Vlissingen zet alle hoop op vlaggenschip Dorpsraad Meliskerke bepleit algemeen sms-alert bij hartfalen Brandweerman krijgt lintje met vertraging w Woensdag 20 mei 2009 29 Raad wil in nieuw Dokje van Perry replica De Zeven Provinciën. door Henk Postma VLISSINGEN - Michiel de Ruyters vlaggenschip De Zeven Provinciën in het nieuwe Dokje van Perry. En de 'schandvlek' van de Boulevard, het verkrotte Britannia, vervangen door een nieuw majestueus hotel. Het kon gisteravond niet op tij dens het gemeenteraadsdebat over het beleid voor volgend jaar. Zo wat alle ideeën waarmee de frac ties zich in de kijker probeerden te werken, werden in dank door de wethouders aanvaard. Met als klap stuk de suggestie van de WD om op jacht te gaan naar de replica van De Ruyters vlaggenschip, dat momenteel in aanbouw is op de Bataviawerf te Lelystad. Akkoord, reageerde wethouder Rob van Dooren, „We gaan op kaapvaart." Waarna alle fracties een motie steunden waarin de WD het colle ge opdraagt te gaan praten over mogelijkheden om De Zeven Pro vinciën naar Vlissingen te halen. En passant ging de raad unaniem akoord met de aankoop van Hotel Britannia. Het is de bedoeling de De Ruyterstad lijdt nu nog aan een 'ernstige hartkwaal'. Maar de politiek partijen zien alweer volop toekomst als levendige 'badplaats en weekendstad'. bouwval zo snel mogelijk te slo pen, en te vervangen door een nieuw 'derde generatie Britannia', met behoud van de mozaïeken. Vlissingen lijdt weliswaar aan een 'ernstige hartkwaal'. Maar als het aan de politiek ligt, wordt nu snel 'gedotterd' en gaat het 'bloed weer stromen'. Zelfs meer dan dat. De wethouders zetten alles op alles om te voorkomen dat het zieken huis en de hogeschool, zoals de WD vreest, 'met haast chirurgi sche precisie worden ontleed en ontmanteld', jawel, op de achter grond knaagt nog enige angst dat het Scheldeterrein een financieel blok aan het been wordt. Maar vooralsnog wil niemand daar van uit gaan. Integendeel. Het regende nieuwe wensen en verlangens. De Lokale Partij Vlissingen bepleitte investeringen in Vlissingen als 'badplaats en weekendstad'. Die partij, en GroenLinks, willen ook een uitgebreid fietspadennet. En er moet meer stads- en wijktoe- zicht komen, voegde de SP er aan toe. Plus een socialer klimaat. De grimmige sfeer tijdens festi vals, de criminaliteit en onveilig heid, de verspilling van welzijns- geld, dat moet allemaal verdwij nen, vindt de politiek. En in Sou burg moeten nog meer wegen en pleinen worden verbeterd, deed de PSR een duit in het zakje. Geen probleem, knikten de wethouders: aan dat alles wordt al volop ge werkt. Waterdicht systeem nodig voor gebruik van defibrillator. door Annemarie Zevenbergen meliskerke - De dorpsraad van Meliskerke zette gisteravond de tanden in het bedenken van een waterdicht systeem voor de bedie ning van de AED (Automatische Externe Defibrillator) in het dorp. De raad wil via hulpdiensten en de politiek proberen een algemeen sms-alertsysteem in Zeeland van de grond te krijgen. Dat houdt in dat zodra via 112 de melding van een hartstilstand binnenkomt, de EHBO'ers die de AED bedienen een smsje krijgen en direct in actie kunnen komen. Volgens de dorpsraad functioneert dat systeem elders in het land goed. Zeker nu diverse kernen een defibrillator hebben, vindt de dorpsraad dat sms-alert van groot De dorpsraad van Meliskerke pleit voor een sms-aiertsysteem via 112 bij hartstilstand. De defi brillator in de kern kan op die manier snel uitkomst brengen. middelburg - Vrijwillig brandweer man Rudy