Standard publiekstrekker LANDELIJKE OOGMEETDAGEN Skeeleraars naar Strijd om de Geit in Waarde GRATIS Korfballers komen aan hun trekken in toernooien bij Swift en Togo Wyatt naar EK en World Games 22 EN 23 MEI OOGMETING LET OP! LET OP! DONDERDAG HEMELVAARTSDAG WEEKMARKT MIDDELBURG! Woensdag 20 mei 2009 43* Drie dagen voetbal op hoog niveau op Grontmij Gala. door Marlot Hak MIDDELBURG - Dankzij de komst van het elftal van Standard Luik tot 19 jaar heeft de organisatie van de derde editie van het Grontmij Voetbal Gala een publiekstrekker in handen. Vanaf morgen zal er drie dagen lang hoogstaand voet bal te bewonderen zijn op de vel den van de SV Nieuwdorp. Peter de Vos, lid van de organisa tie: „Standard Luik is echt de top van het Belgische voetbal. De ploeg kon twee dagen komen dus hebben we besloten het toernooi uit te breiden. Daarnaast wilden enkele vooraanstaande Zeeuwse A-juniorenteams ook graag aan het gala meedoen. Omdat hun ni veau toch nog wat lager ligt, heb ben we een apart toernooi voor hen georganiseerd, de Drillers Cup. Deze zal vanavond (woens dag) al plaatsvinden." Het evenement ontstond vier jaar geleden met als doel de Borsele Sloepoort Cup, die dezelfde organi satie heeft, uit een dipje te trek ken. „Het bleek vanwege de na- competitie steeds moeilijker rond deze tijd een toernooi te organise ren voor clubteams", vertelt De Vos. Het gala is vervolgens in het leven geroepen. Morgen (donderdag) zul- Op de velden van voetbalvereni- ging Nieuwdorp is vanaf vandaag drie dagen lang voetbal op hoog niveau te zien. Vrijdagavond komt Jong Zeeland in actie. middelburg - Op Hemelvaartsdag (morgen) zijn er twee grote korf- baltoernooien in Zeeland: het Swifttoernooi in Middelburg en het Euregiotoernooi in Goes. Op het jaarlijkse Swifttoernooi ko men 130 teams van twintig vereni gingen af! In de hoogste senioren poule zitten TOP, Fortis, Ondo, Swift 1 en Swift 2. Het evenement, dat dit jaar in het teken staat van het 75-jarig jubileum van de orga niserende club, begint om 10.00 uur en wordt gehouden op sport park de Voorborch. Bij Togo uit Goes zijn eenmalig 34 jeugdteams te gast. Op het Euregio toernooi spelen A-, B-, C- en D- ploegen uit Nederland, België en Duitsland. De eerste duels op sportpark Het Schenge beginnen, om 10.00 uur. len het Al team van RBC, de jeugd- elftallen van Borsele, Walcheren, Zeeuws-Vlaanderen en het Bel gische Zulte Waregem, Sint Trui den, Standard Luik en Cercle Brug ge het tegen elkaar opnemen. In de -avond maken de regioteams, bestaande uit het Walchers, Bor- sels, Reimerswaals, en Schouws elf tal, uit wie er Zeeuws kampioen wordt. Vrijdag wordt tenslotte, naast de finale van de Drillers Cup (18.1s uur), als hoogtepunt van het toernooi de wedstrijd tussen Jong Zeeland en Standard Luik onder 19 jaar gespeeld. Dat duel begint om 19.15 uur. De Vos: „Het is voor publiek uit el ke regio bezienswaardig. Zo heeft het Walchers elftal bijvoorbeeld de gebroeders De Nooijer en Hoes sein Bouzambou van RCS in de ge lederen." goes - Lindsay Wyatt kan twee aansprekende wedstrijden in haar agenda bijschrijven. De Goese jiujitsuka is geselecteerd voor het EK in Montenegro (eind mei) en voor de World Games, de alterna tieve Olympische Spelen. Die wor den in juli in de Taiwanese haven stad Koahsiung gehouden. Wyatt is ex-wereldkampioen en veelvou dig Nederlands kampioen. Vrijdag 15 mei hebben wij samen met u een recordpoging gedaan het wereldrecord oogmeten te verbreken door 500 oogmetingen binnen één uur af te nemen. Aan deze recordpoging deden maar liefst 98 filialen mee. Om dit te vieren organiseert Specsavers op vrijdag 22 en zaterdag 23 mei de Landelijke Oogmeetdagen. Tijdens deze dagen kunt u gratis uw ogen laten meten door één van onze professionele opticiens. Wij vinden professionele oogzorg een serieuze zaak, daarom worden bij ons oogmetingen uitgevoerd door gediplomeerde opticiens met een MBO opleiding. Ga toch meteen naar Specsavers. UW VESTIGING! Specsavers Goes Ganzepoortstraat 7 (tegenover Kruidvat) 0113 229 303 j Opticiens Niels Steenbakker is zaterdag één van degenen die goede kans maakt om met een geit naar huis te gaan. foto Ruben Oreel Evenement trekt rijders en rijdsters in alle soorten en maten. door René van Stee waarde - Niet alleen de hoogste eer staat zaterdag tijdens het skeeler-evenement in Waarde op het spel, maar ook de eerste 'Strijd om de Geit'. De organisatoren zul len er alles aan doen om de win naar een levende geit cadeau te doen. Als dit onverhoopt niet lukt, wordt de beeltenis van het besikte dier verwerkt in de trofee. „Waarde staat van oudsher bekend als geitendorp. Om een ludieke draai en meer bekendheid aan on ze wedstrijd te geven, kwamen we op dit thema uit. In het parkje waarlangs de skeeleraars rijden staat ook een geit", vertelt organi sator Andries Minderhoud over het iniatief. Vanaf 14.00 uur is de AB-wed- strijd. Hierin starten landelijke A-rijders (het hoogste niveau) en de beloften. Onder anderen jouke Hoogeveen en Jochem Uithoven, beiden winnaars van een schaats- marathon in het afgelopen sei-1 zoen, hebben ingeschreven. Ook de Zeeuwen Niels Steenbakker, or ganisator Andries Minderhoud en de gebroeders Erwin en Niels Me- su zijn van de partij. Kortgelederu meldde ook de Belg Frank Fiers' zich aan. Hij is werelduurrecord houder op skeelers. De wedstrijd in Waarde is 52 kilo meter lang en voert over een par koers van vier kilometer door Waarde en de omliggende polders. De finish is aan de Raadhuisstraat. Om 14.01 uur worden de CMD-rij- ders weggeschoten. De C-rijders, Masters en Dames rijden een wed strijd van 40 kilometer om der. Zeeuwse ABN Amrocup. Leider in de tussenstand is Leo Janse uit Yer- seke. Van buiten de provincie zijn jan Grauss (Brakel) en André van den Burg (Delft) de kapers op de kust. De jeugd start ook om 14.01 voor een wedstrijd over twee ron des. Antwan Tolhoek, vorige week winnaar van de eerste wedstrijd op de skeelerbaan in Goes, is de grote favoriet. Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind de schatkist terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 14 letters en ga naar www.efteling.com ,MWFÈ>

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65