Veere naar fort Rammekens 15% wgs£ L Brugman olH HEMELVAARTSDAG OPEN 20% korting! Minder cellen www.brugman.nl Veze hele zomer "Soek vóór SOjuni* Dagelijks het laatste Zeeuwse nieuws in uw inbox? Schrijf u in voor onze nieuwsbrief op www.pzc.nl/nieuwsbrief Woensdag 20 mei 2009 I 3 COMMENTAAR In Den Haag is een politiek relletje ontstaan over het plan van staatssecretaris Nebahat Albayrak om acht gevangenissen te sluiten. In de beste Nederlandse traditie komt er dan ook een spoeddebat in de Tweede Kamer. Dat zal waarschijnlijk*niet tot heldere afwegingen leiden. Want de ideeën over het gebruik van de cellen lopen te ver uiteen en zijn bovendien met veel te veel emoties omgeven. Vooral de WD en de PW hebben het er moeilijk mee. De liberalen zijn pas tevreden als de cellen gevuld zijn. De PW gaat een stapje verder: strafverzwaring moet er voor zorgen dat de cellen heel lang gevuld blijven. Beide rechtse partijen grijpen het plan van Albayrak aan om de taakstraf ter discussie te stellen. Al dit rumoer leidt alleen maar af De aanpak van Albayrak is gezond. Nederland heeft niets aan een overschot van tweeduizend cellen. Dus grijpt Albayrak terecht in. Zij doet dit zeer voorzichtig. Want ze houdt een flinke buffer aan reservecellen voor het geval dat er onverwacht toch meer of langer gestraft wordt. De staatssecretaris handhaaft verder een zekere regionale spreiding, zodat gevangenen gemakkelijker kunnen terugkeren in de maatschappij. Albayrak doet het zo al bijna helemaal goed. Als zij er bovendien in slaagt om deze ingrijpende reorganisatie sociaal in goede banen te leiden, heeft de oppositie helemaal niets meer te klagen. het aantal inwoners van de plaats, geschiedenis en anekdotes. Men sen die één van de schilderijen zien, zullen denken: 'hee, ik ga toch eens naar dat plekje toe'." Kunstenaar Kees van Citters - zijn grootvader was ooit burgemeester van Burgh - is al net zo besmet met het panorama-virus als Huls hof „Bezoekers moeten straks wandelend het beeld in gezogen worden." Het kunstwerk moet een realistische weergave worden. „Maar ik heb veel vrijheid. Op lege stranden - waar niet veel te zien is - wil ik bijvoorbeeld vogels, een voorjaarsduik of het strandleven in de zomer afbeelden. Misschien gaan we ook nog wel onder water. Mensen kunnen het ons laten we ten als ze bepaalde dingen op het panorama willen hebben, want er zijn een heleboel dingen die we niet weten. Ik wil er ook een oplei dingsproject van maken. Iedereen die het panorama aanspreekt en graag wil leren schilderen, mag ko men helpen." Mensen die willen helpen met het Walcherse panorama, kunnen een e-mail sturen naar Kees van Citters, via keesvancitters@yahoo.com. Sug gesties voor het panorama zijn ook welkom. Panorama van de Walcherse kust Dick Hulshof wil een panorama van de Walcherse kust realiseren. Het moet een schilderij van 350 meter lang worden, waar mensen omheen kunnen lopen. In het museum komt ook een panorama met een lengte van 150 meter, waar je als bezoeker middenin staat. Het is twee meter hoger dan Panorama Mesdag. Kunstenaar Kees van Citters uit Haarlem schildert het panorama. Panorama Mesdag in Scheveningen is 120 meter lang en 14 meter hoog. Het schilderij uit 1881 is een vergezicht op de Noordzee, duinen, Den Haag en Scheveningen. De definitieve locatie van het museum is nog niet bekend. het panorama rond de toeschou wer heen te zetten. Panoramaschil ders indertijd werkten vaak vanuit glazen cilinders, die ze op de plek lieten neerzetten waar ze hun schilderij wilden maken. Door in het midden te gaan staan, konden ze het uitzicht met witte lijnen 'overtrekken'. Zo vormde zich het juiste perspectief Ook Hendrik Willem Mesdag gebruikte zo'n ci linder voor zijn Scheveningse dui nen. Om de illusie van het panora ma te verhogen, wordt de ruimte vóór het schilderij in de zelfde stijl ingericht. Die combinatie geeft een driedimensionaal effect. Het museum met het panorama krijgt de vorm van een slakkenhuis. van 11.00 tot 17.00 uur Bij aanKooP Geopend: Brugman Goes Marconistraat 34 Brugman Hulst" (alleen keukens) Absdaalseweg 19 Kijk voor onze overige filialen en openingstijden op de showroom- SINDS 1971 KEUKENS BADKAMERS ALLEEN TIJDENS HEMELVAARTSDAG ^vwt-wi f>Tr'''^iTr*^rvTirT'T''ri HSR Vraag naar de voorwaarden. STEilSHAUS W l DAN ANDERE TOPMERKEN! mqjuit je winst! Geopend in o.a.: GOES, Marconistraat 28 (Meubelboulevard Goes) tel 0113-227077 MIDDELBURG, Mortiereboulevard 28 (Mortiereboulevard) tel 0118-606690 Klik voor overige adressen en openingstijden op www.keukenkami: ioen.nL foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3