'io plus verslag uitgaven kabinet' Bij ministeries valt no; Vakbonden hekelen baanverlies ABN Amro Minister inspireert COC tot zaak over ontslag van homoleraar KOM SNEL NAAR MORRES. EN ZET ER WAT HEMELVAART ACHTER. 'Piraten direct het land uit' -- morres 4 Woensdag 20 mei 2009 Egypte - Sharm ei Sheikh Tunesie - Sousse ffiBj Prijzen gebaseerd op 2j-4pers- bezetting. Excl. reserveringskgsten. Drukfouten voorbehouden. den haag - Bij de integratie van ABN Amro en Fortis Bank Neder land gaan duizenden banen meer verloren dan aanvankelijk werd ge dacht. Dat stellen de bonden in reactie op de toekomstplannen van ABN Amro, die topman Gerrit Zalm gis teren bekendmaakte. Zalm wil de komende drie jaar 1 tot 1,3 miljard euro aan kosten be sparen. Dat kost 6500 banen, voor al door het schrappen van dub belfuncties en het sluiten van over tollige kantoren. -De bonden wij zen er echter op dat sinds de over name van Fortis al veel banen zijn geschrapt, zodat het totale baanver- den haag - Het COC vraagt de Commissie Gelijke Behandeling (CGB) om een uitspraak in de zaak rond de homoseksuele leraar die door een protestants-christelij ke school in Ernst is geschorst. Minister Ronald Plasterk van Emancipatiebeleid had eerder ge zegd dat niet alleen de docent naar de CGB kan stappen, maar ook het COC of een vakbond. Die suggestie is christelijke fracties in de Tweede Kamer in het ver keerde keelgat geschoten. SGP-lei- der Bas van der Vlies spreekt van 'een pure vorm van uitlokking'. Ook de Christenunie is verbaasd. Tot nu toe proberen de school in Ernst en de betrokken leerkracht, die sinds begin april niet meer voor de klas staat, onderling tot een oplossing te komen. PETER lies uitkomt op ruim tienduizend. De bonden spraken destijds met het overnemende consortium af dat niet meer dan 7800 banen zou den verdwijnen. Ook sluit Zalm niet uit dat er ge dwongen ontslagen vallen in tegen stelling tot afspraken die de bon den destijds met het consortium maakten. „Zalm moet zich aan de afspraak houden", zegt bestuurder Bernard Jan de Groot van CNV Dienstenbond. „Dat betekent geen gedwongen ontslagen. Dit is van dik hout zaagt men planken." Zalm reageert dat hij geen partij was bij de afspraken die destijds zijn gemaakt. Algemene Rekenkamer is tevreden met verantwoording beleid. den haag - De Algemene Rekenka mer is grotendeels tevreden over de verantwoording van het kabi net over het gevoerde beleid in 2008. Van Rekenkamer-president Saskia Stuiveling krijgt Nederland 'onverminderd een 10 plus' voor de rechtmatigheid van de over heidsuitgaven. Stuiveling is 'redelijk tevreden' over de bedrijfsvoering van de overheid omdat die licht is verbe terd ten opzichte van het jaar er voor en de foutenmarge binnen de 5 procent zit. Informatie van het kabinet aan de TXveede Kamer kan nog wel beter, zegt Stuiveling in een toelichting op rapporten die de Rekenkamer gisteren naar buiten bracht. De Rekenkamer keurde de Rijksre kening goed met een kanttekening voor het feit dat minister Bos de Kamer niet van tevoren had inge licht over plannen Fortis/ABN Am ro over te nemen. Maar omdat hij daarna toch toestemming vroeg en kreeg, maakt de Rekenkamer geen bezwaar. De rechtmatigheid van de uitga ven is in de ogen van de Rekenka mer op een zeer hoog niveau. Zor gelijke ontwikkelingen zijn er wel bij vier jaarverslagen: die van Fi nanciën, VWS, Vrom en Wonen. Ernstige onvolkomenheden zijn er alleen nog bij Vrom (niet naleven van interne procedures) en bij Jus titie waar de Europese aanbeste- dingsregels voor de koop van uni formen niet worden gevolgd. Afslanking Rijk in nevelen gehuld De Tweede Kamer kan niet goed controleren of er voortgang wordt geboekt met de reorganisatie van de rijksoverheid. Het kabinet wil beter werk leveren met 12.800 ambtenaren minder en minder uit