Standard publiekstrekker Buitenlandse teams op wachtlijst vaei Ster Zeeuwsche Eilanden Skeeleraars naar Strijd om de Geit in Waarde m Derde titel ¥@@r schaker Van cle Graaf Korfbaltoemooien bif Swift en Togo LET OP! LET OP! DONDERDAG HEMELVAARTSDAG WEEKMARKT MIDDELBURG! Woensdag 20 mei 2009 41» S3 Drie dagen voetbal op hoog niveau op Grontmij Gala. door Marlot Hak MIDDELBURG - Dankzij de komst van het elftal van Standard Luik tot 19 jaar heeft de organisatie van de derde editie van het Grontmij Voetbal Gala een publiekstrekker in handen. Vanaf morgen zal er drie dagen lang hoogstaand voet bal te bewonderen zijn op de vel den van de SV Nieuwdorp. Peter de Vos, lid van de organisa tie: „Standard Luik is echt de top van het Belgische voetbal. De ploeg kon twee dagen komen dus a» hebben we besloten het toernooi ZIERIKZEE - Bas van de Graaf mag zich voor de derde keer kampioen van schaakvereniging Zierikzee noemen. Hij greep de titel op onor thodoxe wijze. In de laatste ronde van de interne competitie moest zijn voornaamste tegenstrever Mar tin Krijger op het laatste moment verstek laten gaan. Han van der Made deed een ultie me aanval op de derde plaats van Sjaak Spiegels. Die mislukte omdat de partij in remise eindigde. Spiel- gels werd derde, Van der Made vijf de. Kees Bimmel schoof op van de vijfde naar de vierde plaats. Hij profiteerde van een blunder van Peter de Vrieze, die tijdens hoge tijdnood zijn dame in de aanbie ding deed. Paul Greefhorst pakte de zesde plaats in de eindrangschikking. Hij zette Alexander Greefhorst in tijd nood mat, wat hem drie plaatsten winst in het eindklassement ople verde. Bijzonder korte partijen werden er ook gespeeld in de laatste ronde van de interne competitie. Kadem Gutkind had slechts zeven zetten nodig om Mark van Rooten te ver slaan, maar René Rikxoort spande de kroon. Hij was na zes zetten klaar met Teun Brouwer. Bij de jeugd eindigden Erik Nieuw- lands, Brent Sprong en Linda Greefhorst respectievelijk op de plaatsen één, twee en drie. Op 8 juni begint de zomercompeti tie. Iedereen is op de maandagen welkom in de Zierikzeese man huisstraat. Tussen 20.00 uur en 22.00 uur worden drie partijen ge speeld. aanmelden is vooraf niet nodig. uit te breiden. Daarnaast wilden enkele vooraanstaande Zeeuwse A-juniorenteams ook graag aan het gala meedoen. Omdat hun ni veau toch nog wat lager ligt, heb ben we een apart toernooi voor hen georganiseerd, de Drillers Cup. Deze zal vanavond (woens dag) al plaatsvinden." Het evenement ontstond vier jaar geleden met als doel de Borsele Sloepoort Cup, die dezelfde organi satie heeft, uit een dipje te trek ken. „Het bleek vanwege de na- competitie steeds moeilijker rond deze tijd een toernooi te organise ren voor clubteams", vertelt De Vos. Het gala is vervolgens in het leven geroepen. Morgen (donder dag) zullen het Ai team van RBC, de jeugdelftallen van Borsele, Wal cheren, Zeeuws-Vlaanderen en het Belgische Zulte Waregem, Sint Truiden, Standard Luik en Cercle Brugge het tegen elkaar opnemen. In de avond maken de regioteams, bestaande uit het Walchers- Bor- sels-, Reimerswaals-, en Schouws elftal, uit wie er Zeeuws kampioen wordt. Vrijdag wordt tenslotte, naast de finale van de Drillers Cup, als hoogtepunt van het toer nooi de wedstrijd tussen Jong Zee land en Standard Luik onder 19 jaar gespeeld. De Vos: „Het is voor publiek uit elke regio bezienswaar dig. Zo heeft het Walchers elftal bijvoorbeeld de gebroeders De Nooijer en