Snelle brommers zorgen voor Ritthem kiest thema Vlissingse in Middelburg dorpsbegraarplaats in de zomer Muziekfeest Tros n t j PZC .bezorgers.nl 26 Woensdag 20 mei 2009 W Schoonmaakactie op Zeeuwse stranden vlissincen - Onder de noemer 'Lenteprikkel' houden de kustge- meenten in samenwerking met de provincie en Promotie Zeeland Delta vrijdag 22 mei een strandop- ruimactie. Wie mee wil doen kan zich melden op het Badstrand aan de Boulevard Bankert in Vlissin gen, bij de strandovergang Kaap- duinseweg in Dishoek en op het Banjaardstraat. De actie duurt van 10.00 tot 12.00 uur. Er is een natuurgids om bij zondere vondsten en aanspoelsels toe te lichten. Zeeuw penningmeester bond reddingsbrigades middelburg - Leo Wolterman uit Middelburg is benoemd tot pen ningmeester van Reddingsbriga des Nederland, de overkoepelende bond van reddingsbrigades in Ne derland. Wolterman is al voorzit ter van de Middelburgse reddings brigade. Hij was al zes jaar lid van de financiële commissie van de landelijke bond. Daarnaast was hij bij de Middelburgse Van Dixhoorn- brigade betrokken bij de opleidin gen, het wedstrijdzwemmen, de PR, bij rampenoefeningen en bij echte inzetten. Nominatie gebouw duurzaamheidsprijs middelburg - Het wooncomplex aan de Gerbrandylaan te Middel burg is genomineerd voor de Buil ding Business Green Award, een prijs voor duurzaam bouwen. Het complex bestaat -uit 56 levens- loopbestendige woningen in de so ciale verhuur. „De nominatie betekent erken ning voor het streven om betaalba re senioren woningen, vanuit een brede visie op duurzaamheid te bouwen", aldus van corporatie Woonzorg Nederland, opdrachtge ver voor de bouw. Extra attracties bij stoomtrein museum goes - De stoomtrein Goes-Hoede- kenskerke biedt de komende da gen, van donderdag tot en met zondag, allerlei extra attracties. Er is een uitgebreidere dienstregeling, en er is van alles te doen en te zien. Treinen van andere musea komen op bezoek en er is een mo delspoorbaan. Bezoeker kunnen de cabine van een locomotief bekij ken, meerijden in een diesel, en zelf met de pomp-lorrie over het spoor rijden. Het museumterrein in Goes is die dagen open van 10.00 tot 18.00 uur. De Koekoeksweg tussen Meliskerke en Aagtekerke. Veiligheid en comfort 7,5 7 6,5 6 5,5 Cijfers van deelnemers aan het klanttevredenheidsonderzoek van het waterschap Zeeuwse Eilanden over de veiligheid en het comfort van de fietspaden in het buitengebied. |§j Veiligheid B Comfort Noord- Beveland Schouwen- Duiveland Tholen De fietspaden van het waterschap Zeeuwse Eilanden zijn veilig en comfortabel. Fietsers ervaren bromfietsers op de paden en slechte verlichting echter als negatief. door Annemarie Zevenbergen Walcheren scoort goed in het onder zoek van het Water schap Zeeuwse Ei landen naar veiligheid en comfort op de ongeveer 145 kilometer Wa- terschapsspaden in het buitenge bied. Het schap vindt die hoge sco re 'logisch' omdat Walcheren 'ver schrikkelijk veel fietspaden' heeft, waarvan 'een groot deel recent is aangelegd en dus in goede staat verkeert'. Op Zuid-Beveland lig gen minder, en vrij veel oudere, fietspaden die door de gebruikers dus lager beoordeeld zijn. Het wa terschap onderzocht voor het eerst hoe de gebruikers over 'zijn' fiets paden denken. Een zeven-min is het eindoordeel over veiligheid en comfort. Reden van het onder zoek is toetsen of'het huidige be leid aansluit bij de wensen van de gebruiker'. Wilma