Sport PZC Fortuna uit betaald voetbal gezet Di Luca is fysiek én geestelijk sterk 42 39 40 en 41 W\ Brian van Goethem aast voor eigen publiek op succes in driedaagse Woensdag 20 mei 2009 Johan Boskamp staat niet te lang stil bij zijn vertrek bij Dender Tip? sport@pzc.nl Limburgse club kan in het amateurvoetbal een doorstart maken. door Rob Sporken SITTARD - Fortuna Sittard is zijn li centie definitief kwijt. Het beroep dat de Sittardse club indiende te gen het besluit van de licentiecom missie is gisteren ongegrond ver klaard. Daarmee verdwijnt één van de grondleggers van het prof voetbal uit het betaalde voetbal. Henk Kesler sprak gisteren van een 'trieste dag'. Maar de directeur betaald voetbal van de KNVB voeg de daar meteen aan toe dat de voetbalbond er is om de reglemen ten na te leven. Fortuna kreeg vo rig jaar tweemaal uitstel bij het in- dienen van een plan van aanpak. „Het kan niet zo zijn dat er een be loning staat op het niet inleveren van een plan van aanpak en een club dan maar om uitstel kan vra gen", vindt Kesler. „Zoiets gebeurt alleen in uitzonderlijke gevallen. Fortuna heeft voldoende tijd gekre gen, maar dit besluit was onaf wendbaar." Toen ook na de tweede deadline geen gedegen plan van aanpak op de burelen in Zeist werd gedropt, startte de licentiecommissie het traject om de licentie in te trek ken. Een besluit dat op 19 februari werd genomen. Fortuna ging in beroep, maar slaag de er niet in de beroepscommissie op andere gedachten te brengen, zo bleek gisteren. Hoewel de Sit tardse club na het afketsen van de fusie met Roda JC een aantal be langrijke stappen zette in de schuldsanering, was dat niet vol doende. De eerstedivisionist kwam in het 'Financial Rating Sys tem', dat bepaalt in welke catego rie een betaald voetbal organisatie wordt ingedeeld, niet verder dan 45 punten. Om uit categorie 1 te ge raken zijn minimaal 65 punten no dig. „We hebben Fortuna duidelijk gemaakt dat de club bij de beroeps commissie moest aantonen over een periode van drie jaar over vol doende inkomsten te beschikken", aldus Kesler. „Die cijfers waren ge woon niet hard genoeg. Meestal staan er in zo'n situatie altijd wel een paar sinterklazen op. De sinter klazen van Fortuna waren niet groot genoeg." Fortuna kan het besluit laten toet sen door de burgerrechter. Die zal alleen bekijken of de stappen die hebben geleid tot het intrekken van de licentie volgens de regle menten zijn genomen. „Maar dat moet dan wel op korte termijn ge beuren", aldus Kesler. „Het lijkt me niet zo handig dat pas in okto ber te gaan doen. Het is ook niet zo dat Fortuna tot die uitspraak in het betaalde voetbal actief kan blij ven." De Sittardse club heeft nu de mo gelijkheid om een doorstart te ma ken bij de amateurs. Fortuna zal dan dispensatie moeten aanvragen en zich aanmelden bij district Zuid II. „Clubs die niet op sportie ve gronden degraderen kunnen be ginnen in de eerste klasse", geeft Kesler aan. „Maar dan moeten ze wel een team hebben natuurlijk." Sjachtar Donetsk - Werder Bremen Klassementsleider komt solo over de streep in tiende etappe van Giro. door Edward Swier DEN HAAG - Tussen alle heisa door is Danilo di Luca er wonderwel in geslaagd zijn kop erbij te houden. De 33-jarige Italiaan won gisteren de tiende etappe in de Giro d'Ita- lia. De laatste dagen was de roze- truidrager vooral bezig geweest met bijzaken. Dat hij toch verder afstand kon nemen in het klasse ment zegt veel over zijn huidige fy sieke en geestelijke conditie. Di Luca, kopman van de verras send sterk opererende LPR-forma- tie (de ploeg won al vier ritten), demarreerde op de slotklim, de Piazzale San Maurizio. De klasse mentsleider kwam solo over de streep in Pinerolo, met tien secon den voorsprong op Franco Pellizot- ti, Rabo-kopman Denis Mentsjov en Carlos Sastre. De overige kans hebbers, onder wie Ivan Basso en Levi Leipheimer, gaven 29 secon den toe. Laurens ten Dam had een b In Danilo di Luca mindere dag en zakte naar de ze ventiende plaats in het klasse ment. Mentsjov is in de tussen stand opgeklommen tot de twee de plaats. Hij heeft 1 minuut en 20 tellen achterstand. Di