Hoessein Bouzambou van RCS in de gelederen." Organisatie zit al aan maximumaantal van 200 wielrensters. door Koen de Vries MIDDELBURG - Het loopt storm voor de Ster Zeeuwsche Eilanden, de driedaagse wielerwedstrijd voor vrouwen die donderdag t8, vrijdag 19 en zaterdag 20 juni ge houden wordt. Wim Polderman, de voorzitter van het organisatiecomité, heeft verschillende sterke buitenlandse ploegen op de wachtlijst moeten zetten. De Ster telt mee voor de na tionale topcompetitie en daarom hebben 19 Nederlandse ploegen met maximaal acht rensters voor rang om mee te doen. Polderman kan nog maar zeven buitenlandse ploegen toelaten, an ders komt hij boven het maxi mum van tweehonderd rensters uit. Voorlopig moeten de Zwitser se, Duitse en Italiaanse selectie in de wachtkamer plaatsnemen. Bij de buitenlandse ploegen die wel welkom zijn, horen onder meer de selectie van Groot-Brittan- nië, het team Nutrixxion (Tanja Hennes), Nümberg (Suzanne de Goede) en Columbia Highroad (Ina Yoko Teutenberg, Chantal Beltman, Christine Bates). De Ster Zeeuwsche Eilanden opent met een tijdrit op en rond de Vlissingse boulevard, heeft daar na de rit in lijn Middelburg-Vlissin- gen en sluit af met een nieuw tra ject: Westkapelle-Westkapelle. Die etappe gaat net als de afgelopen ja ren over Schouwen-Duiveland, maar heeft geen finish meer in Renesse. De Ster Zeeuwsche Eilanden mag zich verheugen op een gro te belangstelling. De driedaagse wielerkoers voor vrouwen heeft diverse teams op een wachtlijst. MIDDELBURG - Op Hemelvaartsdag (morgen) zijn er twee grote korf baltoemooien in Zeeland: het Swifttoernooi in Middelburg en het Euregiotoemooi in Goes. Op het jaarlijkse Swifttoernooi ko men 130 teams van twintig vereni gingen af. In de hoogste senioren poule zitten TOP, Fortis, Ondo, Swift 1 en Swift 2. Het evenement, dat dit jaar in het teken staat van het 75-jarig jubileum van de orga niserende club, begint om 10.00 uur en wordt gehouden op sport park de Voorborch. Bij Togo uit Goes zijn eenmalig 34 jeugdteams te gast. Op het Euregio toemooi spelen A-, B-, C- en D- ploegen uit Nederland, België en Duitsland. De eerste duels op sportpark Het Schenge beginnen om 10.00 uur. Niels Steenbakker is zaterdag één van degenen die goede kans maakt om met een geit naar huis te gaan. foto Ruben Oreel Evenement trekt rijders en rijdsters in alle soorten en maten. door René van Stee WAARDE - Niet alleen de hoogste eer staat zaterdag tijdens het skeeler-evenement in Waarde op het spel, maar ook de eerste 'Strijd om de Geit'. De organisatoren zul len er alles aan doen om de win naar een levende geit cadeau te doen. Als dit onverhoopt niet lukt, wordt de beeltenis van het besikte dier verwerkt in de trofee. „Waarde staat van oudsher bekend als geitendorp. Om een ludieke draai en meer bekendheid aan on ze wedstrijd te geven, kwamen we op dit thema uit. In het parkje waarlangs de skeeleraars rijden staat ook een geit", vertelt organi sator Andries Minderhoud over het iniatief Vanaf 14.00 uur is de AB-wedstrijd. Hierin starten lande lijke A-rijders en de beloften. On der anderen Jouke Hoogeveen en Jochem Uithoven, beiden win naars van een schaatsmarathon in het afgelopen seizoen, hebben in geschreven. Ook de Zeeuwen Niels Steenbakker, Andries Min derhoud en de gebroeders Erwin en Niels Mesu zijn van de partij. Kortgeleden meldde ook de Belg Frank Fiers zich aan. Hij is werel duurrecordhouder op skeelers. De wedstrijd in Waarde is 52 kilo meter