WEEKEND! 5S=- Renesse Tour moet je R Gemeente zoekt geld voor nieuw Onderdak Renesser MAGAZIJNVERKOOP Bor pakt naambord uit Onderzoek oplossing riolering Zierikzeese Hoofdpoortstraat 26 Woensdag 20 mei 2009 S AAN DE SCOTTWEG 14 IN GOES TIJDENS HET EN VOLOP VOORDEEL IN ONZE WOONWINKELS! Bergen op Zoom Goes Koudekerke I Kruiningen www.tmcwoonwinkels.nl BROUWERSHAVEN - Ongeveer een half jaar geleden ging de buitenschoolse opvang Villa Hendrik Haan in Brouwershaven voor Bor van start. Gistermid dag mocht dit 'eerste klantje' met juf Mieke van Vossen (rechts) van De Schoener de binnen deze school gevestigde opvanglocatre officieel openen. Daar kwamen tientallen kinderen op af. foto Dirk-Jan Gjeltema ZIERIKZEE - De grootscheepse riole- ringsklus in de Hoofdpoortstraat in Zierikzee is nog niet definitief tot een goed einde gebracht. Bewo ners maken zich zorgen over de consequenties van de nieuwe op zet. De hoofdriolering is vanuit de achtertuin naar de straatzijde ver plaatst. Omdat het niet mogelijk is om elke huisaansluiting recht streeks door naar voren te trekken, is gekozen voor de aanleg van een paar verzamelputten in achtertui nen waarop de riolering van meer dere aansluitingen uitkomt. Bewo ners vrezen overlast van buren en voelen er bovendien weinig voor om erfdienstbaarheid (het riool moet bereikbaar blijven) te verle nen. De gemeente zint nu op een oplossing. Volgende week wordt opnieuw met bewoners gepraat. Wie de Renesse Tour als uk heeft meegemaakt, keert als jong feestbeest terug. Om het evenement uiteindelijk nog een (paar) keer met het gezin te beleven. door Esme Soesman enesse ist über Pfmgsten ein MUSS fur jeden par- tyhungrigen Jugendli- chen'. Oftvel: Renesse is een must voor wie er met Pinkste ren tegenaan wil. Op, vooral Duit se, websites spettert de pret er bij voorbaat af. De Renesse Tour editie 2009 komt er aan. „Vooral in Nordrhein West- falen is Pinksteren in Renesse een weekend dat je meegemaakt móet hebben", zegt Jeroen Roose van het organiserende Hisa Evenemen ten. Zijn naam is al een jaar of acht aan de Renesse Tour verbon den. „De basis blijft in principe elk jaar hetzelfde. Activiteiten voor verschillende doelgroepen, ver spreid door het dorp." Grote verandering ten opzichte van de editie 2008 van het pink sterfestijn is dat er rondom de kerk meer georganiseerd wordt. Net zoals voorgaande jaren is de kerkring overdag (zaterdag en zon dag, van 10.00 tot 20.00) verzamel punt van kinderactiviteiten als Eu- robungy, een springkussen en spel- lencircuit. „Maar nu hebben we al lebei de dagen ook een avondpro gramma op die locatie". Zaterdag treedt de Zeeuwse cover band RRRaaarrr op, op het po dium (verschillende sets tussen 18.00 en 23.00 uur) bij de kerk. Zondag, zelfde tijd en zelfde plaats, treedt Vota Fonzie - even eens een Zeeuwse formatie - voor het voetlicht. Bij de Watermeter vinden jong en oud vermaak. Beide dagen is er Biergarten en heel veel muziek. Op het evenemententerrein en aan de Hogezoom kunnen vooral jongeren zich uitleven, met onder meer gladiatórengevechten en een buikglijbaan. De Renesse Tour pro beert ieder wat wils te bieden, vat Erwin van der Linde (van De Zoom, ClubFour en Pinky's) het uitgangspunt van de programme ring samen. „Je probeert een steeds bredere groep te bedienen", zégt Roose die zijn insteek gedu rende de jaren heeft: zien verande ren. „Er is een redelijk trouwe groep die elk jaar met Pinksteren blijft komen. Maar die mensen worden ook ouder. Je hebt bijvoor beeld volwassenen die ooit als kin deren hier op de camping hebben gestaan en nu met hun eigen kin deren naar Renesse terugkomen. Ook mensen van Schouwen-Dui- veland zelf komen steeds vaker op de activiteiten af" De combinatie feestende jongelui en in Renesse vertier zoekende ge zinnen gaat over het algemeen goed. „Het mengt heel goed. Maar het publiek dat op dit evenement afkomt is eigenlijk altijd heel gezel lig publiek." Renesse is er klaar voor. Dit jaar wordt met Pinksteren extreme drukte verwacht, zeggen zowel Van der Linde als Roose. „Vorig jaar is een enorm goed weekend geweest, ook qua weer. Dat merk je een jaar later meteen. Het be looft een druk weekend te wor den." Daar weet Cor Muller van jeugdcamping De Elzenhof in Ren esse alles van. „We zitten bomvol, maar we zijn met Pinksteren altijd wel uitverkocht. Stuk voor stuk Duitsers." Lawaaierig is het wel. „Maar dat komt niet door