Luca had de laatste dagen veel aan zijn hoofd. Afkomstig uit Abruzzo, de eerder dit jaar door aardbevingen getroffen regio, is hij de personificatie van een inzame lingsactie voor zijn streekgenoten. Naar het idee van Lance Armst rong, die voor zijn stichting Live- strong gele bandjes verzon, zijn nu roze elastiekjes te koop. Met de op brengst wordt de sport in Abruzzo ondersteund. De Giro-winnaar van 2007 stuurde zondag echter ook aan op een 'ren nersstaking'. Op de meet vroeg hij de microfoon en gaf hij het pu bliek tekst en uitleg. Di Luca liet blijken dat wielrenners niet langer slaven van de weg zijn, dat ze geen zin hadden om aan alle gevaren bloot te staan. Hoewel hij gelijk had - er stonden veel te veel auto's op het parkoers en ook de tram rails zorgden voor extra gevaar - werd Di Luca fel aangevallen door de Giro-organisatie. Di Luca was zo slim er op de rust dag weinig woorden vuil aan te maken. Hij had zijn plannetje klaar. Gisteren liet hij zijn benen spreken. De bergetappe was vooraf overigens al van een hoop van zijn glans ontdaan. De Giro-organisatie zag zich begin april genoodzaakt de beklimmingen van de Maddale- na, Col de Vars en de Izoard te schrappen. Al met al wordt de Ronde van Ita lië, die zijn eeuwfeest viert, niet onder een gelukkig gesternte verre den. Zaterdag verongelukte Rabo- renner Pedro Horrillo bijna, zon dag protesteerden de renners met hun langzaam-aan-actie en giste ren verongelukte een motorrijder op weg naar de start. Di Luca lijkt er echter nauwelijks door te wor den afgeleid. WW 'n Istanbul staan Werder Bremei en Sjachtar Donetsk vanavond in de finale van de Uefa Cup tegenover elkaar. De wedstrijd staat onder leiding van de Spaanse scheidsrechter Luis Medina Cantalejo. Voor Mjrcea Lucescu, de Roemeense trainer van Sjachtar, is Istanbul bekend terrein. Hij was er tussen 2000 en 2004 trainer van Galatasaray en Besiktas. Daarna vertrok hij naar de club uit Oekraïne. De Duitse ploeg moet het doen zonder de Braziliaanse vedette Diego en de Portugese spits Hugo Almeida. De twee aanvallers zijn geschorst. Claudio Pizarro AC Parma (Italië) Galatasaray (Turkije) Liverpool (Engeland) Feyenoord (Nederland) FC Porto (Portugal) Valencia (Spanje) CSKA Moskou (Rusland) FC Sëvilla (Spanje) FC Sevilla (Spanje) Zenit Sint-Petersburg (Rusland) Willem Adriaansens I foto's ANP i bron MCT, ANP Vrijspraak voor atleet Vroemen in infuuszaak den haag - Atleet Simon Vroemen is vrijgesproken van één van de twee dopingzaken die tegen hem lopen. Het Instituut Sportrecht- spraak vindt dat niet bewezen is dat de atleet op het EK atletiek in Göteborg (2006) onterecht een of twee infiusen toegediend heeft ge kregen. Tegen de Europees record houder op de steeple chase loopt nog een tweede zaak. Vorig jaar werd Vroemen na een wedstrijd in Cottbus positief gecontroleerd op het anabole middel metandië- non. Als gevolg van deze positieve controle mocht hij niet naar de Olympische Spelen in Peking. FC Dordrecht houdt Roda JC op gelijkspel dordrecht - FC Dordrecht heeft Roda )C in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degra datie op een gelijkspel gehouden (1-1). Vrijdag is de tweede wed strijd in Kerkrade. De winnaar plaatst zich voor de derde en laat ste ronde. De Graafschap startte wel met een zege. Op bezoek bij MW won het met 2-3. FC Zwolle was in eigen huis met 2-1 te sterk voor Cambuur. RKC zette een grote stap naar de derde ronde door een zege bij Excelsior: 1-2. De thuisploeg leidde vijf minu ten voor tijd nog met 1-0. Theo Bos eerste leider in Olympia's Tour amsterdam - Theo Bos is de eer ste leider in Olympia's Tour. Hij won met zijn Rabobank Continen tal Team de proloog, een ploegen tijdrit over 8,3 kilometer in Am sterdam. De tweede tijd was voor Van Vliet-EBH, derde werd het team van KrolStonE. Bos hield na afloop vol dat het toe val was dat hij als eerste over de streep was gekomen en daarmee als eerste leider werd gehuldigd. „Het liep zo. Ik zag op een gege ven moment dat ik nog één man voor me had en toen die afgaf, was het gewoon mijn beurt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41