Ovaa is gisteravond on derscheiden met het lidmaatschap in de Orde van Oranje-Nassau. Ovaa is sinds 1988 bij de vrijwillige brandweer. Overdag werkt hij bij de meldkamer van de Veiligheids regio Zeeland. Brandweerman Ovaa kreeg zijn lintje gisteren tij dens de oefenavond van de stads gewestelijke brandweer. Het was voor hem geen verrassing. Eigen lijk had hij de onderscheiding op 29 april moeten krijgen, maar toen was hij op vakantie. Die dag belde burgemeester Schouwenaar hem om te vertellen dat hij een onder scheiding zou krijgen. Brandweerman Ovaa belang. De dorpsraad heeft wel een intern systeem uitgewerkt, op basis van een 'meterkaart' die huis aan huis in de kern verspreid wordt. Daarop staan namen en te lefoonnummers van dorpsbewo ners die de defibrillator kunnen be dienen en ook kunnen reanime ren. „Want", zo zei Rode Kruis-man Rinus Hofman „het heeft geen zin het ding te gebrui ken als je niet kunt reanimeren." De kaart geeft verder een korte handleiding hoe te handelen in ge val van hartstilstand. De dorps raad. wil de defibrillator op spraak makende wijze en met 'veel la waai' onder de aandacht van de dorpsbewoners brengen en be raadt zich nog over hoe en wan neer dat moet plaatsvinden. De dorpsraad sprak verder grote onvrede uit over het gemis van een betaalautomaat in de kern. „Het is toch niet van deze tijd dat je eerst in de rij moet staan in een winkel als je geld wilt hebben", verwoordde voorzitter Cees de Smit de gevoelens. De voorzitter gaf aan dat opnieuw geprobeerd wordt de Rabobank te bewegen een pinautomaat te plaatsen. Koor A58 verzorgt jubileumconcerten MIDDELBURG - Het koor A58 geeft vrijdag 12 juni vanaf 20.00 uur een jubileumconcert in de Zeeuwse Concertzaal in Middelburg. The ma is Summertime. Het koor be staat tien jaar en werd vorig jaar uitgeroepen tot Nederlands kam pioen in de categorie 'grote koren lichte muziek'. Tijdens het concert wordt voor het eerst een medley van Beach Boysliedjes gezongen. Op zondag 14 juni is er nog een concert: vanaf 15.00 uur in De Raayberg te Bergen op Zoom. Werk aan kruispunten Het Croene Woud middelburg - Komende maandaga vond wordt vanaf acht uur ge werkt op de kruising en Het Groe ne Woud - Poelendaelesingel en Het Groene Woud - Blauwedijk bij de Schroebrug in Middelburg. De aannemer brengt belijning aan op het nieuwe wegdek. De klus duurt maximaal een nacht. De weg is gedeeltelijk afge zet, maar tijdens de werkzaamhe den blijft een rijstrook open. Drive Like Maria in De Spot MIDDELBURG - In jongerencentrum De Spot in Middelburg treedt za terdag Het Belgisch Nederlandse Drive Like Maria op. Believeisa- doubt staat in het voorprogram ma. De zaal gaat om 21.00 uur open. Drive Like Maria specialiseert zich volgens De Spot in 'gortdroge, groovende rock met scheurende gi taren a la Wolfmother en Queens of The Stone Age'. Brandstichting niet uitgesloten 's-GRAVENPOLDER - De politie sluit niet uit dat de brand in de garage in 's-Gravenpolder vorige week is aangestoken, verklaarde woord voerder Alwin Don van de politie gisteren. De eerste resultaten van uitgebreid sporenonderzoek dat de politie twee dagen heeft uitge voerd buiten en binnen de afge brande garage, zijn gisteren intern besproken. Een Vlissinger raakte bij de brand zwaargewond. DVD SPAARZEGEL 'Casino Royale' www.pzc.nl/dvd Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind de schatkist terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 14 letters en ga naar WWW.efteling.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31