eens hebben meegemaakt ondernemers treden waar nodïg stevig op Paarden springen voor dierenasiel U ZSC62 wil In gesprek over privatisering PZC .bezorgers.nl of s Woensdag 20 mei 2009 27 Bezoekers vinden de Renesse Tour altijd één groot feest. foto Dirk-Jan Gjeltema het risico een gele kaart te krijgen. Bij de tent waar ze aan het klieren zijn, zijn ze voor die avond uitge- feest. Aan collega's de (vrije) keuze om gele kaarthouders diezelfde avond eveneens buiten de deur te houden of ze nog een kans te ge ven. Krijg je een rode kaart, dan is die laatste mogelijkheid geen optie meer. „Dan is het gewoon einde oefening", zegt Van der Linde. Voor hoe lang precies, wordt door de betrokken nachthorecaonderne Zeeuw penningmeester bond reddingsbrigades MIDDELBURG - Leo Wolterman uit Middelburg is benoemd tot pen ningmeester van de Reddingsbriga de Nederland, de overkoepelende bond van reddingsbrigades in Ne derland. Wolterman is al voorzit ter van de Middelburgse reddings brigade. Hij was al zes jaar lid van de financiële commissie van de landelijke bond. Daarnaast was hij bij de Middelburgse Van Dixhoorn- brigade betrokken bij de opleidin gen, het wedstrijdzwemmen, de pr, rampenoefeningen en bij daad werkelijke inzetten. mers gezamenlijk (vaste afspraken daarvoor zijn nog in de maak) be slist. Komt er geweld aan de mis dragingen te pas, dan schuwen de betrokkenen een straf van zes tot twaalf maanden niet. In de prak tijk zorgen vaak dezelfde mensen voor overlast, vertelt Van der Lin de. „Wettelijk kun je iemand het dorp niet uitzetten. Maar door col lectief op te treden kun je iemand wel min of meer uitsluiten." Wel wordt altijd het gesprek aange gaan. „Het gaat juist om de preven tieve werking". De afgelopen jaren hebben onder meer horecaondernemers, cam pinghouders en een taxibedrijf in Renesse - in samenwerking met ge meente en politie - hard getrok ken aan een veilig en gezellig uit- gaansklimaat. Mét resultaat. Vorig jaar werd de sfeer tijdens de Renessetour achteraf bejubeld door gemeente en politie. Een woordvoerder van de organisatie tot in de kleinste details ontworpen en afgewerkt door onze eigen vakmensen Grenadierweg 17b - Middelburg www.baderie.nl SCHARENDIJKE - Sportvereniging ZSC'62 uit Scharendijke wil verder praten met de gemeente Schou- wen-Duiveland over privatisering van de gebouwen rond de velden. De gemeente is met bijna alle clubs op het eiland daarover in ge sprek, maar legde de besprekingen met ZSC'62 stil nadat die, volgens sportwethouder Ad Verseput, veel te veel geld meevroeg voor toekom stig onderhoud. Voorzitter Peter van Santé schrijft nu in een brief aan Verseput dat 'berichten tot ons zijn gekomen dat ZSC niet rea geert op stukken/initiatieven van de gemeente'. Als dat waar is, stelt Van Santé, is er sprake van een misverstand. Het bestuur van de club ontving van de gemeente een brief dat de onderhandelingen be vroren werden, en had niet het idee daarop te moeten reageren, geeft de voorzitter aan. Hij vraagt de gemeente nu een datum te prik ken voor een nieuw gesprek. „Wij willen beklemtonen dat ZSC'62 het privatiseringsproces niet wenst te verstoren", schrijft: Van Santé. sprak van 'één groot feest'. De in zet van een susteam en het wer ken met een portofoonsysteem zijn enkele van de door de jaren heen genomen maatregelen. Door middel van portofoons wordt ge durende de nacht snel onderling informatie uitgewisseld. Dat sys teem wordt nu met een afge schermde website (voor meer ge detailleerde informatie over inci denten en relschoppers) uitge breid. 20% bijtel ling BMW 116i en 118i www.zwartepoorte.nl bel 0800 - 022 27 10 weGeNeR NieuwsMedia door Martijn de Koning OOSTERLAND - Tientallen springers en menners verzamelen zich zater dag in Oosterland. Daar is voor het vierde opeenvolgende jaar een benefiet paarden(men)evenement. De opbrengst van de dag gaat naar het Dierenasiel Schouwen-Duive- land. De menners beginnen met een route over de weg van pakweg zes kilometer. Vervolgens lopen ze een 'E-traject'; een soort hindernis- baan met onder meer een water bak en een kegelparcours. Er doen tachtig mencombinaties mee, zo wel enkelspannen als dubbelspan nen en vierspannen. Het springparcours voor pony's en paarden kent zo'n zeventig deelne mers. De organisatie van het evenement, dat voor de vierde keer wordt ge houden, is in handen van de Stich ting Benefiet Evenementen Schou wen-Du iveland. Ook beide Rota- ryclubs op het eiland (Schou- wen-Duiveland en Zierikzee), de Fok- en Menvereniging Schou- wen-Duiveland en Rijvereniging De Schouwse Ruiters helpen mee. De organisatie zorgt voor gratis vervoer van ouderen vanuit alle kernen op het eiland. Het evenement op de hoek van de N59 en de Bredeweg (de weg rich ting Sirjansland) begint om 8.30 uur met het mentraject. De sprin gers starten om 10.30 uur. Om 14.30 uur geven de Fok- en Men vereniging en De Schouwse Rui ters een demonstratie. Voor meer informatie, zie de website www.menevenementen.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69