VOORDEEL IN ONZE WOONWINKELS! Bergen op Zoom Goes Koudekerke I Kruiningen i terneuzen - De verkoop van de Penny Marlies, het viooltje dat is genoemd naar het Terneuzense meisje Marlies Bijl, dat vorig jaar l op 16-jarige leeftijd na een lang - ziekbed aan leukemie stierf, heeft 6.000 euro opgebracht. Een che- 5 que met dat bedrag werd deze week door Marie José Bijl, de moe- der van Marlies en Lodewijk - Hoekstra, bekend van het televisie- programma 'Eigen huis en tuin'. overhandigd aan het Kikafonds. Het viooltje Penny Marlies is op initiatief van Lodewijk Hoekstra speciaal gekweekt als eerbetoon aan Marlies en op de markt geïn troduceerd door Praxis. De op brengst van de verkoop van het viooltje bij de verschillende Praxis- vestigingen is geschonken aan het Kikafonds, dat geld verzamelt voor onderzoek naar de oorzaken van kinderkanker. Fietser gewond bij aanrijding met auto ijzendijke - Een 48-jarige fietser uit de gemeente Sluis is met onbe kend letstel opgenomen in het zie kenhuis na een aanrijding met een auto, gistermiddag tegen half zes op de Mauritsweg in IJzendijke. De man fietste in de richting van de Markt. Uit tegenovergestelde richting kwam een 72-jarige auto mobilist uit de gemeente Sluis. Bij een wegversmalling botsten zij frontaal tegen elkaar. De fietser kwam hard ten val. Hij dacht nog net voor de auto de versmalling te kunnen passeren, aldus de politie. Schoolatletiekdag op atletiekbaan Oostburg oostburc - Atletiekvereniging De Wielingen in Oostburg houdt vrij dag de jaarlijkse schoolatletiekdag. Er komen teams van zes kinderen van zes verschillende groepen (zo wel jongens als meisjes) tegen el kaar uit. Een aantal scholen vaar digt ook eigen teams af Individue le deelnemers worden door de or ganisatie ingedeeld. De kinderen van groep 3, 4 en 5 doen mee aan de sprint, verspringen en balg ooien, die van groep 6, 7 en 8 doen aan sprint, hoogspringen en kogelstoten. Aanvang: 9.00 uur. Automobilist Hulst moet rijbewijs afgeven hulst - Een 51-jarige man uit Hulst heeft gisteren zijn rijbewijs moeten inleveren, nadat hij om 19.08 uur betrapt was op rijden on der invloed. Hij reed over de Claus straat in Hulst, waar hij door agen ten werd aangesproken. Omdat zijn adem naar alcohol rook, werd een blaastest uitgevoerd. De man had te veel gedronken. Hij bleek al twee keer eerder veroordeeld te zijn voor het rijden onder invloed. Tegen 21.00 uur is de man weer huiswaarts gekeerd. Tegen hem wordt proces-verbaal opgemaakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 83