Branden belasten brandweer PZCI25 Veerse deel N57 is gered 13 TJ 26 en 27 34 en 35 Haartje Hoek krijgt eerste zwaluwentil Woensdag 20 mei 2009 Tip? walcheren@pzc.nl Snelle brommers zorgen voor onveilig gevoel op fietspad Nieuwe Rijden werkt ook voor landbouwtrekkers Vijf coniferenbranden in de nacht van maandag op dinsdag. door Emile Calon middelburg - De coniferenbran den vormen een forse belasting voor de Middelburgse brandweer. In de nacht van maandag op dins dag werd het korps geconfronteerd met maar liefst vijf brandende co- niferenhagen. Door de inzet van drie bluswagens lukte het toch alle branden snel te blussen. Officier van Dienst Eric Lens van de Stadsgewestelijke brandweer hoopt dat de politie erin slaagt de brandstichter(s) snel te pakken te krijgen. Want hij sluit niet uit dat vrijwilligers van de brandweer, als de branden in dit tempo door gaan, te weinig rust krijgen. De melding van de eerste brand, aan de Oude Koudekerkseweg, be reikte de brandweer om 00.42 uur. Terwijl de vrijwilligers opkwamen kreeg de brandweer te horen dat er ook een haag brandde in de IJs- selstraat. Kort daarop kwamen er ook nog eens meldingen over bran den in de Johan-Constatin Ma- thiasstraat, Prinsenlaan en Dau- wendaelselaan. De branden wer den bestreden door teams van de posten Stromenweg, Torenweg en Rooseveltlaan. De politie hield na de branden in de Magistraatwijk en Dauwendae- le auto's aan om te controleren op mogelijke verdachten. Ook fietsers en bromfietsers werden staande ge houden. Overdag gingen agenten de ver schillende buurten in om meer in formatie te verzamelen. Woord voerder Esther Boot zegt dat elke tip welkom is. „We willen de brandstichters graag oppakken om dat ze met iets heel gevaarlijks be zig zijn. Het lijkt wel terreur." Boot en Lens beklemtonen dat een coniferenbrand rampzalige ge volgen kan hebben als de vlam- 1^ Coniferenbranden vormen een forse belasting voor de Middel burgse brandweer. In de nacht van maandag op dinsdag moes ten drie ploegen uitrukken. men een woning bereiken. „Ik moet er niet aan denken wat er ge beurt als door een dergelijk brand de vlammen een dakkapel van een slaapkamer bereiken," aldus de of ficier van dienst. Boot wilde gisteren geen ant woord geven op de vraag of de po litie, tijdens de branden, gecontro leerd heeft of de twee verdachten, die maandag uit hun voorarrest werden geschorst, op dat moment thuis waren. Wel bevestigt ze dat die twee dertienjarigen nog steeds gezien worden als verdachten. Za terdag werd een derde verdachte opgepakt, een vijftienjarige Middel burger. Op last van de rechter-com- misaris mocht hij gisteren naar huis. Hij blijft verdachte. Rijk en provincie betalen samen tekort voor aanleg van weg. door Theo Giele MIDDELBURG - Eind 2011 zal de N57 op Walcheren helemaal voltooid zijn: van de aansluiting op de A58 in het zuiden tot aan de Veerse- dam in het noorden. Minister Camiel Eurlings (Verkeer en Waterstaat) en gedeputeerde Toine Poppelaars hebben overeen stemming bereikt over de financie ring van het Veerse deel van de nieuwe verbindingsweg, het deel tussen Gapinge en Vrouwenpol der. Oorspronkelijk was 20 miljoen ge reserveerd voor het noordelijke ge deelte van de N57. Dit voorjaar werd echter duidelijk dat dit lang niet genoeg was en zo dreigde de nieuwe weg, in elk geval tijdelijk, 'dood' te lopen bij Gapinge. Dat gevaar is nu geweken. Poppel aars zal Provinciale Staten vragen een bedrag van zo'n twee miljoen euro extra uit te trekken voor de weg. Wat het het ministerie van Verkeer en Waterstaat kwijt is aan het resterende deel van de meer kosten, kon Poppelaars niet vrijge ven. Dat zal minister Eurlings in een brief aan de Tweede Kamer be kend maken. De aanleg van het Veerse deel kan volgens Poppelaars nu naadloos aansluiten op het Middelburgse deel. Dat is eind volgend jaar af. Het feit dat de regio bijdraagt aan het vinden van een oplossing heeft volgens Poppelaars een posi tieve rol gespeeld in de gesprekken met de minister. Dat geldt ook voor het feit dat de provincie bereid is om de rondweg bij Serooskerke aan te leggen. Da gelijks provinciebestuurder Poppel aars streeft ernaar om deze rond weg gelijk met, of anders toch zo snel mogelijk na openstelling van de N57 af te hebben. zêeuws32H!!EQ3BB Tip? redactie@pzc.nlTip? redactie@pzc.nl In zijn kelder moet nog ergens de single van Peter Koelewijn slinge ren: Je wordt ouder papa!. On langs werd onze collega dat nog eens pijnlijk duidelijk gemaakt tijdens een interview met twee giebelende pubers. De conversatie met beide dames verliep stroef omdat ze met aller hande dingen bezig waren, behal ve met het gesprek. Dat ontaard de in een spervuur van lachsal vo's, waarop onze collega maar eens vroeg wat nu de mop was? Ze wezen op zijn grijzende dos, die al aardig uitgedund raakt en daarom met wat gel in gladde manen is gestreken. „Ja, hihihi, maar er staat nog één haartje recht overeind, bwahahaha..." Een van de coniferen die in de nacht van maandag op dinsdag in brand werd gestoken. foto Lex de Meester intratuin Intratuin Koudekerke (Provinciaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke) Donderdag en vrijdag koopavond. hoek - Op het gazon van het ver zorgingshuis Vremdieke in Hoek wordt de eerste zwaluwentil van Zeeland geplaatst. Het zeven me ter hoge gevaarte bestaat uit een lange paal met daarop een plat form en is bedoeld om huiszwalu wen broedgelegenheid te geven. Deze vogels hebben het moeilijk om nestelplaatsen te vinden. Plaat sing van de til past in het stadsvo- gelproject Terneuzen. SCHRIJF JE IN VOOR: DE JUNIOR JAZZ AWARD ZEELAND, MET EEN FINALE OP HET FESTIVALPODIUM WORKSHOPS DJ VINDICTIV, VLOEIMANS VAN VLIET, HEIN VAN DE GEYN INFO/INSCHRIJVEN: ZEEUWSEMUZIEKSCHOOL.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27