Brouwer, lid van het dagelijks bestuur: „We wil len weten of we op de goede weg zijn en rekening houden met 'het veld'; de wensen en verlangens van de fietsers. Bovendien moeten we bekijken hoe we verder gaan. Willen wij voor een acht gaan in plaats van de zeven min, of leggen we de ontbrekende schakels in het fietsnetwerk aan." In totaal deden 1600 mensen mee aan het onderzoek. Daarvan wa ren er 117 jonger dan achttien jaar en negentig waren zelfs beneden de zestien jaar. Een belangrijke groep, omdat het waterschap zich bij de aanleg van paden primair richt op veiligheid op de school- fietsroutes. Ook andere routes waar veel scholieren fietsen, krij gen prioriteit. In het onderzoek za ten in totaal 68 paden. Uit het on derzoek blijkt dat de gebruikers re delijk tevreden zijn en het fietsnet werk gemiddeld met een 6.9 be oordelen. De 'rapportcijfers' voor Walcheren zijn een 7 voor veilig heid en een 6.9 voor comfort. Met name het nieuwe fietspad langs de middelburg - De Tros maakt op dinsdag 2 juni op de Middelburgse Markt opnames voor het televisie programma Muziekfeest. Er zijn optredens van Jan Smit, zijn zus Monique, Nick Simon, Jan Keijzer, Jannes, Corry Ko- nings, Dré Hazes, Laura Lyn, René Schuurmans en Frans Duijts. Jan Smit zingt niet alleen, hij zal het programma ook presenteren. De opnames zijn van 19.30 tot 23.00 uur. Het evenement is gratis toe gankelijk. Er worden speciale maat regelen getroffen zoals de plaat sing van toiletten en fietsparkeer plaatsen. De organisatie is in han den van Vita Event in samenwer king met de Tros en de gemeente. ritthem - De gemeente Vlissin- gen presenteert maandag het ont werp voor de renovatie en uitbrei ding van de begraafplaats in Rit them. De presentatie begint om 19.30 uur in het dorpshuis Ons Dorpsle ven. Begin dit jaar werden al de eerste schetsen voor de vernieuwing van de begraafplaats getoond tijdens een informatieavond van het dorpscomité Ritthem. Tijdens de ze avond werden twee modellen gepresenteerd. Eén model had als thema 'natuur' en het andere was geschetst met 'dorpsbegraafplaats' als thema. De aanwezigen van de eerste infor matieavond konden hun voorkeur voor een van beide modellen uit spreken. De meerderheid van de mensen die een enquêteformulier heeft ge vuld, heeft gekozen gekozen voor het thema 'dorpsbegraafplaats'. Dit ontwerp is verder uitgewerkt en wordt maandag gepresenteerd. De inwoners van Ritthem en de rechthebbenden van grafruimten op de huidige begraafplaats heb ben een uitnodiging ontvangen voor deze presentatie. Ook andere belangstellenden en/of nabestaanden van overlede nen die begraven zijn op de be graafplaats te Ritthem zijn maan dag welkom in Ons Dorpsleven. door Emile Calon VLISSINCEN - De Vlissingse Winke liersvereniging onderzoekt of de le den hun winkels in juli en augus tus op zondag willen openen. Nu kan het publiek 'slechts' één keer per maand zondags winkelen in Vlissingen. Waarnemend-voorzit ter Harry van Hal vindt dat dit veel te weinig is voor een toeris tische stad als Vlissingen. Hij is direct bereid de vrijdagse koopavond in te leveren in ruil voor een wekelijkse koopzondag gedurende de zomermaanden. En als die dagen een succes zijn, sluit hij niet uit dat hij zal vragen nog meer zondagen de winkels te ope nen. Van Hal stelt dat het koopge- of bel 0800 - 022 27 10 W WGGGNGR NieuwsMedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 28