lang en voert over een par koers van vier kilometer door Waarde en de omliggende polders. De finish is aan de Raadhuisstraat. Om 14.01 uur worden de CMD-rij- ders weggeschoten. De C-rijders, Masters en vrouwen rijden 40 kilo meter, om de Zeeüwse ABN Amro- cup. Leider in de tussenstand is Leo Janse uit Yerseke. I-lij zal rij. ders als Quinten Meulbroek (Burgh-Haamstede) en Jaap Nieu- wenhuize ('s-Heer Arendskerke) van het lijf moeten zien te hou den. Van buiten de provincie zijn Jan Grauss (Brakel) en André van den Burg (Delft) de kapers op de kust. De jeugd start ook om 14.01 voor een wedstrijd over twee ron des. Antwan Tolhoek is de grote fa voriet. UIT SCHAKEN Interne comp. Zierikzee. Bas van de Graaf- Martin Krijger 1-0, Sjaak Spiegels-Han van der j Made rem., André Tillema-Herman Jukkenekke 0-1, Kees Bimmel-Peter de Vrieze 1-0, John van Dalsen-Jan Verduijn den Boer 1-0, Frans Jansen-Pang Yuen 0-1, Kedem Gutkind-Mark van Rooten 1-0, Alexander Greefhorst-Paul Greefhorst 0-1, Piet de Vreede-Chris van Eldik 1-0, Fokko Baakman-Jan Heiligers 1-0, Teun Brouwer-René van Rikxoort 0-1, Henk Bre- mer-Johan van de Velde 1-0, Dick Does- wijk-Marco Vieveen 1 -0. Eindstand: 1Bas van de Graaf 905, 2. Martin Krijger 835, 3. Sjaak Spiegels 768, 4. Kees Bimmel 757, 5. Han van I der Made 735, 6. Paul Greefhorst 658, 7. Peter de Vrieze 648, 8. Hans Aangeenbrug 618, 9. Herman Jukkenekke 614,10. Aat Brakel 597. O O 9 TENNIS Kitzbiihel. Mannen. Eerste ronde: Koubek (Oos) - Petzschner (Dui) 7-6 (8) 6-4, Junqueira (Arg) - Capdeville (Chl) 6-3 6-2, Hidalgo (Spa) - Ancic (Kro) 6-4 6-3, Benneteau (Fra) - Sela (lsr/8) 7-5 6-1, Melzer (Oos/2) - Gil (Por) 6-3 6-Ö, Chela (Arg/) - Gicquel (Fra/6) 5-7 6-3 6-0, Hernandez (Spa) - Santoro (Fra/4) 6-2 6-3. Düsseldorf. World Team Cup. Blauwe groep: Servië - Rusland 1 -0. Tipsarevic - Vovk 6-2 6-4. Argentinië - Italië 1-0. Del Potro - Seppi 6-3 6-4. Rode groep: Duitsland - Frankrijk 1-0. Schütt- ler - Simon 6-4 6-4. Verenigde Staten - Zwe den 0-1. Ginepri - Vinciguerra 5-7 4-6. Warschau. Vrouwen. Eerste ronde: Koestova (WRu) - Tvaroskova (Slw) 6-4 6-1, Craybas (VSt) - Gallovits (Roe) 3-6 7-5 6-3, Errani (lta/5) - Arn (Hon) 6-2 1-6 7-6 (2), Olaru (Roe) - Dokic (Aus) 6-4 6-3, Dulgheru (Roe) - Szatmari (Roe) 6-3 6-4, Hantuchova (Slw/6) - Llagostera Vives (Spa) 3-6 6-3 6-3, Zakopalova (Tsj) - Czink (Hon) 3-6 6-4 6-3, Voskobojeva (Kaz) - Mayr (Oos) 6-4 6-1Radwanska (Pol) - Korittseva (Oek) 6-3 3-6 6-3. WIELRENNEN Ronde van Italië. Tiende etappe, Cuneo - Pi- nerolo: 1. Di Luca (Ita) 262 km in 6.30.43, 2. Pellizotti (Ita) 0.10, 3. Mentsjov (Rus), 4. Sastre (Spa), 5. Arroyo (Spa) 0.26, 6. Soler (Col) 0.29, 7. Basso (Ita), 8. Leipheimer (VSt), 9. Ro driguez (Spa), 10. Rogers (Aus), 28. Ten Dam 1.39, 87. Engels 12.34, 137. Tjallingii 35.12, 138. De Groot, 168. Stamsnijder, 177. Van Em- den. Algemeen klassement: 1. Di Luca 44.00.11, 2. Mentsjov 1.20, 3. Rogers 1.33, 4. Leipheimer 1.40, 5. Pellizotti 1.53, 6. Sastre 1.54, 7. Basso 2.03, 8. Lpvkvist (Zwe) 2.12, 9. Arroyo 2.35, 10. Simoni (Ita) 2.58, 17. Ten Dam 5.18, 106. Tjallingii 1.15.43, 125. Engels J.26.37, 134. Stamsnijder 1.34.40, 162. De Groot 1.48.02, 176. Van Emden 1.53.29. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind de schatkist terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 14 letters en ga naar www.efteling.com OOSTWAL1 GOES - 0113 228895 - PASSIEUXNL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79