gaven. Twee jaar na het begin van het afslankingsproces heeft verant woordelijk minister Guusje ter Horst van Binnenlandse Zaken echter nog altijd niet aangegeven wat ze precies onder beter werk verstaat. De Rekenkamer adviseert haar alsnog met een definitie te ko men. Defensie verbetert bedrijfs voering Defensie heeft vorig jaar zichtbare stappen gezet om de hardnekkige problemen met de bedrijfsvoering op te lossen. De controleurs zijn positief over de meerjarige verbe terplannen. „Bij Defensie is het kwartje gevallen. Hun doelen zijn nu gehaald en we maken niet lan ger bezwaar", zei president Saskia Stuiveling van de Rekenkamer. Vooral het beheer van geld en mu nitie'ging jarenlang niet goed. Om dat de tekortkomingen toch nog groot zijn, zijn voor het komend jaar afspraken gemaakt over de uit voering van de verbeterplannen. Extra aandacht voor fiscus De eerste stappen die de Belasting dienst heeft gezet om de bedrijfs voering te verbeteren zijn positief, maar de Rekenkamer houdt de fis cus nog wel extra in de gaten. Vo rig jaar waren er zorgen over de aanhoudende automatiseringspro blemen bij de fiscus, onder meer met de toeslagen. De Rekenkamer ziet wel vooruitgang, maar is nog niet tevreden. Ze ziet ook een cul tuur die sterk gericht is op het her stellen van fouten en weinig op het voorkomen ervan. Rekenka mer-president Stuiveling zei dat de Belastingdienst 'te veel hooi op de vork' heeft genomen. Betere factuurcontrole bij Economische Zaken De minister van Economische Za ken moet structurele oplossingen Morres is ook open op Hemelvaartsdag. Nu 100 euro voor uw oude bank. Kom nu naar Morres Wonen. Want wie een nieuwe bank koopt*, ontvangt niet alleen 100 euro korting, we halen ook gratis je oude bank bij je op wanneer we de nieuwe brengen. Nieuwsgierig? Kom dan voor 25 mei aanstaande langs of kijk voor onze actievoorwaarden of onze uitgebreide webshop op morres.com "minimaal €600; (w OWE Hulst (Zeeuws-Viaanderen) ALLE ZONDAGEN OPEN Industrieterrein Toi-Morres, Industrieweg 2i 4561 GH Hotel. Tel. 0fl4-3SÖ 388. Mail: info@morres.ni. Alle dagen open van 10 tot 18 uur. zoeken voor twee onvolkomenhe- den in de bedrijfsvoering. De reke naars spoorden voor 31,6 miljoen euro aan fouten en onzekerheden op. Ook bleek dat de aanbeste- dingsregels in acht gevallen niet goed zijn gevolgd. Verder moet de factuurcontrole beter. Nu is niet duidelijk wie waarvoor verant woordelijk is, aangezien verschil lende diensten zich over de con tracten buigen. Cultuurprobleem bij Vrom Er zijn hardnekkige problemen op het ministerie van Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ordening en Mi lieubeheer (Vrom). Interne proce dures worden niet nageleefd en het financieel bewustzijn wordt niet overal binnen het ministerie genoeg gevoeld. „Dit is een cul tuurprobleem in de gehele organi satie." Er zijn vorig jaar wel verbe teringen in gang gezet maar die zijn nog niet volledig uitgevoerd. Beheer voorschotten Buiten -landse Zaken nog niet goed De beoordeling van financiële den haag - Een groot deel van de 1\veede Kamer eist dat de Somali sche piraten die in Nederland te rechtstaan, na het uitzitten van hun straf meteen het land verla ten. „Het valt niet uit te leggen dat je eerst een schip kaapt en vervol gens hier asiel kunt krijgen", aldus CDA-Tweede Kamerlid Wim van de Camp gisteren. Ook in de ogen van de WD en PW kan er geen sprake van zijn dat de zeerovers hier blijven. De partijen willen duidelijkheid van staatssecretaris Nebahat Albayrak van Justitie. Het kabinet is in principe ook voorstander van terugkeer. Als de piraten een asielverzoek zouden in dienen, moet dat wel in behande ling worden genomen. WAT 15 JE n ichtje ÜRüoT gfwoiioen Hè" 7" Premier Balkenende en vicepremier Bi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4