PZCI Massaal protest tegen mestsilo Met een mbo-opleiding is heel veel mogelijk 21 mei ZEEUWS-VLAANDEREN 26 en 27 25 34 en 35 Gezinsfietstocht Word jij Dagbladbezorger van het Jaar 2009? Eerste zwaluwentil in Zeeland komt in Hoek «ctirsu TJ 13 Jo van der Heyden jubileert: via concilie naar de kerk van nu Woensdag 20 mei 2009 Nieuwe Rijden werkt ook voor landbouwtrekkers Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Actiecomité levert 250 bezwaarschriften in op stadhuis Terneuzen. door Wout Bareman vogelwaarde - De voorgenomen bouw van een mestsilo tussen Zaamslagveer en Vogelwaarde stuit op steeds meer verzet. Giste ren leverde een vertegenwoordig ster van het actiecomité tegen de bouw een pakket met 250 bezwaar schriften (zienswijzen) af op het stadhuis in Terneuzen. Het overgrote deel van de bezwa ren is overigens afkomstig van be woners van Vogelwaarde. De silo is pal westelijk van het dorp gepro jecteerd, maar wel op Terneuzens grondgebied. De bewoners van Vo gelwaarde vrezen vooral bij wes tenwind stankoverlast van de silo, die een vorig jaar verwijderde mestzak moet vervangen. Bij de toekenning van een vergunning voor plaatsing van die zak waren fouten gemaakt, dus moest dat re servoir worden weggehaald. Volgens woordvoerder Helmut Crombeen van het actiecomité is ook de bouwaanvraag voor de silo niet in orde. „Die komt op een heel andere plek dan is ingete kend, midden in de polder." Hij woont zelf aan de Koning Willem III-weg op Terneuzens grondge bied, op korte afstand van de be oogde locatie. Met de ruim 250 zienswijzen poogt het actiecomité burgemees ter en wethouders van Terneuzen Vooral bewoners van Vogelwaar- de lopen te Iroop tegen de voor genomen plaatsing van een mest silo in de polder tussen Vogel waarde en Zaamslagveer. te bewegen af te zien van het ver strekken van een bouwvergun ning. Verantwoordelijk wethouder Adhémar van Waes: „We moeten als college nog een standpunt be palen, maar die silo daar op die plek lijkt me een lastige zaak. Zo'n silo mag sowieso alleen bestemd zijn voor eigen gebruik en ik denk dat het daar in dit geval niet bij blijft. Een probleem is bovendien de aanwezige bebouwing binnen een straal van honderd meter." Crombeen en de zijnen zullen niet nalaten zich desnoods tot voor de Raad van State te verzet ten tegen de mogelijke komst van de mestsilo. Ze hebben inmiddels ook gedeputeerde Harry van Wave- ren (ruimtelijke ordening) een brandbrief gestuurd, waarin ze niet alleen wijzen op de gevreesde stankoyerlast, maar ook op moge lijke gevaarlijke situaties, veroor zaakt door af- en aanrijdende tank wagens met mest. „De ondraaglij ke stank veroorzaakt door de in de silo aanwezige gier maakt het le ven voor de omwonenden onleef baar." De dorpsraad Vogelwaarde heeft de kwestie inmiddels ook aangekaart bij B en W van Hulst. Omar Munie vertelt zijn succesverhaal bij MBO Roadshow. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Met een mbo-oplei- ding is heel veel mogelijk, als je maar wilskracht en doorzettings vermogen hebt. Dat is de bood schap die de landelijke MBO Road show gisteren op het ROC in Ter neuzen bracht. In een immense trailer, die was in gericht als luxe lounge-café, hoor den ROC-leerlingen in groepen van 25 leerlingen het succesverhaal aan van Omar Munie. Als oud-mbo'er vervult Omar Mu nie (22 jaar) een voorbeeldfunctie. Toen hij 19 jaar was begon hij een bedrijf in exclusieve designtassen en inmiddels verovert hij hiermee de hele wereld. Door zich in te zetten als 'MBO Marshal' wil Omar zijn geestdrift voor zijn vak graag delen met stu denten en hen zoveel mogelijk en thousiasmeren om vooral geloof te hebben in eigen kwaliteiten en zich in te zetten voor hun studie. Ook de eigen ROC Westerschelde Marshal Bianca Jansen vertelde haar verhaal. Na vervolgopleidin gen en diverse banen heeft ze een eigen reïntegratiebedrijf BriljantsS opgericht. Ook jurist, zanger, publicist en en tertainer Mikel Harte is MBO Mars hal. Hij kon er gisteren niet bij zijn, maar zal bij andere gelegenhe den worden ingezet. DVD SPAARZEGEL 'Casino Royale' www.pzc.nl/dvd nieuw-namen - Het feest- en sport comité Nieuw-Namen houdt Tweede Pinksterdag een gezins fietstocht van zo'n 25 kilometer door de polders. Het vertrek is om 13.00 uur bij café 't Ros Zand. Geef je op bij je depothouder en maak kans op een flets en een reischeque van 2000 euro. www.worddagbladbezorger.nl hoek - Op het gazon van het ver zorgingshuis Vremdieke in Hoek wordt vanmiddag de eerste zwalu wentil van Zeeland geplaatst. Het zeven meter hoge gevaarte bestaat uit een lange paal met daarop een platform en is bedoeld om huis zwaluwen broedgelegenheid te ver schaffen. Deze vogels hebben het moeilijk om vandaag de dag vol doende nestelplaatsen te vinden. Vandaar dat in het kader van het stadsvogelproject Terneuzen beslo ten is voor deze nijvere insectene ters iets extra's te doen. U bent welkom van 10.00 tot 17.00 uur Intratuin Koudekerke (Provinciaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke) intratuin Donderdag en vrijdag koopavond. Leerlingen van het ROC in Terneuzen luisteren hoe Omar Munie enthousiast zijn succesverhaal vertelt. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 81