onveilig gevoel op fietspad WEEKEND! »Ss- winkeliersvereniging elke week koopzondag Bom in zee toch nog ontploft MAGAZIJNVERKOOP J3H Wethouder zet zich in voor school Ritthem w Woensdag 20 mei 2009 27 foto Ruben Oreel tot in de kleinste details ontworpen en afgewerkt Crenadierweg 1 7b - Middelburg www.baderie.nl Koekoeksweg en de Kaasboerweg kreeg veel positieve reacties. Aan de onderkant van de 'cijferlijst' zit Zuid-Beveland met twee keer een 6.3. De middenmoot wordt ge vormd door Schouwen-Duiveland met respectievelijk een 6.8 en een 6.7, gevolgd door Noord-Beveland met een 6.5 voor veiligheid en een 6.9 voor comfort. De Thoolse pa den zijn beoordeeld met een 6.6 en een 6.3. Veel respondenten erva ren de aanwezigheid van bromfiet sers op het fietspad als onveilig. Het waterschap onderzoekt de mo gelijkheid bromfietsers op de rij baan te laten rijden als daar een maximumsnelheid van 60 kilome ter geldt. Gebrekkige verlichting langs de paden is voor veel fietsers een negatief punt. Brouwer: „Ie kunt echter niet het hele buitenge bied verlichten. We kijken wel of er verbeteringen nodig zijn op een aantal kruispunten." Verder zijn er veel op- en aanmerkingen ge maakt over de breedte van de tweerichtingsfietspaden. Van de 68 fietspaden is 29 procent drie meter breed. Dat heeft de voor keur van de meeste gebruikers. Het merendeel (43 procent) zit tus sen de twee en drie meter en een aantal paden is zelfs smaller dan twee meter. Op Walcheren liggen die tussen Oostkapelle en Westka- pelle, tussen Westkapelle en Vlis- singen en ten oosten van Middel burg. Uitgangspunt bij nieuwe fietspaden is dat deze in twee rich tingen bereden worden en een breedte van drie meter hebben. Prettige bijkomstigheid: de tegels zijn 'uit'. In 2007 heeft het water schap de laatste tegelpaden geasfal teerd. Brouwer: „Niet alleen fiet sers, ook skaters reageren daar posi tief op. Zij mogen volgens het ver keersreglement ook gebruik ma ken van de fietspaden." westkapelle - De vliegtuigbom voor de kust van Westkapelle is maandagavond uiteindelijk toch nog tot ontploffing gebracht. Daar moest de Belgische mijnenjager BNS Bellis voor in actie komen. De bom werd vrijdagochtend op gezogen door het Belgisch bagger schip Pearl River, en kwam daarbij vast te zitten in de zuigmond. De Duik en Demontage Groep van Defensie haalde vrijdag eerst het ontstekingsmechanisme weg, en probeerde de bom daarna in zee, op de Vlakte van de Raan, met gebruik van springstof tot ont ploffing te brengen. Dat mislukte. In de loop van maandagavond luk te het de bom alsnog te laten ex ploderen. Dat gebeurde vanaf de Belgische mijnenjager die opereert in NATO verband. Het projectiel was een 250 ponder uit de TWeede Wereldoorlog. 20% bijtelling BMW 116i en 118i www.zwartepoorte.nl drag van de consument is veran derd terwijl de plaatselijke winke liers daar nog te weinig op inspe len. Als voorbeeld noemt hij de wekelijkse koopavond. De behoef te aan die avond is volgens hem verdwenen. Hij hoort van talloze winkeliers dat ze die vrijdagavond nauwelijks nog klanten over de vloer krijgen. Hij wijst vervolgens naar de ene koopzondag in de maand. „Telkens een groot suc ces." Die ene dag in maand is vol gens hem echt goed als gekeken wordt naar de bezoekersaantallen en omzet. Hij snapt dat wel omdat klanten die dag 'lekker gaan shop pen'. „Door de weeks en zaterdags doen mensen boodschappen. Zon dags trekken ze erop uit om iets leuks te kopen. Dan hebben ze tijd om dat te doen." Van Hal geeft toe dat het moeilijk is de grootwinkel bedrijven in Vlissingen mee te krij gen. „Daar gaat het hoofdkantoor over." Maar met cijfers in de hand denkt hij dat hij die manager kan overtuigen. Van Hals opzetje kreeg gistera vond tijdens de gemeenteraadsver gadering steun van de LPV-fractie. Maar dat was niet nodig, legde wet houder Rob van Dooren uit, want de winkeliers in Vlissingen mogen hun winkels ook nu al op alle zon dagen open hebben. Alleen, waar schuwde Van Dooren, het lukt al leen als iedereen meedoet. AAN DE SCOTTWEG 14 IN GOES TIJDENS HET ypa Agg EN VOLOP VOORDEEL IN ONZE WOONWINKELS! Bergen op Zoom Goes Koudekerke Kruiningen www.tmcwoonwinkels.nl vlissingen - Als de basisschool ver dwijnt, wordt Ritthem één groot woonzorgcomplex, vreest het dorpscomité. Maar wethouder Frans Prins beloofde gisteravond zich 'tot het uiterste' in te zetten voor behoud van de school. Daar mee kwam hij tegemoet aan de Partij Souburg-Ritthem. De ande re partijen vielen hem bij. De wet houder waarschuwde wel dat de gemeente niet het laatste woord heeft. Dat ligt bij het bestuur van de protestants-christelijke scholen in Vlissingen. Dat bestuur bekijkt de mogelijkheid de groepen zeven en acht onder te brengen bij de school in Souburg. Dat is het be gin van het einde, vreest Ritthem. Zeeuwse Eilanden Verlichting en bromfietsers De fietspaden zijn .voldoende verlicht. Gebruik van fietspaden door bromfietsers geeft een onveilig gevoel Aspecten die zeer negatief scoren in het onderzoek zijn de verlichting van de fietspaden en het medege bruik door bromfietsers. zeer eens eens oneens zeer oneens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29