de jeugd. Dat heb je ook als je 400 vol wassenen bij elkaar zet." Geweld? „Welnee. Met alle respect, maar dan hoor je hier niet thuis." Dus geniet de campinghouder met vol le teugen van het Pinksterweek end. „Was dat niet zo dan zou ik er mee stoppen." De sfeer is volgens hem jaar na jaar helemaal goed. „Het is altijd heel gezellig. Weer of geen weer. Er zijn er ook veel bij die elkaar na een jaar weer terugzien. Zelfs als het regent is het altijd leuk." Ijskoud en swingend heet Op het evenemententerrein staat de Jagermeister ice Bar opgesteld. Een grote truck waarin alles van ijs is gemaakt: van bar tot tafel tot zitjes. In de truck, waar bezoekers maar een kwartiertje binnen mogen blijven, is 5 ton bevro ren water verwerkt. De tempe ratuur is tussen de -8 en -20 graden. Onder de her en der gehouden optredens onder meer een pa rade van de afro-Braziliaanse percussiegroep Tropicana. Voor wie opwarmen wil. De Renesse Tour gaat vrijdag 29 mei om 18.00 uur bij de Watermeter van start. Daar stopt het evenement zon dag 31 mei, middernacht. Het complete programma inclu sief alle tijden en fotoalbums van eerdere jaren zijn te vinden op www.renessetour.nl. In navolging van de aanpak in Zierikzee kunnen ook Renesse- gangers die de boel negatief op stelten zetten voortaan rekenen op een gele of rode kaart. De stevige aanpak van raddraaiers door onder meer horeca is verder aangescherpt. „Het is hier al veilig, maar we willen Renesse nóg veili ger maken", licht horecaman Er- win van der Linde (De Zoom, ClubFour en Pinky's) toe. Gasten die vervelend doen, lopen ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland heeft Stichting Renesse om een bijdrage voor nieuwbouw of renovatie van sport centrum Onderdak in Zierikzee ge vraagd. Dat staat in een raadsbrief over de voortgang van 'project ont wikkeling sportcentrum Onder dak'. De gemeente zoekt een marktpar tij die zwembad en sporthallen wil vervangen of renoveren en te vens bereid is het centrum voor meerdere jaren te exploiteren. Er is inmiddels op een rijtje gezet wat de staat van onderhoud is, hoe het met de bezetting gesteld is, hoe veel (vaste) gebruikers er zijn en op hoeveel bezoekers men gemid deld kan rekenen. Ook is een quick scan gemaakt voor wat be treft de mogelijkheden voor subsi die bij (nieuw)bouw en/of exploi tatie. De gemeente wil voor het op stellen van een programma van ei sen voor nieuwbouw of renovatie van Onderdak een externe deskun dige inhuren. Een goed doortim merd programma van eisen voor komt, stelt het college, teleurstel ling na gunning van de opdracht tot nieuwbouw of renovatie. De eerste aanzet voor het program ma van eisen is samengesteld aan de hand van onder meer een rap portage van bureau BBN Interim en minimumeisen van sport koepelorganisatie NOC-NSF. Joost Bouwman (12) naar keeperswedstrijd SCHARENDIJKE - De twaalfjarige Joost Bouwman uit Scharendijke mag vrijdag in Nieuwegein mee doen aan de wedstrijd 'beste keeper van Nederland'. Die wordt, in elf leeftijdscategorieën voor jon gens en meisjes, georganiseerd door Frans Hoek Sports. Frans Hoek was zelf keeper van het Ne derlands elftal en is nu keeperstrai ner van het Poolse elftal. [oost, keeper van ZSC'62 Dl, plaatste zich voor de finales door tweede te worden tijdens districts wedstrijden in Oost-Souburg. Wedstrijden en demo's van trucks op Flakkee STELLENDAM - De Chauffeursvere- niging Flakkee houdt zaterdag voor de vierde keer de Truck Show Flakkee. Dat gebeurt op het terrein van de visafslag in Stellen dam. Tweehonderd trucks nemen het tegen elkaar op in wedstrijden als lawaai maken, mooiste truck en mooiste bakwagen. Verder to nen het leger en importeurs hun nieuwste modellen. De dag begint om 10.00 uur. Vanaf 18.00 uur is er een barbecue, en om 22.00 uur wordt er een tocht gemaakt met verlichte trucks. Duo Campana gaat van klassiek naar musical ZIERIKZEE - 'Van klassiek tot licht', dat is het motto van het concert dat vrijdag wordt gegeven door het Zwiters/Duitse koppel Duo Campana^ in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Duo Campana bestaat uit zangeres Martina Glock en pianist Martin Glock. De twee brengen werk van .Handel, Mendelssohn, Puccini en Bizet, om vervolgens over te scha kelen op muscialmuziek uit onder meer Les Misérables en Grease. Het concert begint om 20.00 uur. Toegang kost 7 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 68