ook voor trekkers De mooiste keukens baikeaaer en tegels voor MINDER 6EËLDI DIRECT DE SCHERPSTE PRIJS! Brandnetelvirus vestigt zich in Zeeuwse zwarte bessenteelt Klinkt deze actie u goed in de oren? Wij hebben GEEN "VERKOOPACTIES" U krijgt bij ons NIETS GRATIS, u krijgt bij ons maar 1 ding: W5ZS3W Jan-van ^undert Woensdag 20 mei 2009 3 5 Europarlementslid Van Nistelrooij (voorgrond) ervaart het satelliet-geleide rijden naast ZLTO-medewerker Boot. foto Dirk-Jan Cjeltema John Deere die het veld doorkruis- ker: tot vijftig kilometer per uur. te, geleid door de satelietsignalen GPS-gestuurd precisierijden over van het global positioning system de akker is brandstofzuinig en kan eens zo snel dan die oude trek- daarmee deel van het Nieuwe Rij- den. Het is ook rijden met lage toe rentallen en de hydrauliek niet standaard op maximale capaciteit ingesteld maar aangepast aan het voorhanden werk; met hoge ban denspanning op de weg en met lucht uit de banden op de akker, somde Frank Kuijper, voorzitter van de werkgroep landbouw van ZLTO op. „Dat valt met een wissel systeem ad 2500 euro vanuit de ca bine te regelen. Veel trekkers heb ben dat systeem maar veel boeren weten niet hoe het te bedienen." Het Nieuwe Rijden richt zich met nadruk op de zestienjarigen die voor het eerst op de trekker mo gen. De Tweede Kamer blijft einde loos aarzelen over bromfietsrijbe wijzen terwijl een overmoedige jonge gast na wat theorievragen en een behendigheidsproef door Edudelta de weg op kan met een grote tractor, verweet Klaas Ten- wolde van ROVZ. Bovendien ko men de veelal Duits gebouwde trekkers in Nederland ontsdaan van veel veiligheidsvoozieningen op de weg. In omringende landen is de rijbevoegdheid op de trekker beter geregeld, zei Tenwolde. „Hier is een duurzaam en veiligheidsbe- vorderend initiatief vanuit de sec tor zelf waar geen geld uit Brussel voor nodig is en dat moeiteloos landelijk in te voeren valt." De prijswinnaar bezoekt Europese instellingen in Brussel en spreekt met de eurocommissaris voor Energie Andris Piebalgs. NIEUWDORP - Vruchtwisseling en terugkeer naar de oudere en vroe ge rassen kan de Zeeuwse zwarte bessenteelt vrij houden van het brandnetelvirus, vermoedt de Nieuwdorpse teler L. Boonman. Het virus, dat vruchtzetting ver hindert, duikt deze lente voor het tweede jaar op in Zuid-Beveland. De schade is nog beperkt maar geen teler ontkomt er aan, zegt Boonman. „De één mist een paar procent, de ander houdt tien pro cent van zijn oogst over." Boon mans bedrijf neemt deel aan een rassentest door het proefstation voor de fruitteelt. Het valt de teler op dat vooral de nieuwere besras sen onder het virus lijden. Strui ken van oudere rassen lijken resis tent. Aangetaste struiken moeten gerooid en verbrand worden. Het brandnetelvirus (vernoemd naar de bladvervorming die het veroor zaakt), wordt overgebracht door de rondknopmijt die in de knoppen leeft. Dat de mijt het virus bij zich draagt is nieuw in Zeeland. Complete badkamer speciaal voor de wat kleinere ruimte. Voorzien van praktische bad/douche combinatie, com pact wanddoset. Inclusief radiator en alle kranen en accessoires. van €6.172 Aanbieding is exclusief tegels. Lokkerdreef 10, 4879 ND Etten-Leur. Tel 076-5048800 Openingstijden ma gesloten, di t/m do 9.30-17.30 uur vrijdag 9.30-21.00 uur, za 9.30-17.00 uur www.janvansundert.nl Moderne vormgegeven bad kamer Philip Starck 3 voor zien van ligbad, badmeubel, compact wandcloset van Starck 3 en radiator. Bad kamer is compleet met Hans Grohe kranen en accessoires. van €4.724 Aanbieding is exclusief tegels. 'Actie geldig t/m 1-6-2009.'Artikel- en prijswijzigingen voorbehouden. 'Vraag naar de actievoorwaarden. Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind de schatkist terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 14 letters en ga naar www.efteling.com Tel.: 0118 - 552010 Tuinmeubelen Oök voor uw tuinmeubelen zijn wij het aangewezen adres! PAC Zonweringen Marie Curieweg 15 4389 WB Vlissingen Tel 0118-552010 Zonweringen www.paczonweringen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37